Szafki nocne

Szafki nocne

Ze względu na swoje filigranowe gabaryty z łatwością wpasuje się w najmniejszy nawet zakątek, nie potrzebując dużych przestrzeni, aby roztoczyć swój zarówno estetyczny, jak i praktyczny wdzięk.

Sortuj według:

Szafki nocne – każdej sypialni dodadzą stylu i funkcjonalności

Szafka nocna to nie bez powodu tak chętnie stosowany element wystroju zdecydowanej większości sypialnianych wnętrz. Ze względu na swoje dosyć filigranowe gabaryty, stolik nocny lub szafka z łatwością wpasuje się w najmniejszy nawet zakątek, nie potrzebując dużych przestrzeni, aby roztoczyć swój zarówno estetyczny, jak i praktyczny wdzięk. Swą popularność szafki nocne zawdzięczają przede wszystkim swym bogatym walorom funkcjonalno-użytkowym, które okazują się nieocenione zwłaszcza w trakcie wieczornej lektury czy porannej kawy, którą wielu z nas w trakcie leniwych, weekendowych poranków zdarza się spożywać w łóżku. Stoliki nocne to przecież nie tylko funkcjonalne meble, na blacie których zwyczajowo stawiamy lampki nocne, ale i inne przydatne przed zaśnięciem lub zaraz po przebudzeniu przedmioty. Warto zatem nie rezygnować z tego mebla, nawet jeśli nasza sypialnia nie należy do największych, a układ pomieszczenia zmusza nas do ustawienia łóżka jednym z boków do ściany. W takim przypadku dwie szafki nocne, po obu jego stronach, nie mają co prawda racji bytu, co jednak wcale nie oznacza, że mamy z nich całkowicie zrezygnować – nawet jedna sztuka okaże się przydatna, a my nie będziemy zmuszeni sięgać aż do podłogi, aby podnieść szklankę wody, gdy w trakcie nocy dopadnie nas pragnienie.

Stolik nocny – jaki model najlepiej wpisze się w nasze potrzeby?

Idealnie dobrane szafki nocne to przede wszystkim takie, których blaty znajdują się na wysokości boku łóżka bądź materaca. Szafka nocna powinna być również umiejscowiona stosunkowo blisko od posłania – odległość nie większa niż kilka centymetrów umożliwi nam łatwe i wygodne sięganie do ułożonych na jej blacie przedmiotów lub otworzenie szuflady z pozycji leżącej. Wybierając stoliki nocne, odpowiedzmy sobie również wcześniej na pytanie, w jakich celach zamierzamy te meble wykorzystywać – czy zamierzamy korzystać wyłącznie z ich blatów, czy może jednak oprócz nich wskazane będą również dodatkowe schowki w postaci otwartych półek, szuflad lub zamykanych drzwiczek? Dopiero wtedy przystąpmy do poszukiwań modelu idealnego.