PoprzedniaNastępna
Oglądasz

Mrs. Polka Dot i jej skandynawski salon

Mrs. Polka Dot i jej skandynawski salon

 

Co cieszy nas w szczególności? Gdy z pomocą naszych mebli i innych znajdujących się w naszej ofercie produktów tworzone są wnętrza piękne i praktyczne zarazem. Dlatego z ogromną radością przedstawiamy Wam kolejną aranżację, której głównym bohaterem jest skandynawski salon urządzony przez Agnieszkę, autorkę znanego bloga Mrs. Polka Dot.

To pomieszczenie o metrażu 22,5 m2, które łączy w sobie funkcję wypoczynkową z jadalnianą, dodatkowo otwierając się na aneks kuchenny (12 m2). Z jednej strony całkiem spore pole do popisu dla wnętrzarskiej wyobraźni, z drugiej jednak lepiej wykazać się czujnością w celu uniknięcia efektu zagracenia. Agnieszka wiedziała o tym doskonale, dlatego jej skandynawski salon już na pierwszy rzut oka urzeka lekkością i trudno zarzucić mu przesyt. Znajdziecie tutaj przede wszystkim dużo bieli sprawnie przełamanej drewnem, czernią i różnymi odcieniami szarości, a nawet kilka pastelowych dodatków.

Przytulny salon w stylu skandynawskim nie może obejść się bez wygodnego miejsca do wypoczynku. Tutaj tę rolę wzięła na siebie sofa Scandinavia marki Invicta Interior i chyba doskonale Wam już znany fotel Angels Wings niemieckiej marki KARE. Obydwa meble posiadają stosunkowo ciemną tapicerkę, co nie tylko ładnie kontrastuje z jasnymi ścianami i podłogą, ale i jest po prostu praktyczne w kontekście ich utrzymania w czystości.

W części jadalnianej niepodzielnie rządzi stół rozkładany Basic projektu polskiej marki Minko i jasnoszare krzesła Kristie hiszpańskiej marki LaForma, w których również trudno nie dostrzec inspiracji stylem retro. Pozornie jest niezwykle prosto, diabeł jak zwykle jednak tkwi w szczegółach. Poza oparciami krzeseł, warto tutaj zwrócić uwagę na to, co znajduje się pod blatem stołu – metalowe elementy w kolorze czarnym zdecydowanie dodają mu charakteru, choć nadal jest bez zbędnych szaleństw i ze skandynawskim umiarem.

Na koniec zostawiliśmy lampy, a właściwie należałoby powiedzieć, że pochwałę tego, w jaki sposób Mrs. Polka Dot zaaranżowała swoje salonowe oświetlenie. Bo już na pierwszy rzut oka widać, że zostało ono dobrze przemyślane, dzięki czemu dodatkowo akcentuje umowny podział pomieszczenia na poszczególne strefy funkcjonalne.

PoprzedniaNastępna
Oglądasz

Mrs. Polka Dot i jej skandynawski salon