Kołdry dla dzieci
Twój wybór: Usuń wszystko

Kołdry dla dzieci (3 produktów)

od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry
Materiał
Motyw
Kolor
Cena
-
Producent
Produkty w promocji
Szerokość
-
Głębokość
-


Kołdry dla dzieci – na co warto zwrócić uwagę przed zakupem?

Wiecie, jaka jest rekomendowana częstotliwość wymiany poduszek i kołder dla dzieci na nowe? Najlepiej, aby odbywało się to co 12-18 miesięcy. A teraz wróćmy na ziemię, bo rzeczywistość wzywa nieubłaganie… Nie ma się co oszukiwać – zdecydowana większość z nas, zarówno poduszki, jak i kołderki dla dzieci kupuje z myślą o dłuższej perspektywie czasowej. Dlatego tym bardziej warto podejść do tematu ich zakupu z głową, wcześniej odpowiednio analizując nasze indywidualne potrzeby.

 

Wybierając kołdrę dla dziecka, warto najpierw zastanowić się, czy ma to być całoroczna kołdra dziecięca czy sezonowa. Odpowiedź na to pytanie może nam nieco ułatwić decyzję w kwestii rodzaju wypełnienia kołdry.

 

W roli całorocznych kołder dla dzieci najlepiej wypadają te z wypełnieniem z puchu, pierza oraz wełny. Wszystkie one mogą pochwalić się zarówno wysokim poziomem ogrzewania przy niższych temperaturach, jak i sporą przewiewnością wskazaną w okresie letnim. Całorocznymi kołdrami dla dzieci mogą również być te jedwabne, które dodatkowo znane są ze swojej antystatyczności, dzięki której są także wskazanym rozwiązaniem w przypadku alergików.

 

W obecnie dostępnej na rynku ofercie znajdziecie również dużo kołder dla dzieci z tworzyw sztucznych. One również charakteryzują się dosyć wysokimi właściwościami antystatycznymi. Decydując się na nie, warto jednak mieć świadomość, że sztuczne kołdry dziecięce nie przepuszczają powietrza tak dobrze, jak te wykonane z materiałów naturalnych.

 

Kołdra dla dziecka 140×200 czy inny rozmiar?

Rozmiary kołder dla dzieci to kolejny dylemat, z którym przyjdzie nam zmierzyć się w trakcie ich zakupu. I tutaj już na wstępie dobra rada – kołdry dla dzieci dosyć często oznaczane są również przedziałem wieku, dla którego są dedykowane. Choć może się to okazać pomocną wskazówką, warto jednak nie traktować jej niczym absolutnej wyroczni, każdorazowo dopasowując kołdrę dziecięcą do indywidualnych cech naszego dziecka, a także do posiadanego łóżka i materaca.

 

Przyjmuje się, że szerokość kołdry dla dziecka powinna wynosić minimalnie tyle, co szerokość materaca, najlepiej jednak, aby była ona przynajmniej o 20 cm większa.

 

Przygotujcie się na to, że zwłaszcza w przypadku dzieci najmłodszych czeka na Was ogromna różnorodność. W ofercie różnych producentów znajdziecie kołdry dla dzieci 100×120 cm, 100×125 cm, 100×135 cm, 100×140 cm, a nawet kołdrę dla dziecka 100×160. Decydując się na zakup, miejcie na względzie nie tylko parametry posiadanego łóżeczka, ale również wymiary pościeli – im bardziej standardowy i popularny rozmiar poduszek i kołder dla dzieci wybierzecie, tym łatwiej będzie dobrać komplet pościeli.

 

Dla wieku przedszkolnego, jak i szkolnego, najpopularniejszym rozwiązaniem okazuje się natomiast kołdra 140×200 dla dzieci. Jest to spowodowane głównie tym, że zdecydowana większość dostępnych na rynku łóżek dziecięcych posiada szerokość mieszczącą się w przedziale 80-100 cm, w przypadku których kołdra dla dziecka 140×200 cm okazuje się rozwiązaniem nie tylko uniwersalnym, ale przede wszystkim gwarantującym komfortowy sen.

 

Kołdra dziecięca – zadbaj o nią w odpowiedni sposób

Właściwie dobrane łóżka dla dzieci to zaledwie niewielka część sukcesu, jakim jest stworzenie dobrej sypialni dziecięcej. Potrzebne będą jeszcze odpowiednie szafki nocne, na których ustawimy lampkę, a przede wszystkim wygodny materac i narzuty dla dzieci, które odpowiednio zabezpieczą łóżko przed zabrudzeniem w trakcie dziennej zabawy. Na niewiele jednak przydadzą się te starania, jeżeli o zakupione wyposażenie sypialni nie zatroszczymy się w odpowiedni sposób. Dotyczy to zwłaszcza kołder i poduszek dla dzieci.

 

Podstawą pielęgnacji poduszek i kołder dla dzieci jest codzienne strzepywanie, które nie tylko usprawnia cyrkulację powietrza, ale i pozwala na równomierne rozłożenie wkładu.

 

To jednak nie wszystko – należy również zadbać o regularne wietrzenie. Warto w tym celu wykorzystywać bezchmurne i wietrzne dni, wystawiając poduszkę i kołdrę dla dziecka na balkon. Nie posiadacie balkonu? Nic straconego – wystarczy, że po przebudzeniu pozostawicie pościel na łóżku (najlepiej w swobodnym i niedbałym ułożeniu), a następnie otworzycie okno na 15 minut. Ten regularnie powtarzany zabieg usunie z pościeli nadmiar wilgoci, tym samym skutecznie zapobiegając rozwojowi niepożądanych drobnoustrojów.

 Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl