Szezlongi

Szezlongi

Szezlong to mebel idealny dla wszystkich zdeklarowanych miłośników błogiego i komfortowego relaksu w domowym zaciszu. Połączenie klasycznej sofy z rozkładanym fotelem, pozwalające na wygodne rozprostowanie nóg, czasem wyposażone także w dodatkowy zagłówek, to gwarancja skutecznego odpoczynku zarówno w formie poobiedniej drzemki, jak i wieczornej lektury.

Sortuj według:Sprawdź, co jeszcze przygotowaliśmy dla Ciebie
 

Nowoczesne szezlongi – zapomniana elegancja i wygoda

Szezlong to mebel idealny dla wszystkich zdeklarowanych miłośników komfortowego relaksu w domowym zaciszu. Połączenie klasycznej sofy z rozkładanym fotelem, pozwalające na wygodne rozprostowanie nóg, czasem wyposażone także w dodatkowy zagłówek, to gwarancja skutecznego odpoczynku zarówno w formie poobiedniej drzemki, jak i wieczornej lektury. Szezlongi do salonu to niestety meble nieco zapomniane, stąd ich obecność w pokojach dziennych od dawna już należy do mocno zaniedbywanych. I trochę szkoda, że tak się dzieje, choć w pełni rozumiemy - metraż wielu mieszkań i domów niestety nie pozwala na spełnienie wszystkich wnętrzarskich zachcianek i summa summarum niemal zawsze wygrywa standardowa koncepcja mebli wypoczynkowych, w których prym wiedzie narożnik, sofa lub fotel.

Jeśli jednak dysponujemy wystarczająco dużą powierzchnią i równocześnie zależy nam, aby nasze wnętrze urządzone zostało w interesujący sposób, szezlong może się okazać idealnym ku temu rozwiązaniem.

W jakich wnętrzach odnajdzie się szezlong?

Skoro już ustaliliśmy, że szezlongi idealnie sprawdzają się w roli komfortowych mebli wypoczynkowych, to chyba oczywiste, że świetnie odnajdą się w salonie, gdzie z powodzeniem zastąpić mogą fotel, który choć bardziej ergonomiczny i aż tyle miejsca nie zajmuje, to jednak nie oferuje aż takiego komfortu i wygody co szezlong. Nigdzie indziej jednak szezlongi nie robią na nas aż takiego wrażenia, jak w sypialni, gdzie niczym w buduarach z minionych epok uwodzą swą wysmakowaną estetyką, obiecując odpoczynek w iście królewskim stylu. W szczególności te tapicerowane pluszem, z gustownymi pikowaniami, inspirowane eleganckim stylem francuskim lub pełnym przepychu luksusem o barokowym posmaku glamour.

Nie myślcie sobie jednak, że szezlong odnajdzie się wyłącznie we wnętrzach nawiązujących do wzorniczej tradycji – w naszej ofercie znajdziecie również nowoczesne szezlongi w pełni wpisujące się w wiele współczesnych trendów.

Możecie u nas liczyć zarówno na te skórzane lub z ekoskóry na nóżkach z metalu lub chromowanej stali, jak i niezwykle neutralne wzornictwo, dla którego miejsce znajdzie się nawet w tak stonowanych i uniwersalnych wnętrzach, jak chociażby te wpisujące się w styl skandynawski. Jeśli zatem dysponujecie wolną przestrzenią w salonie lub w sypialni, to z pewnością znajdziecie tutaj szezlong, który zgrabnie wkomponuje się w ich wystrój, niezależnie od stylu, w który wpisuje się cała aranżacja.

Wybieramy szezlongi do salonu

Salon to zazwyczaj największe pomieszczenie w całym domu, stąd to właśnie w nim szezlongi mają okazję gościć najczęściej. Nie jest to jednak, jak już było wzmiankowane, jedyny powód, dla którego meble te są tam aranżowane. Zalety związane z kształtami i estetyką świetnie oddają elegancki charakter salonowego wnętrza, które jest nie tylko strefą relaksu dla domowników, ale pełni także funkcje reprezentacyjne. Usytuowany w bliskim sąsiedztwie sofy czy stolika szezlong wygląda przecież nie tylko efektownie, ale także wyróżnia wnętrze, które w ten sposób sprawia wrażenie gustownie i luksusowo urządzonego.

Jaki zatem szezlong wybrać aby harmonizował z wystrojem wnętrza? Na co zwrócić uwagę rozważając kupno konkretnego modelu?

Priorytetami w tym temacie, tak, jak i w przypadku wyboru sofy do salonu pozostaną oczywiście forma i materiał wykonania, które powinny być dostosowane nie tylko do stylu aranżacji, ale także preferencji użytkowania. Meble do salonu jakimi są szezlongi tapicerowane tkaninami sprawdzą się najlepiej w przypadku, gdy bardziej niż na praktycyzmie zastosowania, zależy nam na estetyce. Różnorodność dostępnych w tym zakresie wzorów oraz kolorów umożliwi dopasowanie mebla do każdego wnętrza i tworzenie rozmaitych kombinacji. Szezlongi ze skóry naturalnej i ekoskóry będą natomiast dobrym rozwiązaniem w przypadku, gdy dom zamieszkują z nami także dzieci – powstałe podczas eksploatacji zabrudzenia czy plamy, nie będą wtedy takim problemem, jak w przypadku chłonących wilgoć tkanin.