Ręczniki dla dzieci
Twój wybór: Usuń wszystko

Ręczniki dla dzieci (12 produktów)

od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry
Kształt
Materiał
Motyw
Kolor
Tkanina
Cena
-
Producent
Produkty w promocji
Szerokość
-
Długość
-


Ręczniki dla dzieci – na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Ręczniki dziecięce to jedne z podstawowych akcesoriów dla dzieci, wykorzystywanych w trakcie zabiegów pielęgnacyjnych u najmłodszych. Wydają się czymś tak oczywistym, że do ich zakupu często podchodzimy w sposób mechaniczny, wręcz odruchowy. Czy jednak na pewno wiecie, jakimi kryteriami warto posługiwać się, kupując ręczniki dla dzieci?

 

Planując zakup ręczników dla dzieci, warto przede wszystkim zwrócić  uwagę na rodzaj materiału, jak i stopień wchłaniania wilgoci. Zwłaszcza to drugie kryterium może nam w wielu sytuacjach nieco ułatwić życie…

 

Im ręcznik dla dzieci szybciej wchłania wodę, tym lepiej. Zwłaszcza w przypadku niemowlaków byłoby lepiej, gdyby wycieranie nie trwało zbyt długo. Dlaczego? Bo im dłuższe wycieranie, tym większe ryzyko, że dziecko zrobi coś, co wolelibyśmy raczej widzieć w pieluszce.

 

I tutaj dobra rada: w przypadku chłonności ręczników dla dzieci sporo do powiedzenia ma również sposób ich prania. Używacie zmiękczających płynów do płukania? To niestety często praktykowany błąd. Ręczniki kąpielowe dla dzieci będą przez to co prawda milsze w dotyku, z czasem staną się jednak bardziej śliskie, przez co woda zamiast wsiąkać we włókna, sukcesywnie zacznie po nich spływać.

 

Ręczniki kąpielowe dla dzieci – delikatne niczym skóra dziecka

W kwestii rodzajów materiałów, z których wykonane są ręczniki dla dzieci, wybierajcie wyłącznie te naturalne, żadnych sztucznych domieszek. Może to być zarówno bawełna, jak i bambus (bambusowe ręczniki dla dzieci są najbardziej chłonne). Najbezpieczniejsze dla małych dzieci są białe ręczniki bawełniane – nie zawierają dodatkowych barwników, które mogłyby wejść w niepożądaną reakcję z delikatną skórą dziecka.

 

Tutaj może jednak pojawić się mały zgrzyt – najbardziej lubiane przez najmłodszych ręczniki dziecięce to właśnie te kolorowe. A najlepiej takie, które w dodatku mają coś wspólnego ze zwierzątkami – może to być deseń albo chociaż ręcznik dla dzieci z kapturkiem, który posiada doszyte uszy króliczka lub innego słodkiego misia-pysia. Jeśli zatem nasze dziecko nie ma większych problemów skórnych czy tendencji do uczuleń lub alergii, lepiej zdecydujcie się na kolorowe ręczniki dla dzieci.

 

Warto również pamiętać o tym, że skóra dziecka ma inne potrzeby niż u dorosłego, a przede wszystkim jest dużo delikatniejsza i wrażliwsza. Dlatego w jej przypadku „dorosłe” ręczniki odpadają – na ogół są one przecież nieco szorstkie (a z pewnością dużo bardziej szorstkie niż mięciutkie ręczniki dziecięce).

 

Problemem jest na ogół również rozmiar – ręczniki dla dzieci (zwłaszcza dla tych najmłodszych i niemowlaków) nie muszą być aż tak duże jak te standardowe. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, rozpiętość rozmiarów kąpielowych ręczników dla dzieci potrafi być całkiem spora, na ogół jednak w zupełności wystarczające okazują się ręczniki o wymiarach 70×70 cm dla niemowlaka, a dla dzieci starszych 90×90 cm.

 

Ręczniki dla dzieci z kapturkiem – postaw na rozwiązanie praktyczne

Pośród ręczników kąpielowych dla dzieci całkiem często natkniecie się na ręczniki dla dzieci z kapturkiem. To rozwiązanie obecnie cieszy się chyba największą popularnością, jeśli o ręcznikach dziecięcych mowa.

 

Ręcznik z kapturem dla dzieci lekko ogrzewa główkę dziecka po kąpieli, tym samym ograniczając ryzyko przeziębienia.

 

Ręczniki dla dzieci z kapturkiem to przy okazji całkiem dobry pomysł na prezent z okazji urodzenia dziecka, który standardowo zwykło się wręczać w trakcie pierwszej wizyty w domu młodych rodziców. Poza śpioszkami, czapeczkami i uroczymi niewielkimi bucikami, mile widziane są tutaj również kocyki dla dzieci oraz pieluszki bambusowe lub tetrowe, które wykorzystać można zarówno jako otulacze, do odbijania, jak i w charakterze delikatnej myjki.

 

Dobrym pomysłem dla kilkulatków okazuje się również ręcznik plażowy dla dzieci z kapturkiem. Jeżeli najbliższe wakacje zamierzacie spędzić nad morzem lub jeziorem, nie zapomnijcie zabrać go ze sobą – świetnie chroni przez wiatrem. Bo chyba opieka nad chorym dzieckiem to nie jest wymarzona wizja urlopu, prawda?

 



Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl