Doniczki i osłonki
Twój wybór: Usuń wszystko

Doniczki i osłonki (385 produktów) - strona 1 z 9

Dla wszystkich tych, którzy zdają sobie sprawę ze zbawiennego wpływu roślin zarówno na nas samych, jak i na nasze wnętrza, przygotowaliśmy szeroką ofertę, w której znajdziecie doniczki i osłonki na doniczki. Możecie je zresztą wykorzystać nie tylko do kwiatów, ale i jako doniczki na zioła hodowane w domu. Szklane, ceramiczne, plastikowe, drewniane, metalowe, a nawet z cementu – możecie tu liczyć na naprawdę szerokie możliwości wyboru.

 

Termin realizacji
od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry
Cena
-
Kolor
Materiał
Kształt
Styl
Producent
Produkty w promocji
Flaga
Wysokość
-
Szerokość
-
Średnica
-
Głębokość
-
Pojemność
-
Długość
-Doniczki i osłonki do doniczek – domowy ogród nawet w kawalerce

O dobroczynnych skutkach obecności kwiatów i roślin we wnętrzu zarówno dla naszego samopoczucia, jak i estetyki wystroju nikogo zapewne przekonywać nie musimy, warto jednak krótko napomknąć, że to jedna ze zdecydowanie najłatwiejszych ozdób, a co nie mniej istotne – nie niosąca ze sobą ryzyka zarzutu o zły smak i przerysowanie wnętrza. Wyjątkiem mogłaby okazać się chyba wyłącznie sytuacja, gdybyśmy dom spróbowali zamienić w istną dżunglę, w której na nic innego poza bogatą roślinnością nie starczy już miejsca.

I bez różnicy, czy mowa o ciętych kwiatach w wazonie, czy roślinach doniczkowych, choć te drugie z pewnością okażą się bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. To na ogół rośliny całoroczne (oczywiście pod warunkiem, że pielęgnujemy je w odpowiedni sposób), wiążące się zatem z jednorazowym wydatkiem. Jeśli jednak zdecydujemy się na wprowadzenie do naszego domu tych żywych dekoracji, pamiętajmy o zapewnieniu im odpowiednich warunków – pomocne w tym celu okażą się zapewne dobrze dobrane osłonki na doniczki, a przede wszystkim same donice ozdobne.

Doniczki ceramiczne, doniczki plastikowe czy doniczki drewniane – które wybrać?

W większości przypadków, kupując doniczki na zioła lub kwiaty, tak samo, jak i osłonki do doniczek, koncentrujemy się przede wszystkim na ich wyglądzie i choć uważamy, że walory estetyczne nie powinny być pomijane, to jednak sugerujemy nie ograniczać się wyłącznie do nich. Duże znaczenie będzie tutaj miał materiał, z którego wybrane przez nas doniczki zostały wykonane. Istotne będzie również to, czy zakupione doniczki i osłonki zamierzamy przeznaczyć do użytku wewnętrznego czy zewnętrznego W przypadku tego drugiego będą przecież jeszcze bardziej narażone na kontakt z wilgocią, bo dodatkowo wystawione na działanie zmieniających się warunków atmosferycznych.

Zarówno doniczki drewniane, jak i doniczki rattanowe, choć niezwykle dekoracyjne, czasem nie do końca bywają praktycznym rozwiązaniem. To niestety materiały, które stosunkowo szybko niszczeją jeżeli narażone są na częsty kontakt z wilgocią. A biorąc pod uwagę, że znajdować się w nich będą wymagające systematycznego podlewania rośliny, raczej trudno będzie nam ryzyko tego kontaktu wyeliminować czy chociażby go ograniczyć. Dużo większą odpornością w tej kwestii charakteryzują się zarówno doniczki plastikowe, jak i doniczki ceramiczne.

Warto również wcześniej zapoznać się z profesjonalnymi artykułami i poradnikami o tej tematyce, dzięki którym dowiemy się na przykład tego, że korzenie storczyków lubią światło, dlatego kwiaty te lepiej czują się w przezroczystej doniczce, jak i wiele innych cennych wskazówek, które pozwolą nam dobrać najbardziej odpowiedni model do rośliny, którą posiadamy lub zamierzamy zakupić.

Pamiętajmy również zadbać o to, aby doniczki i osłonki na kwiaty „rosły” wraz z nimi, czyli co jakiś czas wymieniajmy doniczki na większe (jeśli oczywiście taka potrzeba istnieje).

 

Najczęściej pojawiająca się w tej kwestii reguła głosi, że wysokość doniczki powinna odpowiadać 1/3 wysokości rośliny, przede wszystkim należy jednak zwracać uwagę na to, czy korzenie mają wystarczająco dużo przestrzeni do wzrostu – jeśli będą miały zbyt ciasno, to roślina po prostu zwiędnie.

Donice ozdobne i doniczki wiszące – stwórz swój wymarzony balkon lub taras!

Warto nie zapominać, że piękny dom to nie tylko piękne wnętrza, ale i balkon lub taras, które również warto wykorzystać do pięknej aranżacji. Wyobraźcie sobie tylko – upalny, letni wieczór, jest już mrok, dookoła nastrojowe lampiony i latarenki, a Wy po ciężkim dniu pracy relaksujecie się z kieliszkiem ulubionego merlota w ręku. Dla nas brzmi to jak spełnienie marzeń o wieczorze idealnym.

Aby jednak taki scenariusz mógł się ziścić, najpierw trzeba będzie sobie Jak to zrobić? Z pomocą już nadciągają znajdujące się w naszej ofercie dekoracje oraz niezawodne donice ozdobne – z zieloną przyrodą w tle zawsze przecież wypoczywa się skuteczniej, prawda? I nie ograniczajcie się tutaj wyłącznie do tych klasycznych stojących modeli – do łask znowu wracają bowiem nie od dziś znane (choć nieco zapomniane) doniczki wiszące.

 Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl