Żyrandole

Żyrandole

Eleganckie oświetlenie, które podkreśli reprezentacyjny charakter salonowego wnętrza.

Sortuj według:

Żyrandole do salonu

Salon to najbardziej reprezentatywne pomieszczenie w każdym domu. To dla wielu z nas zupełnie wyjątkowe miejsce, w którym nie tylko odpoczywamy i relaksujemy się, ale także przyjmujemy gości. Nie bez znaczenia pozostaje tutaj rodzaj wybranych mebli, które powinny być przede wszystkim wygodne; dekoracyjnych dodatków czy tekstyliów, jak i oświetlenia, które choć stanowi z pozoru błahy element, tak naprawdę nadaje wnętrzu klimat i umożliwia nam swobodne jego użytkowanie. Przy pomocy oświetlenia możemy nie tylko modelować kształty danego pomieszczenia, ale przede wszystkim korzystać z jego walorów, a jest to kwestia zasadnicza szczególnie jeśli przebywamy w nim wieczorową porą. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego oświetlenia do swojego salonu powinieneś wziąć pod uwagę nie tylko jego styl, ale też możliwość praktycznego zastosowania. Żyrandole prezentowane w naszej ofercie to propozycja dedykowana przede wszystkim tym osobom, którym zależy nie tylko na oryginalnym i eleganckim designie, ale też funkcjonalnym oświetleniu pokoju dziennego.

Jaki żyrandol do salonu wybrać, aby wykorzystać jego walory?

Lampy wiszące to rodzaj oświetlenia, które na ogół dostarcza nie tylko przyjemnych dla oka wrażeń estetycznych, ale przede wszystkim zapewnia równomierne naświetlenie salonowego wnętrza. Ponadto, stanowi ono bardzo ważny element całości dekoracji – zaaranżowany w centralnym punkcie salonu, okazały i masywny żyrandol zdobi pomieszczenie, eliminując w ten sposób nadmiar zbędnych dodatków. Wybierając odpowiadający swoim potrzebom model powinieneś jednak pamiętać, że powinien on przede wszystkim swoim rozmiarem i stylem pasować do stylistyki całego wnętrza – duży kryształowy żyrandol nie będzie wyglądał zbyt efektownie w małym industrialnym salonie, a kolorowy żyrandol do salonu w zestawieniu z nadmierną ilością wyrazistych barw może łatwo wywołać efekt kiczowatego wnętrza. Warto zatem pamiętać, że jest to typ oświetlenia dedykowany przede wszystkim przestronnym pomieszczeniom – zaaranżowany w małometrażowych salonach może przytłumić swoją wielkością wnętrze, a przez to wyglądać nieco karykaturalnie.

Żyrandol – eleganckie i funkcjonalne oświetlenie do salonu

Jeśli wielkość Twojego salonu pozwala na umieszczenie w nim żyrandola, warto już na początku zastanowić się jaki dodatkowy rodzaj oświetlenia zdecydujesz się w nim zaaranżować – czy będą to kinkiety, lampy stołowe czy może lampy podłogowe? Nie pozostaje to bez znaczenia gdyż żyrandol powinien tworzyć z pozostałymi elementami oświetlenia spójną całość. Chociaż sam w sobie posiada całkiem słuszne gabaryty, co skutkuje kilkoma głównymi źródłami światła, które równomiernie rozprzestrzenia po wnętrzu to z pewnością nie powinien być on jedynym elementem oświetlającym pomieszczenie. Jego walory z pewnością docenisz szczególnie podczas towarzyskich spotkań ze znajomymi, natomiast kiedy będziesz chciał w domowym zaciszu oglądnąć film lub poczytać ulubioną lekturę na piedestał wystawisz lampę stołową lub podłogową. Pamiętaj zatem, że oświetlenie będzie spełniało dobrze swoją rolę pod warunkiem, że dobierzesz je rozsądnie i rozmieścisz w taki sposób, aby całość pomieszczenia była równomiernie spowita strumieniem światła. Jeśli więc zależy Ci na stworzeniu nie tylko eleganckiego, ale też klimatycznego i funkcjonalnego wnętrza, wybierz z naszej oferty odpowiadające Twoim potrzebom oświetlenie do salonu.