Maselniczki
Twój wybór: Usuń wszystko

Maselniczki (11 produktów)

Maselniczka nie należy może do grona najbardziej niezbędnych w kuchni akcesoriów, co jednak wcale nie zmienia faktu, że może się pochwalić nie tylko walorami praktycznymi, ale i całkiem sporym potencjałem dekoracyjnym, dlatego nie warto z niej rezygnować. Zwłaszcza że to przedmiot o niewielkich rozmiarach, dla którego miejsce znajdzie się dosłownie wszędzie.
Termin realizacji
od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry
Cena
-
Kolor
Materiał
Producent
Produkty w promocji
Wysokość
-
Szerokość
-
Średnica
-
Głębokość
-
Długość
-

Maselniczka – przepis na śniadanie w pięknym stylu

Lubicie leniwe sobotnie lub niedzielne poranki? Gdy wreszcie nie trzeba się nigdzie śpieszyć, delektując się w dodatku aromatyczną i świeżo zaparzoną kawą? Kiedy można w spokoju przygotować ulubioną jajecznicę z dużą ilością pieczarek i skwierczącego bekonu? Dla nas te błogie chwile to jednak nie tylko wytęsknione przez cały tydzień smaki i aromaty, ale i okazja, by wreszcie móc skorzystać z ulubionej zastawy stołowej i mile spędzić czas w otoczeniu pięknych przedmiotów. Bo nie tylko to co jemy ma znaczenie, ale i to w jaki sposób nasze posiłki są serwowane.

Dlatego w weekend kubki termiczne z kawą, z którymi od poniedziałku do piątku w pośpiechu wybiegamy z domu, idą w odstawkę, a na kuchenny lub jadalniany stół wkraczają porcelanowe filiżanki, kolorowe kubki z ceramiki i tradycyjne talerze. Dla tych, co za małą czarną nie przepadają, mlecznik również będzie tutaj wskazany. Co jeszcze może się przydać? Koszyk na świeże pieczywo lub półmisek, na którym ułożymy ciepłe jeszcze tosty i oczywiście maselniczka. Tak, teraz jesteśmy już w pełni gotowi, aby celebrować weekendowe śniadanie tak, jak na to zasługuje.

Maselniczka ceramiczna czy może raczej maselniczka szklana?

Przed zakupem maselniczki, zastanówcie się, w jakim charakterze zamierzacie ją przede wszystkim wykorzystywać. To, że do masła, to rzecz oczywista, chodzi bardziej o to, czy będzie ona służyć wyłącznie do przechowywania masła w lodówce, czy przede wszystkim jako estetyczny sposób na podanie masła w trakcie mniej lub bardziej uroczystych śniadań. W tym pierwszym przypadku liczyć się będą przede wszystkim jej walory praktyczne, w drugim z kolei estetyka o dekoracyjnym charakterze.

Spośród jakich wariantów możecie tutaj wybierać?

Maselniczka szklana to jedno z najczęściej spotykanych tutaj rozwiązań. Szklanym pokrywom towarzyszą tutaj podstawy na ogół wykonane z drewna, metalu lub również szkła. Pokrywy najczęściej są tutaj transparentne, dzięki czemu wyraźnie widzieć będziemy zawartość (co dla jednych może być plusem, a dla innych już niekoniecznie). Z kolei maselniczka ceramiczna pozwoli nam trzymać masło w stosunkowym ukryciu, co dla wielu estetów z zacięciem do pedanterii może się okazać rozwiązaniem nieco bardziej mile widzianym.. Zarówno jedna, jak i druga prezentują się jednak podobnie, jeśli o kwestiach związanych z przechowywaniem w lodówce mowa – dobrze zapobiegać będą przenikaniu innych zapachów do masła.

Do wyboru macie jeszcze maselniczki plastikowe (łatwe do utrzymania w czystości, ale nie dla wszystkich satysfakcjonujące pod względem estetyki) oraz nowoczesne maselniczki z metalu lub stali nierdzewnej (wyjątkowo higieniczne, o wysokich walorach bakteriostatycznych). Przed zakupem zwróćcie również uwagę na rozmiar interesującego Was modelu i upewnijcie się, czy na pewno bez trudu pomieści on standardową kostkę masła.

Akcesoria kuchenne do przechowywania, które warto mieć

Niezależnie od tego, czy Wasza kuchnia może pochwalić się sporymi rozmiarami, czy zalicza się raczej do grona tych mniejszych, rozwiązania pozwalające dobrze zorganizować przestrzeń zawsze są tutaj mile widziane. Dlatego tak chętnie stosowane są tutaj różnego rodzaju pojemniki kuchenne, które można wykorzystywać zarówno do przechowywania produktów sypkich, jak i przechowywania w lodówce lub zamrażarce produktów o krótszym terminie przydatności, których świeżość chcielibyśmy utrzymać możliwie jak najdłużej. I nie zapominajcie o pojemnikach na przyprawy – to zdecydowanie lepszy sposób niż trzymanie ich w otwartych opakowaniach, gdzie wywietrzeją dużo szybciej.

Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl