Stoły w stylu klasycznym

Klasyczny stół do jadalni - celebruj rodzinne posiłki w wyjątkowym stylu.

Sortuj według:

Klasyczne stoły z drewna

Stoły w stylu klasycznym to meble ponadczasowe – ich estetyka pomimo przemijających trendów nadal pozostaje aktualna, a walory użytkowe pozwalają cieszyć się ich funkcjonalnością przez długie lata. Wpływa na to zarówno rodzaj zastosowanego materiału, jak i prostota formy, która w przypadku tych modeli pozbawiona jest zbędnego przerysowania czy krzykliwości. Mimo to, klasyczne stoły z drewna zachwycają bijącą z ich wyglądu elegancją i naturalnym urokiem, który dopuszcza drobne niuanse w kwestii zdobień i dekoracyjnych detali. Finezyjnie wygięte nogi, rzeźbienia na gzymsach, czy widoczne na blatach mozaiki dodają im charakteru, jednak nie czynią z nich mebli, które zobowiązują do utrzymania aranżacji w konkretnym stylu czy estetyce.

Do jakiego wnętrza będzie pasować stół w stylu klasycznym?

Tak właściwie to do każdego, w szczególności jednak do tego o eleganckim charakterze. Klasyczny stół z powodzeniem odnajdzie się w nowoczesnym wnętrzu, niemniej dobrze zaprezentuje się także w tym inspirowanym stylem skandynawskim czy industrialnym. Tego typu stół świetnie dopełni również awangardowej aranżacji – w tym celu najlepiej sprawdzi się model w kolorze srebra lub stół wykonany z połączenia tworzywa sztucznego i aluminium. Stół w stylu klasycznym dzięki zachowaniu wyważonej kolorystyki będzie harmonizował z wieloma obecnymi we wnętrzu odcieniami. Preferujesz szarości, kochasz biel, a może nieco bardziej wyrazistą zieleń lub eleganckie brązy? Zapewniamy, że w tym przypadku nie ma to większego znaczenia, ważne jest natomiast to, gdzie stół zostanie usytuowany i jakie będzie pełnił funkcje użytkowe.

Gdzie zaaranżować klasyczny stół?

Kuchnia, jadalnia, salon – to pomieszczenia w naszych domach, z którymi stoły w stylu klasycznym mają najwięcej wspólnego. I choć ze względu na wielkość wnętrz czy rozmieszczenie pokoi różnią się one usytuowaniem, to wszędzie spełniają te same funkcje jadalniane. To właśnie dlatego podczas kupna stołu należy mieć na uwadze, że większości będzie on nam służył podczas posiłków lub spotkań towarzyskich w rodzinnym gronie. Ciekawym rozwiązaniem jest także wykorzystanie ich w formie miejsca do pracy – współcześnie stoły często aranżowane są w salach konferencyjnych i domowych gabinetach, gdzie stanowią bardzo oryginalną alternatywę dla tradycyjnego biurka.