Talerze
Twój wybór: Usuń wszystko

Talerze (444 produktów) - strona 1 z 10

Talerze to jedne z absolutnie obowiązkowych elementów wyposażenia każdej kuchni czy jadalni. Obiadowe płytkie i głębokie, deserowe, sałatkowe do przystawek lub wykorzystywane w charakterze śniadaniowych – warto je skompletować w sposób dobrze przemyślany, aby nie tylko pod względem wytrzymałości posłużyły nam możliwie jak najdłużej.
Termin realizacji
od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry
Cena
-
Kolor
Materiał
Producent
Produkty w promocji
Flaga
Wysokość
-
Szerokość
-
Średnica
-
Głębokość
-
Pojemność
-

Talerze obiadowe – niezbędne w każdej kuchni


Zastawa stołowa to konieczny element wyposażenia każdego mieszkania – niezależnie od ilości domowników czy ich preferencji w zakresie spożywania posiłków. Sztućce oraz naczynia, takie jak szklanki na napoje i talerze obiadowe, są niezbędne zarówno podczas celebrowania świątecznej wieczerzy, jak i pospiesznego śniadania przed wyjściem do pracy. Tradycyjnie białe bądź kolorowe talerze udekorowane kwiatami i innymi motywami pełnią zarówno funkcje praktyczne, jak i estetyczne – nadają posiłkom odpowiednią oprawę, wpływając na apetyt i poczucie satysfakcji z posiłku. Sprawdź, jakie oryginalne talerze obiadowe dla Ciebie przygotowaliśmy!


Poznaj talerze dostępne w naszym sklepie


Płytkie talerze obiadowe do dan głównych najczęściej mają średnicę mieszczącą się w przedziale 25-30 cm (choć zdarzają się modele nieco większe). Standardowym wymiarem jest jednak ten o średnicy 27 cm – u wielu producentów pojawia się on zdecydowanie najczęściej.

Głębokie talerze obiadowe do zup i dań makaronowych są na ogół nieco mniejsze, choć i tutaj rozbieżności pomiędzy pochodzącymi od różnych producentów modelami mogą być całkiem spore. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne skompletowanie zastawy, przed zakupem upewnijcie się, że średnica talerza głębokiego jest relatywnie mniejsza od płytkiego (to istotne zwłaszcza wtedy, gdy wybrane modele pochodzą od różnych producentów).

Z kolei deserowe talerze porcelanowe lub ceramiczne są stosunkowo najmniejsze – ich średnica na ogół mieści się w przedziale 15-20 cm. Istnieją również talerze sałatkowe. Są wykorzystywane nie tylko do serwowania sałatek, ale i innych rodzajów przystawek – w wielu polskich domach zwyczajowo używane są jako talerze śniadaniowe lub do kolacji. Ich średnica na ogół oscyluje wokół 22-23 cm.

W naszej ofercie znajdziesz zarówno tradycyjne talerze okrągłe, jak i nowoczesne talerze kwadratowe. Dostępne naczynia są wykonane z różnych materiałów, które są dopuszczone do kontaktu z żywnością i odporne na podwyższoną temperaturę, dzięki czemu nie musisz obawiać się pęknięcia podczas nakładania gorących dań. Oferujemy klasyczne talerze porcelanowe, a także nie mniej stylowe talerze ceramiczne, szklane czy nawet metalowe. 


Klasycznie okrągłe czy nowoczesne talerze kwadratowe?


Już od dawna okrągły kształt przestał być jedynym dopuszczalny. Teraz to już jednak nie tylko talerze kwadratowe, ale i sporo innych możliwości. Do wyboru masz także talerz w kształcie owalnym, prostokątnym lub o nie do końca zdefiniowanej, często również asymetrycznej formie – obecnie dostępne na rynku talerze ceramiczne, porcelanowe i szklane potrafią przyprawić o istny zawrót głowy. Jeżeli lubisz bazujące na tradycji i klasyce rozwiązania, wtedy sprawa jest raczej prosta i oczywista – najlepsze będą dla Ciebie talerze okrągłe. Jeżeli zaś szukasz innowacji – przed Tobą niezmierzone uniwersum fantazyjnych kształtów i ciekawych połączeń kolorystycznych.

Nie tylko kształt, ale i kolor ma tutaj całkiem spore znaczenie. Biel jest uniwersalnym i bezpiecznym wyjściem. Białe talerze porcelanowe nie tylko będą stanowić neutralną bazę dla pozostałych akcesoriów kuchennych czy jadalnianych, ale też dobrze wyeksponują posiłek. Z kolei kolorowe talerze mogą wprowadzić do Twojej jadalni zupełnie nowy wymiar smaku – wystarczy, że wybierzesz odcień, który pobudza Twój apetyt!


Talerze obiadowe, deserowe i inne – skompletuj swój własny zestaw


Przystępując do zakupu talerzy, w pierwszej kolejności należy ustalić, czy w Twoim przypadku lepszym rozwiązaniem będzie gotowy zestaw (na ogół dodatkowo składający się jeszcze z innych elementów, takich jak choćby filiżanki, dzbanek, półmiski, waza), czy jednak lepiej będzie skompletować go samodzielnie, kupując talerze na sztuki.

W przypadku gotowych serwisów nierzadko może się zdarzyć, że tak naprawdę nie wszystkie wchodzące w ich skład elementy okażą się przydatne akurat dla Ciebie. Często okazuje się, że w przypadku nadmiaru naczyń pojawia się problem z ich przechowywaniem. Dobrze zatem oszacować, co tak naprawdę jest Ci potrzebne – nie tylko w kwestii rodzajów elementów zastawy stołowej, ale też ilości poszczególnych naczyń, na które ostatecznie się zdecydujesz. Nie każdy przecież posiada liczną rodzinę lub prowadzi bogate życie towarzyskie, zatem aspekty związane z indywidualnym stylem życia również warto tutaj uwzględnić.

Decyzja o rozmiarach talerzy powinna też być w pewnym stopniu podyktowana nie tylko komfortem spożywania posiłków, ale i przestrzenią, którą dysponujesz – zarówno w kwestii przechowywania (wymiary szafki lub kredensu), jak i powierzchni blatu, na którym spożywane są posiłki (może się okazać, że cieszące się obecnie sporą popularnością talerze obiadowe o większych niż standardowe gabarytach, na stosunkowo niewielkim stole nie zaprezentują się zbyt dobrze).

Przed zakupem upewnij się również, czy wybrane talerze ceramiczne z łatwością zmieszczą się w zmywarce, jeśli korzystasz z tego typu urządzenia. Warto również zwrócić uwagę na kolejną kwestię – w dobie dzisiejszego rozwoju technologicznego dla wielu z nas istotne przy wyborze talerzy może się również okazać kryterium związane z możliwością ich użytkowania w kuchenkach mikrofalowych. Nie każdy aktualnie dostępny na rynku talerz sprawdzi się tutaj równie dobrze, dlatego przed zakupem warto sprawdzić znajdujące się na opakowaniu lub w specyfikacji produktu oznaczenia zamieszczone przez producenta.


Elegancka zastawa stołowa

Jeżeli dobrze przemyślisz sprawę zakupu talerzy, może się okazać, że nadal praktykowane przez wielu rozwiązanie w postaci oddzielnych serwisów na co dzień i od święta wcale nie będzie potrzebne. Jest jednak pewien wyjątek, z którego rezygnować raczej nie warto – naczynia dla dzieci. Ze względu na komfort i bezpieczeństwo najmłodszych domowników warto zadbać o to, aby ich talerze dopasowane wielkością do ich potrzeb oraz wykonane z nietłukących się materiałów.

W miarę możliwości postaraj się, aby płytkie talerze obiadowe nie były wykorzystywane w charakterze półmisków do serwowania potraw. To mało eleganckie rozwiązanie – tak samo, jak i garnki nigdy nie zastąpią wazy z prawdziwego zdarzenia.

Talerze deserowe czasem warto podmienić na miseczki – zwłaszcza w przypadku lodowych deserów może się to okazać o wiele bardziej praktycznym rozwiązaniem. Jeżeli zaś zamiast klasycznych zup z makaronem lub ryżem zdarza Ci się często przyrządzać lekkie, czyste zupy lub warzywne kremy, standardowy talerz głęboki można również zastąpić bulionówką.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz także inne naczynia i akcesoria do jadalni, z których skompletujesz zestaw odpowiadający na potrzeby wszystkich mieszkańców Twojego domu. Proponujemy eleganckie filiżanki, patery oraz etażerki, misy dekoracyjne, a także różnego rodzaju szklanki, kubki i kieliszki. Z dostępnych produktów bez trudu wybierzesz takie, które odpowiadają Twoim oczekiwaniom pod względem funkcjonalnym i estetycznym. Zapraszamy na zakupy w sfmeble.pl!


Sprawdź również:


Miseczki
Misy do sałat
Misy dekoracyjne
Naczynia do przekąsek
Tace i patery

Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl