Poduszki
Twój wybór: Usuń wszystko

Poduszki (18 produktów)

Poduszki do spania, choć z chorobliwej bezsenności zapewne nie wyleczą, z pewnością jednak przyczynią się do zwiększenia komfortu snu, pozwalając naszemu organizmowi na bardziej skuteczny wypoczynek. W naszej ofercie znajdziecie nie tylko poduszki tradycyjne, ale i te bardziej nowoczesne modele, jak poduszki profilowane wykonane zarówno z lateksu, jak i pianki termoelastycznej.
Termin realizacji
od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry
Cena
-
Producent
Kolor
Motyw
Grafika
Materiał
Produkty w promocji
Szerokość
-
Głębokość
-

Na co zwrócić uwagę kupując poduszki do sypialni?

Wbrew pozorom zakup poduszki do spania to dużo bardziej skomplikowany proces niż większości z nas zwykło się wydawać – komfortowy sen ma przecież dla naszego organizmu niezwykle istotne znaczenie, a niewłaściwie dobrana poduszka może go nam skutecznie przerywać albo wręcz uniemożliwiać. Aby zrobić to w sposób odpowiedni, należy w pierwszej kolejności odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie są nasze przyzwyczajenia jeśli o śnie mowa. To powinno nam pozwolić podjąć decyzję dotyczącą zarówno kształtu poduszki do spania, jak i materiału, z którego powinna ona być wykonana.

Jeśli jesteś osobą, której sen można określić jako dosyć niespokojny, często zmieniasz pozycję lub nawet w znaczny sposób przemieszczasz się po łóżku, wskazany będzie dla Ciebie zakup poduszki podłużnej, która da Ci stosunkowo duże pole do nocnych manewrów.

Jeśli jednak śpisz raczej w jednej pozycji, zdecydowanie wybierz poduszki profilowane – to rozwiązanie rekomendowane w szczególności osobom, które preferują spanie na plecach. Czego możesz się po tych produktach spodziewać?

Profilowane poduszki do spania – jaki model wybrać?

Dostępne na rynku poduszki profilowane to przede wszystkim poduszki lateksowe lub z pianki termoelastycznej. Jedne i drugie zapewniają idealne dopasowanie do głowy i szyi, tym samym umożliwiając niezwykle wygodne do spania ułożenie i równocześnie komfortowy sen. To również rekomendowane rozwiązania w kontekście kwestii zdrowotnych – obydwa te materiały charakteryzują się porowatą strukturą, która umożliwia oddychanie i sprzyja dobrej cyrkulacji powietrza.

Poduszki lateksowe to również inna, warta zapamiętania zaleta – w ich przypadku nie spotkamy się z tak charakterystycznym dla innych poduszek odkształceniem z biegiem upływających lat ich użytkowania.

Zyskującym coraz większą popularność rozwiązaniem są również poduszki żelowe, które także wykonane są z lateksu lub pianki termoelastycznej, na ich powierzchni zlokalizowane są jednak punkty wypełnione żelem, które zapewniają odpowiednie rozluźnienie dla mięśni szyi i karku. Dzięki odpowiedniemu zagęszczeniu punktów, poduszki żelowe sprzyjają równomiernemu rozłożeniu nacisku, a tym samym spokojnemu snu.

Czego w sypialni zabraknąć nie powinno

Niezależnie od preferowanego przez nas stylu urządzania wnętrz, którym uwarunkowany zostanie wystrój nie tylko sypialni, ale i pozostałych znajdujących się w naszym domu pomieszczeń, są elementy, których zabraknąć nie powinno. Często zdarza się, że przy ich wyborze powinniśmy kierować się przede wszystkim ich walorami praktyczno-użytkowymi, wyjątkowo pozwalając estetyce zejść na drugi plan. Co oczywiście wcale nie oznacza, że ma ona zostać całkowicie pominięta, wystarczy jedynie, że nie będziemy jej postrzegać w kategorii priorytetu.

Jednym z nich są właśnie kołdry i poduszki do sypialni. Zdarzyło Wam się kiedyś spotkać z wnętrzem o tym przeznaczeniu, w którym nie znalazłoby się dla nich miejsca? Bo nam się jeszcze nie zdarzyło. Zdarzają się co prawda minimalistyczne sypialnie, w których zamiast łóżka pojawia się wyłącznie ulokowany na podłodze, wygodny materac, bez obecności poduszek lub kołdry trudno nam jednak sobie to wnętrze wyobrazić. A jeśli o nich mowa, to musi się tutaj również znaleźć pościel. Jej obecność podyktowana jest nie tylko estetyką (choć jej walory dekoracyjne zdecydowanie warto także wykorzystać), ale przede wszystkim względami higienicznymi. Nie tylko pozwala zabezpieczyć zarówno kołdrę, jak i poduszki przed nadmiernym zabrudzeniem, ale i dużo łatwiej ją wyprać.

Przydatnymi akcesoriami w sypialni często okazują się również koce i narzuty. Szczególnie w te zimne noce możemy wykorzystać je w charakterze dodatkowego nakrycia w trakcie snu, w dzień z kolei możemy je wykorzystać w celach czysto ozdobnych. I choć miało być przede wszystkim o względach użytkowych, zrobimy jednak mały wyjątek – poduszki dekoracyjne. Szczególnych walorów praktycznych co prawda nie posiadają, jeżeli jednak zależy nam na stworzeniu w sypialni przytulnej, już na pierwszy rzut oka sprzyjającej odpoczynkowi atmosfery, zdecydowanie nie powinno ich tutaj zabraknąć.

Z tego też względu tych wszystkich – nie tylko praktycznych, ale i pięknych – akcesoriów nie mogło w naszej ofercie zabraknąć. Nie bez powodu twierdzimy przecież, że z naszą pomocą możecie nie tylko umeblować i oświetlić, ale i wyposażyć we wszelkie możliwe akcesoria cały dom.

 

Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl