PoprzedniaNastępna
Oglądasz

Styl retro zawsze na czasie

Tym razem salon w stylu retro, czyli co mogłoby się stać, gdybyście postanowili zaczerpnąć nieco inspiracji z okresu powojennego.

 
A mogłoby się zadziać całkiem sporo… Dzisiaj postanowiliśmy skoncentrować się przede wszystkim na zaprezentowaniu Wam uniwersalnego i z sukcesem wkomponowującego się w wiele aranżacji wzornictwa, które pomimo iż sprzed kilku dziesięcioleci, niezmiennie zachwyca aktualnością. 
 
Z czym kojarzą Wam się meble z tego okresu? Naszym pierwszym skojarzeniem są chyba meble drewniane (przynajmniej z wyglądu), o prostych, geometrycznych korpusach, które pięknie kontrastują z filigranowymi nóżkami o okrągłym, zwężającym się ku dołowi przekroju. Współczesne wariacje na temat mebli z tego okresu niezmiennie pozostają pod urokiem owych nóżek, choć niejednokrotnie zdarza się, że ich okrągły przekrój zostaje zastąpiony przez bardziej kanciasty, z wyraźnie zaakcentowanymi krawędziami– tak jak ma to miejsce w naszej dzisiejszej aranżacji.
 
Drewniane meble inspirowane latami 50. wyśmienicie odnajdą się w wielu współczesnych wnętrzach – ich ponadczasowy i nienachalny w wyrazie design świetnie wkomponuje się zarówno w salon w stylu skandynawskim, jak i w rozmaite eklektyczne aranżacje czerpiące wzorce i inspiracje z różnych stylów wnętrzarskich. Nie wierzycie? Spójrzcie tylko - czy komoda i stolik kawowy o tak uniwersalnej urodzie mogłyby nie pasować i nie odnaleźć się w towarzystwie mebli, które już posiadamy (a przynajmniej większości z nich)?
 
Podobnie rzecz wygląda z meblami wypoczynkowymi z tego okresu, bez których nasz dzisiejszy salon w stylu retro również nie mógłby się obejść. W szczególności fotele cechują się z jednej strony charakterystyczną i wyrazistą formą, z drugiej zaś niezwykle neutralną estetyką, dla której miejsce znajdzie się w wielu zróżnicowanych pod względem stylu aranżacjach. U nas dzisiaj pojawiły się tapicerowane fotele z tej samej serii, w różnych jednakże odcieniach szarości, którym obowiązkowo towarzyszą wzmiankowane powyżej drewniane nóżki. Dużym plusem wielu mebli z tego okresu, jak również mebli nim inspirowanych, jest fakt, iż projektowane one były i są w stosunkowo niewielkich rozmiarach, dzięki czemu stanowić będą idealne rozwiązanie zwłaszcza do mieszkań o niedużym metrażu.
PoprzedniaNastępna
Oglądasz

Styl retro zawsze na czasie