Korkociągi
Twój wybór: Usuń wszystko

Korkociągi (7 produktów)

Otwieracz lub korkociąg do wina to akcesoria, o przydatności których nie tylko wyrafinowanych koneserów tego trunku przekonywać chyba nie musimy – ich obecność przyda się zarówno w trakcie domowych imprez czy proszonych kolacji, jak i podczas eksperymentalnej zabawy z kuchnią francuską. U nas z pewnością znajdziecie korkociągi do każdej butelki i na każdą kieszeń!

Termin realizacji
od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry
Cena
-
Producent
Materiał
Kolor
Produkty w promocji
Wysokość
-
Szerokość
-
Głębokość
-Korkociąg do wina czyli stary dobry trybuszon zawsze mile widziany

Nawet jeśli nie darzycie wina dozgonną miłością i jesteście zaledwie jego okazjonalnymi konsumentami, korkociąg do wina to z pewnością coś, czego w Waszym domu zabraknąć nie powinno – chyba że jesteście zdeklarowanymi abstynentami i nawet w trakcie proszonych kolacji dla przyjaciół i znajomych wino nie ma wstępu w Wasze progi. Jeśli jednak nie stronicie od symbolicznego kieliszka dobrego trunku do obiadu, to z pewnością wiecie, że stary dobry trybuszon to gadżet zdecydowanie w domu niezbędny.

Oczywiście, w awaryjnych sytuacjach zawsze można posiłkować się zwykłym kluczem i próbować wepchnąć korek do butelki, ale nawet nie będąc koneserem tego trunku, nie trudno uznać to rozwiązanie za mało wygodne i apetyczne. To najbardziej chyba rozpoznawalne i rozpowszechnione spośród akcesoriów do wina – naprawdę nie bez przyczyny. W tym dziale naszego sklepu znajdziecie kilka rodzajów korkociągów – aby ułatwić Wam decyzję, który model będzie najbardziej dla Waszych potrzeb optymalny, przygotowaliśmy krótki przewodnik, dotyczący dostępnych u nas rodzajów tych użytecznych gadżetów.

Pajacyk, korkociąg kelnerski, korkociąg dźwigniowy – co wybrać?

Korkociąg dźwigniowy, określany również mianem pomocników kelnera, znany także jako korkociąg kelnerski, składający się z nożyka (do odcinania kapturka), spirali i podpórki, działające na zasadzie dźwigni – początkowo może sprawiać lekkie trudności, wymagają bowiem użycia nieco siły, a przede wszystkim zręczności i wprawy. Kiedy już jednak uda nam się tę sztukę opanować (na ogół całkiem szybko), korkociąg dźwigniowy okazuje się być jednym z wygodniejszych i bardziej wytrzymałych spośród dostępnych na rynku modeli.

Korkociąg do wina „pajacyk”, składający się ze spiralnej śruby i ramion-skrzydełek, które wraz z wkręcaną w korek spiralą unoszą się ku górze, korek zaś jest następnie wyciągany z butelki poprzez ich opuszczenie ku dołowi. To chyba cieszący się największą popularnością rodzaj, który nie wymaga od nas bycia siłaczem, przy ich zakupie warto jednak zwrócić uwagę na długość śruby (zbyt długa może spowodować przewiercenie korka na wylot, co skutkować może jego drobinkami w zawartości butelki), jak i szerokość części nakładanej na gwint butelki – zbyt szeroka będzie zsuwać się z gwintu,  podczas gdy powinna znaleźć na nim solidne oparcie.

Możecie również zdecydować się na wersję minimum, czyli prosty otwieracz do wina typu T (raczej nie dla osób o słabych rękach) lub składający się dwóch piór wkładanych pomiędzy korek a szklaną szyjkę butelki wina, tzw. pomocnik kamerdynera – zalecany w szczególności w przypadku win starych lub po prostu tych o kruchym i łamliwym korku.

Korkociąg do wina to jednak nie wszystko…

Wbrew temu, co niektórym na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, akcesoria barowe to całkiem liczna grupa, wśród których wiele użytecznych trunków znajdą dla siebie amatorzy rozmaitych trunków. Pozostańmy jednak w kręgu wina – jakie akcesoria dla winomaniaków są naszym zdaniem szczególnie godne polecenia?

Impreza zdążyła się już rozkręcić, goście swobodnie krążą po pomieszczeniu, bawiąc się w najlepsze, w ich dłoniach znajdują się kieliszki – ten scenariusz brzmi całkiem znajomo, prawda? Tańce z drinkiem w dłoni bywają jednak ryzykowne, dlatego kieliszki odstawiane są na stół bądź blaty mebli. I tutaj w pewnym momencie może pojawić się problem – zawsze pamiętacie, gdzie odłożyliście swój i macie 100% pewności, że z powrotem nie wzięliście cudzego? No właśnie… A jest na to bardzo prosta rada – kolorowe znaczniki do kieliszków, które z łatwością zasygnalizują, który należy do nas. Co dalej?

Kolejne nasze ulubione akcesoria to korki do butelek. To nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim praktyczne gadżety, które pozwolą nam odpowiednio zabezpieczyć napoczętą butelkę wina przed wietrzeniem. I na koniec stojaki na wino – nie każdy przecież posiada domowy barek, który pozwoliłby na wyeksponowanie naszych trunków.

 Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl