Parasolki dla dzieci
Twój wybór: Usuń wszystko

Parasolki dla dzieci

od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry

Nie znaleziono produktów spełniających wybrane kryteria.


Parasolki dla dzieci – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Choć parasolki dla dzieci pozornie wydają się być dosyć błahym i prozaicznym zakupem, nawet w ich przypadku warto kierować się kilkoma podstawowymi zasadami. Przede wszystkim zwróćcie uwagę na materiał, z którego wykonana została parasolka dziecięca.

 

W przypadku ubrań poliester nie cieszy się zbyt dobrą renomą, w przypadku parasolek dla dzieci jest jednak całkiem przeciwnie.

 

Parasolki dla dzieci z poliestru mogą pochwalić się wysokim stopniem nieprzemakalności, jak również całkiem sporą wytrzymałością. W szczególności parasolki dziecięce z poliestru pongee są chwalone z uwagi na nieprzepuszczalność i żywotność. Sporo zależy tutaj jednak również od materiału, z którego wykonany został szkielet parasola dziecięcego.

 

Parasole dla dzieci powinny być stosunkowo lekkie – to kolejne kryterium, od którego powinien być uzależniony ich zakup.

 

Najlżejsze okazują się parasolki dziecięce z aluminiowym szkieletem. Ich wadą jest jednak to, że są najsłabsze, a tym samym najbardziej podatne na zniszczenie. Dużo bardziej odporne na użytkowanie są parasolki dla dzieci z konstrukcją metalową, stalową lub z włókna szklanego. Przed zakupem warto się jednak upewnić, czy ich waga jest stosowna do możliwości naszego dziecka.

 

Parasol dziecięcy automatyczny czy manualny?

Przy zakupie parasolek dla dzieci, jednym z najczęściej pojawiających się dylematów jest to, czy wybrać automatyczny parasol dziecięcy, czy raczej parasolkę dziecięcą otwieraną manualnie. Biorąc pod uwagę jeszcze nie do końca rozwinięte umiejętności manualne dziecka, na ogół lepszym rozwiązaniem okazują się automatyczne parasolki dla dzieci. Dobrze byłoby jednak zachować tutaj czujność.

 

W przypadku najmłodszych lepiej unikać automatycznych parasolek dla dzieci z możliwością złożenia do kompaktowego rozmiaru.

 

Jeśli planujemy zakup parasola dziecięcego dla 3-5 latka, optymalnym rozwiązaniem okazują się modele otwierane automatycznie, ale wyposażone w długą nieskładaną rączkę, zaokrągloną na końcu. Parasolki dla dzieci ze składaną rączką dla takich maluchów mogą się okazać niezbyt bezpieczne – dziecko może nie do końca odpowiednio oszacować wysokość parasola, którą będzie on miał po rozłożeniu i tylko niepotrzebnie wyrządzić sobie krzywdę.

 

Parasolki dla dziewczynek – postaw na kolor

Kupując akcesoria dla dzieci, warto kierować się nie tylko walorami praktycznymi, ale i estetyką. Zwłaszcza kolor miewa tutaj całkiem sporo do powiedzenia. Dlatego wybierając zwłaszcza parasolki dla dziewczynek, dodatkowo warto kierować się również tym kryterium.

 

Parasolki dla dzieci powinny nie tylko skutecznie chronić przed deszczem i być wytrzymałe na intensywne użytkowanie, ale i przykuwać uwagę kolorem i/lub deseniem.

 

Kolorowe parasolki dla dzieci, dodatkowo ubrane w postacie z ulubionych bajek lub kreskówek, mają większe szanse na to, że nasze zapominalskie dziecko nie zgubi ich tak szybko, prawda? To jednak nie jedyna z ich zalet…

 

Choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, kolorowa parasolka dziecięca może w sobie również skrywać kilka istotnych dla bezpieczeństwa dziecka atrybutów. Jaskrawe kolory i rzucające się w oczy desenie sprawiają, że dziecko jest bardziej widoczne na drodze, a tym samym lepiej zauważalne zarówno dla kierowców, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Na rynku znajdziecie także parasolki dla dzieci z elementami odblaskowymi, które zapewnią dodatkowe bezpieczeństwo po zmroku. A jeśli zdecydujecie się na model bez takich elementów, warto dokupić zawieszkę lub opaskę odblaskową – dbania o bezpieczeństwo nigdy za wiele.

 Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl