PoprzedniaNastępna
Oglądasz

Jak wybrać szezlong idealny?

Jak wybrać szezlong idealny?

 
Szezlongi to meble nie cieszące się może największą popularnością, niezmiennie jednak posiadające stale rosnącą rzesze amatorów. To niewątpliwie łatwy (a przede wszystkim skuteczny) sposób na nadanie wnętrzu oryginalnego i zindywidualizowanego charakteru, a przy okazji niemalże pewność, że nasza aranżacja będzie się znacząco wyróżniać (choć tak naprawdę tylko od nas samych zależy, czy na plus). Dzisiaj podpowiemy Wam zatem, jak wybrać szezlong idealny i jakimi kryteriami przede wszystkim należy się przy jego wyborze kierować.
  • Styl – nawet we wnętrzach eklektycznych stylistyka mebla powinna być odpowiednio dopasowana do całokształtu wystroju. Szezlongi tapicerowane pikowanym pluszem, inspirowane przepychem epoki ludwikowskiej, to propozycja idealna do wnętrz glamour, a jeśli tapicerka ubrana została w delikatne pastele – również do wnętrz wpisujących się w styl prowansalski. Do wnętrz nowoczesnych z pewnością jednak bardziej wskazanym wyborem okażą się być te o prostej formie i tkaninowym pokryciu. W przypadku tych mebli możecie również liczyć na szeroki wybór tapicerek skórzanych (zarówno naturalnych, jak i ekologicznych). Minimalistyczne w kształcie i z dodatkowymi elementami z metalu lub chromowanej stali to propozycja dedykowana wnętrzom nowoczesnym, te z kolei, w których dostrzegalne są inspiracje stylem kolonialnym, zdecydowanie lepiej spiszą się we wnętrzach klasycznych lub vintage.
  • Funkcjonalność – jak już ustaliliśmy, nie są to może meble najpopularniejsze, niemniej jednak w kwestii zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych możecie tutaj liczyć na olbrzymią różnorodność. Różne kształty, a tym samym różne sposoby wyprofilowania powierzchni użytkowej, możliwość regulowania kąta nachylenia, dodatkowy zagłówek… Opcji jest naprawdę sporo, dlatego w pierwszej kolejności ustalcie, w jakim przede wszystkim celu potrzebny jest Wam szezlong. Jeśli nie tylko w celach czysto dekoracyjnych i z chęci wprowadzenia do aranżacji przykuwającego uwagę akcentu, to dodatkowym parametrom lepiej uważnie się przyglądnąć.
  • Kwestie praktyczno-użytkowe – szezlong to nie tylko mebel o dosyć sporych gabarytach, ale i charyzmatyczny, stąd też lubiący przede wszystkim duże przestrzenie. W salonie z pewnością nie zastąpi nam sofy, przed jego zakupem upewnijmy się zatem, że znajdując się w jej sąsiedztwie, razem nie zdominują za bardzo wystroju wnętrza i nadmiernie nie odbiorą mu przestrzeni (również w sensie wizualnym unikajmy efektu przesytu i przytłoczenia). Dobrze zastanówmy się również nad wyborem optymalnego dla nas rodzaju tapicerki. Te pluszowe niekoniecznie dobrze sprawować się będą w domu z małymi dziećmi czy zwierzętami, a przynajmniej utrzymanie ich w czystości i związane z tym zabiegi pielęgnacyjne mogą okazać się bardzo absorbujące.
 
PoprzedniaNastępna
Oglądasz

Jak wybrać szezlong idealny?