Łyżki do sałat
Twój wybór: Usuń wszystko

Łyżki do sałat (15 produktów)

Sztućce sałatkowe prezentowane w tym dziale nie tylko umożliwiają częstowanie się zdrowymi przekąskami podczas obiadu czy grilla, ale także akcesoria dopełniające mis dekoracyjnych, w których są one najczęściej serwowane. Łyżki do sałatek jakie spotkacie w naszej ofercie to nie tylko te wykonane z tworzyw sztucznych czy stali nierdzewnej, ale także łyżki drewniane, które pozwolą na praktyczne wykorzystanie ich walorów i nie nastręczą problemów z utrzymaniem ich w czystości.
Termin realizacji
od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry
Cena
-
Kolor
Materiał
Producent
Produkty w promocji
Szerokość
-
Głębokość
-
Długość
-<span class="caps">HTML</span> Editor – Full Version


Łyżki do sałatek

Kolorowe sałatki – czy to warzywne, czy owocowe – są prawdziwą bombą witaminową, która naszemu organizmowi dostarcza wielu cennych składników odżywczych. Zalety ich spożywania doceniają już dzisiaj nie tylko Ci, którzy od czasu do czasu wpadają na pomysł pozbycia się kilku zbędnych kilogramów, ale także Ci, którzy na co dzień dbają o zbilansowaną dietę i prowadzą aktywny tryb życia. Smaczna i pożywna sałatka stanowi przecież idealny dodatek do podawanego w towarzystwie pieczonych ziemniaków duszonego mięsa czy stanowiącej dla niego alternatywę ryby.

Sałatka nawet ta najsmaczniejsza wymaga jednak stosownej oprawy i wiążącego się z tym, estetycznego sposobu podania. Tutaj potrzebna jest nie tylko misa dekoracyjna, ale także sztućce do sałat, które umożliwią wygodne nakładanie na talerz znajdującej się w niej zawartości.

Łyżki do sałatek jakie przygotowaliśmy dla Was w tym temacie to zarazem te wykonane z plastiku, które dostępne są w wielu różnorodnych wariacjach kolorystycznych, jak i te drewniane, które pomimo zastosowania naturalnego i uniwersalnego drewna różnią się między sobą estetyką czy formami. Do wyboru w tym zakresie są m.in. łyżki o zaokrąglonych kształtach, jak i wygodne szczypce do sałatek czy praktyczne sztućce do sałat proponowane przez naszych producentów w kilku rozmaitych wariantach.

Dlaczego warto mieć sztućce sałatkowe?

Przede wszystkim dlatego, że są bardzo praktyczne i umożliwiają wygodne nakładanie sałatek. Klasyczne sztućce (pomimo szczerych chęci) raczej nie mają szansy dobrze sprawdzić się w tym zakresie. Dlaczego? Bo misy dekoracyjne przeznaczone do serwowania sałat najczęściej są głębokie i posiadają duże rozmiary, którym odpowiadają sztućce sałatkowe o nietypowych rozmiarach. Tego typu akcesoria mają znacznie dłuższą rączkę niż klasyczne łyżki czy widelce, dzięki czemu są dobrze widoczne i nie giną w gąszczu zielonych liści i pomidorów.

Sztućce do sałat mają jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę – są bardzo efektowne i eleganckie. Będąc w ich posiadaniu możemy swobodnie podać sałatkę nie tylko podczas niedzielnego obiadu, ale także podczas uroczystej kolacji czy grilla.

Walory tych akcesoriów moglibyśmy jeszcze długo wymieniać, jednak biorąc pod uwagę, że są to raczej rzeczy z gatunku oczywistych oczywistości, przejdziemy teraz do ostatniego akapitu i powiemy kilka słów o tym, jakie sztućce sałatkowe wybrać, aby trafiły w nasze potrzeby i dobrze spełniły swoje zadanie.

Jakie sztućce do sałatek sprawdzą się najlepiej?

  • Sztućce do sałaty plastikowe

To najbardziej popularny rodzaj sztućców do sałat, stąd tak liczna ich reprezentacja znajduje się w tym dziale. Tego typu łyżki, podobnie jak plastikowe misy dekoracyjne i naczynia do przekąsek są wygodne i łatwe w utrzymaniu w czystości, a za ich największą zaletę uznaje się mnogość wzorów i wariacji kolorystycznych, która pozwala na dopasowanie ich do estetyki każdej, zarówno tej klasycznej, jak i awangardowej zastawy stołowej.

  • Sztućce do sałaty drewniane

Łyżki do sałaty drewniane w przeciwieństwie do wzmiankowanych wcześniej łyżek plastikowych, wykonywane są nie z tworzywa sztucznego, a z naturalnego drewna, które podkreśla ich uniwersalny charakter. W ich towarzystwie świetnie wypadają misy do sałat szklane, jak i te drewniane, nie mniej dobrze jednak radzą sobie z nimi w duecie misy ceramiczne czy metalowe.

  • Sztućce do sałatek ze stali nierdzewnej

Jak być może zauważyliście, takich łyżek także nie brakuje w naszej ofercie. Spośród tego rodzaju modeli największą popularnością cieszą się łyżki ze stali nierdzewnej, których rączki wykonane są z tworzywa sztucznego w kolorze białym.Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl