Chlebaki i kosze na pieczywo
Twój wybór: Usuń wszystko

Chlebaki i kosze na pieczywo (28 produktów)

Chlebaki i pojemniki na pieczywo to nie tylko sposób na to, aby pieczywo pozostało świeże na dłużej, ale i spory potencjał dekoracyjny, który może nam pomóc w podkreśleniu indywidualnego charakteru kuchennego wnętrza. Bo jak zwykle w przypadku naszej oferty możecie liczyć na różnorodność.... Znajdziecie tutaj również liczne koszyki na pieczywo, które sprawdzą się zarówno na co dzień, jak i od święta.
Termin realizacji
od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry
Cena
-
Kolor
Materiał
Producent
Produkty w promocji
Flaga
Wysokość
-
Szerokość
-
Średnica
-
Głębokość
-
Długość
-

Chlebaki i pojemniki na pieczywo – świeżość to podstawa

Są takie akcesoria, dla których miejsce znajdzie się w każdej kuchni, a przynajmniej w zdecydowanej ich większości. Chlebaki i pojemniki na pieczywo zdecydowanie zaliczają się do tego grona. Główne zadanie, jakie te praktyczne akcesoria mają do wykonania, to oczywiście przechowywanie pieczywa i utrzymanie jego świeżości możliwie jak najdłużej. Liczy się tutaj również odpowiednie zabezpieczenie przed wilgocią, która pozwoli uniknąć niepożądanej pleśni.

Wybierając pojemniki na pieczywo, warto zatem kierować się w głównej mierze względami praktycznymi, które sprzyjać będą osiągnięciu tego celu. Obecnie dostępna na rynku oferta jest na tyle różnorodna, że możliwości wyboru mogą jednak przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Na etapie zakupu często pojawia się pytanie, na jaki model się zdecydować. O ile chlebaki w swojej konstrukcji z założenia nie są ani nadmiernie skomplikowane, ani trudne w obsłudze, o tyle stosunkowo istotny jest materiał z jakiego zostały wykonane. Na jakie materiały natkniecie się tutaj najczęściej?

Zacznijmy od nieśmiertelnej klasyki – chlebaki drewniane. W kwestii utrzymania świeżości pieczywa to rozwiązanie całkiem dobre, małym mankamentem okazuje się jednak utrzymanie ich w czystości. Możliwe jest oczywiście ich gruntowne wyszorowanie wodą z sokiem z cytryny lub z domieszką detergentu, takie zabiegi z czasem mogą się jednak przyczynić do niszczenia drewna, a co za tym idzie – wiązać z koniecznością wymiany na nowy egzemplarz. W kontekście trwałości zdecydowanie lepiej niż drewniane wypadają pojemniki na pieczywo wykonane z bambusa, na ich niekorzyść przemawia jednak aspekt cenowy. To zdecydowanie droższa alternatywa niż chlebak drewniany.

Wartym rozważenia rozwiązaniem są chlebaki ceramiczne – nie tylko łatwe do utrzymania w czystości, ale zachowujące stałą temperaturę, dzięki czemu możemy dłużej cieszyć się świeżym pieczywem. Znajdziecie tutaj także liczne modele wykonane ze stali, również tej nierdzewnej. Jeżeli jednak zdecydujecie się na modele w chromowanym wykończeniu, dla niektórych problemem mogą okazać się pozostawiane na chlebaku odciski palców. Stosunkowo najtańszą alternatywą pozostają chlebaki wykonane z tworzyw sztucznych. Ich zaletą jest również łatwe czyszczenie.

Chlebaki nowoczesne czy tradycyjne – co wybrać?

Chlebaki i pojemniki na pieczywo to akcesoria kuchenne, które mają Wam do zaoferowania znacznie więcej niż wyłącznie walory praktyczne i użytkowe. Skrywają w sobie całkiem spory potencjał dekoracyjny, który warto wykorzystać w wystroju naszych kuchni.

Tak naprawdę to właśnie od całościowego charakteru wystroju tego wnętrza zależy, czy w naszym przypadku bardziej wskazanym rozwiązaniem okażą się chlebaki nowoczesne czy jednak te tradycyjne.

Chyba że zdecydujecie się na stosunkowo klasyczną formę ubraną w ponadczasowe drewno – ta kombinacja wypadnie dobrze w niemalże każdym współczesnym wystroju, niezależnie od tego, czy będzie on wyraźnie inspirowany wzornictwem z przeszłości czy na wskroś przesiąknięty nowoczesnością.

Akcesoria kuchenne, które mogą Was zainteresować…

Choć konstrukcja chlebaków do specjalnie wyszukanych nie należy, wbrew pozorom możecie tutaj liczyć na kilka pomysłowych rozwiązań i przykładów kreatywnego wzornictwa.  Co powiecie na pojemniki na pieczywo chrupkie? Coś nam podpowiada, że ta nowoczesna wariacja na temat klasycznych chlebaków może się spodobać w szczególności tym, którzy zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest zdrowe odżywianie i troska o zdrowie oraz dobrą kondycję.

A nowoczesne chlebaki, w których pokrywa pełni również rolę deski do krojenia pieczywa? I nie dajcie sobie wmówić, że chlebaki z tworzywa sztucznego nie mają Wam zbyt wiele do zaoferowania w kwestii estetyki. Dzięki zastosowaniu plastycznych materiałów, dają możliwość do zabawy formą, a to zdecydowanie może się spodobać wszystkim miłośnikom nowoczesnego wzornictwa. Co powiecie na nowoczesny chlebak w formie bochenka chleba? Z drewna raczej nie da się tego kształtu wyczarować, prawda?

I pamiętajcie, że w towarzystwie chlebaków dobrze mogą się również odnaleźć inne pojemniki kuchenne, w których przechowywać możecie nie tylko sypkie artykuły spożywcze, ale i mniejszych rozmiarów gadżety (np. akcesoria do ciast i tortów).

Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl