Parawany

Parawany

Parawan to świetny sposób na stworzenie aranżacji o mocno unikalnym charakterze, czyli idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią, gdy ich wnętrze ma to „coś”,co znacznie wyróżnia je na tle innych.

Sortuj według:

Parawany – dla miłośników oryginalnego wystroju wnętrz

Pomimo swej bogatej tradycji, obecnie te stylowe elementy wystroju wnętrz nie należą do cieszących się zbytnią popularnością rozwiązań. Parawan dekoracyjny przez wieki towarzyszył eleganckim damom w ich szykownych buduarach, z czasem jednak coraz bardziej wychodząc z użycia, a tym samym znikając ze współczesnych wnętrz. Obecnie parawan pokojowy należy do bardzo sporadycznych widoków, my jednak jesteśmy dalecy od spisywania go na straty, wręcz przeciwnie – naszym zdaniem to świetny sposób na stworzenie aranżacji o mocno unikalnym charakterze, czyli idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią, gdy ich wnętrze ma to „coś”, co znacznie wyróżnia je na tle innych. Rozumiecie już, dlaczego parawany koniecznie musiały się znaleźć w naszej ofercie?

Parawan pokojowy – jak go zaaranżować?

 Wbrew pozorom, parawan dekoracyjny to nie tylko element wykorzystywany w wystroju wnętrz w charakterze ozdoby. Niesie wraz ze sobą wiele walorów praktyczno-użytkowych, tym samym w pełni kwalifikując się do grona ulubionych przez nas mebli, które łączą w sobie zarówno styl, jak i funkcjonalność. Jak zatem można go wykorzystać? Jeżeli w Waszych wnętrzach znajdują się elementy, których nie jesteście w stanie wyeliminować, jak choćby mało estetyczne rury czy inne instalacje, o nie nadającym się do eksponowania charakterze, to parawan pokojowy może się okazać skutecznym sposobem na ich ukrycie. To także warte zastosowania rozwiązanie w przypadku otwartych przestrzeni, jak chociażby mieszkania typu studio czy klasyczne kawalerki – parawany świetnie odnajdą się w roli namiastek ścianek działowych, pozwalając na zaznaczenie granic pomiędzy strefami o różnym przeznaczeniu. Może się to okazać szczególnie przydatne do wydzielenia części sypialnianej – to przecież niezwykle intymna przestrzeń, którą większość z nas chce zachować wyłącznie dla siebie, z dala od wścibskiego wzroku gości. Nie zapominajmy również o tradycyjnym już ich wykorzystaniu w sypialni, zwłaszcza jeśli marzy nam się garderoba, a metraż nie pozwala na urządzenie jej w oddzielnym pomieszczeniu. Dzięki ustawieniu parawanu w bliskim sąsiedztwie szafy, z łatwością wydzielimy skrawek przestrzeni, który będzie stanowić prowizoryczną garderobę. A jeśli w dodatku uda nam się w tym kąciku wygospodarować nieco powierzchni na duże lustro…