Zestawy do jadalni

Zestawy do jadalni

Rodzinnym chwilom nadadzą jeszcze bardziej smakowitej atmosfery…

Sortuj według:Sprawdź, co jeszcze przygotowaliśmy dla Ciebie
 

Stylowe inspiracje wybrane specjalnie dla Ciebie.

U nasz znajdziesz aranżacje w swoim ulubionym stylu.

Zainspiruj się kolekcjami uznanych marek...

i zaaranżuj stylowe wnętrza według własnego pomysłu.

Zestaw do jadalni – jak wybrać ten właściwy?

Tak naprawdę należałoby skierować to pytanie do każdego indywidualnie – w zależności od spersonalizowanych gustów i preferencji użytkowania, te same meble dla wielu z Was z mniej lub bardziej oczywistych względów, będą spełniać różne funkcjonalności. Zależy to zarówno od warunków technicznych domowych pomieszczeń, jak i możliwości aranżacyjnych, a także niezmiernie istotnej pod kątem kreowania klimatu wnętrza estetyki. Pomijając jednak kwestię stylu, który zawsze powinien iść w parze z praktycyzmem zastosowania, jest kilka uniwersalnych zasad, którymi powinniśmy się kierować wybierając stół i krzesła do jadalni.

Po pierwsze: wymiary wnętrza. Uwierzcie nam na słowo (bo mamy nadzieję, że sami nie testowaliście nigdy tej metody), że nie ma nic gorszego niż kupowanie zestawu jadalnianego „na oko”. Ileż to razy takie zakupy kończyły się kompletnym fiaskiem, a stół i krzesła przytłaczały wnętrze, sprawiając przy tym wrażenie zupełnie niedopasowanych? Zanim zdecydujecie się na konkretny model zmierzcie dokładnie pomieszczenie, w którym zamierzacie zaaranżować jadalnię. Unikniecie w ten sposób nietrafionej inwestycji, której skutki będziecie odczuwać nierzadko przez długie lata.  

Po drugie: ilość użytkowników. Wydawałoby się, że to czynnik drugorzędnie istotny, w dłuższej perspektywie ma jednak ogromne znaczenie. Jeśli zestaw do jadalni będzie służył tylko i wyłącznie domownikom, z powodzeniem możesz wybrać ten składający się z jednego prostokątnego stołu i czterech krzeseł. W przypadku, gdy Twój dom tętni życiem, a proszone obiady i kolacje zdarzają się w nim nader często, postaw na rozkładany stół i krzesła do jadalni w ilości 6-8 sztuk. Nawet w  przypadku niezapowiedzianej wizyty nie będziesz musiał martwić się o to, gdzie posadzić gości.

Po trzecie: materiały. Wśród oferowanych na rynku modeli możesz znaleźć zestawy do jadalni wykonane z różnorodnych materiałów. Pamiętaj jednak, że takie samo znaczenie co rodzaj surowców, ma sposób ich zastosowania, który będzie różnił się w zależności od formy i docelowej estetyki mebli. Jeśli zależy Ci na tym, aby stół i krzesła służyły przez długie lata – postaw na te wykonane z naturalnego drewna, jeśli bardziej niż styl cenisz sobie praktycyzm użytkowania, możesz śmiało zastanowić się nad tymi wykonanymi z tworzywa sztucznego lub niezwykle odpornego na uszkodzenia metalu.
 

Nowoczesne stoły i krzesła do jadalni – styl powie o Tobie więcej niż myślisz

Wspólne, rodzinne posiłki to dla wielu z nas codzienność, dlatego warto zadbać o to, aby czas spędzany w jadalni kojarzył nam się wyłącznie z przyjemnością. Tak samo jak ważne są parametry wpływające na komfort użytkowania, tak istotne są kształty i kolorystyka, które w duecie dają nieocenioną swobodę wykreowania spersonalizowanego charakteru wnętrza. Różnorodność dostępnych wariantów pozwala nam bawić się barwami i formami, aby w efekcie tworzyć zestawy do jadalni, które odpowiadają upodobaniom estetycznym szerokiego grona klientów. Wśród proponowanych przez nas kompletów znajdziecie zarówno nowoczesne stoły i krzesła w kolorze drewna lub szarości, jak i zestawy, których kolorystyczną bazę stanowi połączenie klasycznych barw bieli i czerni. Nie zabraknie tutaj także propozycji dla osób o nieco bardziej ekstrawaganckich gustach – zestawy w kolorze żółci, pomarańczy czy czerwieni idealnie odzwierciedlą temperamentną osobowość gospodarzy. Kreatywnie zestawione elementy sprawią, że świetnie poradzą sobie one zaaranżowanie nie tylko w domach czy mieszkaniach, ale także w przestrzeniach komercyjnych, takich jak: restauracje, kawiarnie czy sale konferencyjne.