Twój wybór: Usuń wszystko

Pojemniki (517 produktów) - strona 1 z 11

Pojemniki kuchenne to niezwykle liczna rodzina praktycznych akcesoriów, bez obecności których trudno nam wyobrazić sobie wnętrze o tym przeznaczeniu. Szklane, ceramiczne, plastikowe, drewniane lub bambusowe, z metalu bądź stali, a nawet z oryginalnego marmuru – niezależnie od wybranego modelu, zawsze zaoferują Wam szerokie możliwości wykorzystania, pozwalając cieszyć się dobrze zorganizowaną kuchnią.
Termin realizacji
od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry
Cena
-
Kolor
Materiał
Kształt
Producent
Produkty w promocji
Flaga
Wysokość
-
Szerokość
-
Średnica
-
Głębokość
-
Pojemność
-
Długość
-

Pojemniki kuchenne na produkty sypkie i nie tylko

Jeżeli lubicie dobrze zorganizowaną przestrzeń i rozwiązania, które umożliwiają nie tylko higieniczne, ale i estetyczne przechowywanie, to pojemniki kuchenne są zapewne czymś, co bardzo często zdarza Wam się w swoich domach wykorzystywać. Makarony, muesli, kasza, ryż, mąka, cukier – to produkty, które zdecydowanie znajdziecie w nich najczęściej. Akcesoria te nie tylko jednak z uwagi na swoje wysokie walory praktyczne i użytkowe cieszą się taką popularnością.

Wiele z nich skrywa w sobie całkiem spory potencjał dekoracyjny, który warto w wystroju kuchni wykorzystać. Zwłaszcza że pojemniki kuchenne będą stanowić bardzo naturalną, wynikającą z charakteru tego wnętrza dekorację, dlatego czasem warto wygospodarować dla nich nieco miejsca na kuchennych blatach, zamiast ukrywać je w szafkach czy szufladach.

Wszystko jednak zależy oczywiście od konkretnego modelu, na który się zdecydujecie. I nie mamy tutaj na myśli wyłącznie względów estetycznych, ale i (a może nawet przede wszystkim) kwestie użytkowe.

Pojemniki kuchenne ceramiczne, szklane czy z tworzyw sztucznych?

Wybierając zarówno pojemniki kuchenne na produkty sypkie, jak i te, które zamierzacie wykorzystywać w nieco innym charakterze, na ogół pojawia się dylemat, z jakiego materiału powinny one być wykonane. Oto kilka małych podpowiedzi, które – mamy nadzieję – pozwolą Wam wybrać takie, które okażą się najbardziej dla Was optymalne.

Jednym z najczęściej pojawiających się tutaj rozwiązań są szklane pojemniki kuchenne. Za ich główną zaletę należy uznać to, że nie przechodzą zapachem przechowywanych w nich produktów, ani też  same nie mają negatywnego wpływu na ich walory smakowe czy zapachowe. Minusem będzie tutaj jednak kwestia stosunkowej kruchości materiału, a tym samym podatności na zniszczenie. Jeżeli jednak zdecydujecie się na modele wykonane z grubszego szkła, ryzyko to automatycznie stanie się nieco mniejsze.

Również pojemniki kuchenne ceramiczne mogą się pochwalić tym, że nie wchodzą w szkodliwe reakcje z żywnością, co ma pozytywny wpływ nie tylko na zachowanie ich świeżości oraz walorów smakowych, ale i jest w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia. Nieco inaczej przedstawia się sytuacja jeśli o metalowych pojemnikach mowa – te akurat wchodzić mogą w szkodliwe dla zdrowia reakcje z niektórymi produktami, dlatego najbezpieczniej przechowywać w nich wyłącznie pieczywo, herbatę lub kawę.

Od dłuższego już czasu większość współczesnych kuchni zdominowana została przez pojemniki kuchenne wykonane z różnych rodzajów tworzyw sztucznych – przed zakupem upewnijcie się, że posiadają odpowiednie atesty świadczące o tym, że w kontakcie z żywnością nie będą stanowić zagrożenia dla naszego zdrowia. I nie myślcie, że znajdziecie tutaj wyłącznie pojemniki kuchenne do produktów sypkich – to także liczne modele przeznaczone do przechowywania żywności w lodówce lub zamrażarce, jak i te na wynos oraz te, które mogą być używane w kuchenkach mikrofalowych. Wybierając pojemniki plastikowe, które używane będą w lodówce lub zamrażarce, najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się te transparentne – ich zawartość widoczna będzie już na pierwszy rzut oka, w związku z czym nie będziemy musieli unosić pokrywy, narażając żywność na zbędny kontakt z powietrzem.

Pojemniki kuchenne mile widziane w każdym domu

W jakim charakterze najczęściej wykorzystywane są pojemniki kuchenne? To niezwykle liczna rodzina akcesoriów, które mają bardzo wiele do zaoferowania. Metalowa puszka do przechowywania makaronu? Pojemniki na przyprawy? Drewniane pudełko z przeszkloną pokrywą służące przechowywaniu torebek herbaty? A może próżniowy pojemnik, dzięki któremu nasza ulubiona kawa na dłużej zachowa swoje walory zapachowe i smakowe? Poza przechowywaniem produktów sypkich, to także dobry sposób na przechowywanie pozostałych po obiedzie resztek.

Znajdziecie tutaj także liczne lunchboxy, które pozwolą cieszyć się zdrowymi, samodzielnie przygotowanymi posiłkami na wynos Przyznacie, że to chyba dużo lepsza alternatywa niż zamawiane w pracy fast foody? I pamiętajcie, że pojemniki kuchenne to również chlebaki, które pozwolą Wam nie tylko na dłużej cieszyć się świeżym pieczywem, ale i przechowywać je będą w niezwykle estetyczny sposób.

Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl