Kołdry
Twój wybór: Usuń wszystko

Kołdry

Czego w stylowej i funkcjonalnej sypialni zabraknąć nie powinno? Kołdry to kolejny sypialniany niezbędnik, który ma wpływ na jakość naszego snu. W tym dziale naszego sklepu znajdziecie kołdry nie tylko w różnych rozmiarach, ale i wykonane z różnorodnych materiałów, które stanowić będą odpowiedź na zróżnicowane potrzeby i preferencje.
od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry

Nie znaleziono produktów spełniających wybrane kryteria.

Kołdra 160 × 200, kołdra 200 × 220 czy inna?

Mając na względzie, jak dużą część naszego życia przeznaczamy na sen, a także jak duże właściwości regeneracyjne dla naszych organizmów on posiada, na zakup kołdry warto poświęcić nieco dłużej niż kilka minut.

Co prawda specjaliści, z uwagi na względy zdrowotne, zalecają, aby zarówno poduszki, jak i kołdry do sypialni wymieniać na nowe co 12-18 miesięcy, z doświadczenia wiemy jednak, że niewielu z nas aż tak restrykcyjnie trzyma się tych zaleceń. W zdecydowanej większości przypadków to zakup robiony na znacznie dłużej, dlatego tym bardziej poświęćmy nieco więcej czasu i dołóżmy starań, aby dokonany wybór był tym najbardziej optymalnym dla naszych potrzeb i preferencji rozwiązaniem.

Od czego zatem zacząć? Na początek ustalmy, jaki rozmiar będzie nam potrzebny. Najczęściej spotykanymi tutaj modelami są kołdra 160 × 200 i kołdra 200 × 220. Tak naprawdę odpowiednia wielkość kołdry to jednak sprawa mocno indywidualna. Generalna reguła głosi, że szerokość kołdry powinna być przynajmniej równa szerokości łóżka, a najlepiej nieco od niej większa (około 20 cm). W przypadku dużych łóżek (180cm x 200cm lub 200cm x 200cm) warto się również zastanowić nad zakupem dwóch pojedynczych kołder. Jeżeli łóżko użytkowane jest przez dwie osoby, może się okazać, że takie rozwiązanie będzie znacznie wygodniejsze. Dopiero po dokonaniu tych ustaleń, możemy przejść do kwestii kluczowych. Bo odpowiedni rozmiar to zaledwie początek drogi prowadzącej do celu, jakim jest zakup kołdry idealnej

Kołdry antyalergiczne, całoroczne czy wersje sezonowe?

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem są kołdry, które z powodzeniem mogą nam służyć przez cały rok – wystarczająco ciepłe zimową porą, równocześnie zapewniające odpowiednią wentylację latem. Decyduje o tym przede wszystkim rodzaj wypełnienia.

Kołdra całoroczna może być wypełniona puchem, pierzem lub wełną – wszystkie te rodzaje wypełnień gwarantują duży stopień ogrzewania przy niższych temperaturach, tak samo, jak i sporą przewiewność w cieplejszych okresach. Cenione są także kołdry jedwabne, które dodatkowo charakteryzują się wysokim stopniem antystatyczności, dzięki czemu sprawdzają się również jako kołdry antyalergiczne.

Dobrym sposobem na walkę z kurzem są także kołdry z tworzyw sztucznych, choć w ich przypadku należy mieć na względzie, że nie przepuszczają one powietrza tak dobrze, jak te z naturalnych materiałów, zatem spora część z nich może nie odnaleźć się w charakterze kołdry całorocznej (choć jako kołdry sezonowe sprawdzają się na ogół całkiem przyzwoicie).

Jak dbać o kołdry i poduszki?

Kołdry i poduszki to nie bez powodu stali bywalcy każdej sypialni – odpowiednio dobrane (i pielęgnowane) zagwarantują nie tylko dobry, ale i zdrowy sen. Bo sypialnia to przecież nie tylko łóżka wyposażone w wygodny materac i dostosowane do nich wysokością szafki nocne, ale i całkiem spora grupa akcesoriów, bez których ani rusz.

Zapraszamy Was zatem do zapoznania się z naszą ofertą kołder i poduszek, których szeroki asortyment każdemu umożliwi zakup optymalnego do jego indywidualnych potrzeb i preferencji modelu. Przed ich zakupem warto jednak zapoznać się z podstawowymi zasadami ich pielęgnacji, dzięki którym będziecie mogli dłużej się nimi cieszyć.

Poza codziennym strzepywaniem, które usprawni cyrkulację powietrza i równomierne rozłożenie wkładu, podstawą jest tutaj niewątpliwie wietrzenie. Nawet jeśli nie posiadacie balkonu, nic straconego – wystarczy, że po przebudzeniu pozostawicie kołdry i poduszki na łóżku (najlepiej w swobodnym i niedbałym ułożeniu), przy otwartym oknie, na przynajmniej 15 minut. Ta czynność pozwoli nam usunąć z pościeli nadmiar wilgoci, która sprzyja rozwojowi drobnoustrojów Bo czy nam się to podoba, czy nie, w nocy pocimy się i nie ma tutaj znaczenia, czy ktoś jest damą, czy do tego miana zupełnie nie aspiruje…

Jeżeli jednak jesteście szczęśliwcami posiadającymi balkon, nie bójcie się korzystać z jego dobrodziejstw. Pamiętajcie jednak, aby na wietrzenie wybierać jedynie bezdeszczowe i wietrzne dni. Zarówno deszcz, słońce, a nawet mróz to z różnych powodów nie do końca odpowiednie na tę czynność pogody. Warto także postarać się, aby te proste zabiegi pielęgnacyjne stały się naszym stałym nawykiem – systematycznie wykonywane z pewnością przyczynią się to do dłuższej żywotności naszych kołder i poduszek.

 

Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl