Nasza historia

Był rok 2008. I skromny budżet w wysokości zaledwie 1500 EUR. Wtedy to właśnie, dysponując tym niewielkim kapitałem, absolwentka ASP – Anna Guenther i jej mąż – Jan Guenther postanowili rozpocząć swą wspólną działalność biznesową. Nie mając wiele do stracenia, ani jasno jeszcze wtedy sprecyzowanej wizji rozwoju, nie ograniczali się w swych działaniach do jednego obszaru, współpracując zarówno z europejskimi i amerykańskimi klientami z branży e-commerce, jak i równolegle rozwijając indywidualne projekty związane z własnymi sklepami internetowymi. Był etap nieśmiertelnego LEGO, okazjonalnych upominków, a nawet egipskie shishe. Stopniowo jednak do głosu dochodzić zaczęło zamiłowanie Ani do piękna sztuki użytkowej, czego skutkiem była decyzja o wejściu w branżę meblową i wyposażenia wnętrz.

Tak właśnie w 2009 r. zrodziła się koncepcja i pierwsze próby zaistnienia kluczowej dla Design AG marki sfmeble.pl, która styl i funkcjonalność ma wpisane w swą nazwę i definicję. Długa jeszcze była jednak droga do obecnej jej postaci. W międzyczasie realizowane było również przedsięwzięcie salesfever zakładające wprowadzenie tej niemieckiej marki handlowej na rynek polski. Marka sfmeble.pl szybko jednak weszła w orbitę szczególnych zainteresowań jej twórców, dzięki czemu stopniowo poszerzane było grono jej zagranicznych dostawców, oferujących konkurencyjne pod względem designu rozwiązania z branży wystroju wnętrz.

Jednymi z najbardziej przełomowych momentów w historii sfmeble.pl było nawiązanie współpracy z duńską marką Actona w 2011 r. oraz kreatywną i dynamicznie rozwijającą się niemiecką KARE Design w 2012 r. Dwa kolejne lata pokazały, że dobra passa trwa dalej – był to okres niezwykle dynamicznego rozwoju firmy, którego skutkiem było nie tylko nawiązanie współpracy z wieloma nowymi producentami, ale i coroczny wzrost sprzedaży każdorazowo sięgający ponad 100% w stosunku do roku poprzedniego. Na fali tego sukcesu, w 2014 r. stworzone zostały dwie kolejne marki handlowe: max-meble.pl i machina-meble.pl. Również następny rok upłynął nam pracowicie – w 2015 r. marka sfmeble.pl zaprezentowała się w swej nowej internetowej odsłonie, równolegle zaś uruchomione zostały nowe przedsięwzięcia: kare24.pl i outlet24.pl. Jako pierwsza firma w Polsce, Design AG zakupiła również franczyzę niemieckiej KARE Design, czego naturalnym efektem było otwarcie pierwszego salonu tej marki w naszym kraju, które miało miejsce w Krakowie we wrześniu 2015 r.

Obecnie sfmeble.pl może się pochwalić bogatą, bo pochodzącą od ponad 40 producentów, ofertą autorstwa zarówno zagranicznych, jak i polskich marek. Poczynione również zostały inwestycje, które skutkowały utworzeniem studia fotograficznego na potrzeby zarówno własne, jak i partnerów biznesowych, rozpoczęte zostały prace nad projektem zdjęcia3d.pl oraz testowanie unikalnej w Polsce technologii prezentacji produktów w Internecie i… gwarantujemy, że jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa w kwestii naszej obecności na polskim rynku meblowym.