Jak zaplanować oświetlenie do salonu?

Jak zaplanować oświetlenie do salonu? 1

Oświetlenie do salonu to niezwykle istotna sprawa, której zdecydowanie nie warto bagatelizować w trakcie planowania wystroju. Oto kilka podstawowych reguł, których warto tutaj przestrzegać.

Oświetlenie do salonu - to nie tylko lampy wiszące

Będziemy to powtarzać do znudzenia – ograniczanie oświetlenia do salonu wyłącznie do jednej lampy wiszącej nigdy nie jest dobrym pomysłem. To nie tylko rozwiązanie niezbyt praktyczne, ale i umiarkowanie atrakcyjne pod względem estetycznym.

Nie lekceważ możliwości oświetlenia pomocniczego!

Jak już ustaliliśmy powyżej, lampa wisząca nad stołem to za mało, aby móc w pełni cieszyć się praktycznymi urokami oświetlenia do salonu. Pamiętajcie zarówno o lampach stołowych, jak i podłogowych – to najpopularniejsze oświetlenie pomocnicze (zwane również funkcyjnym). Warto też mieć na uwadze, że to niezwykle skuteczny sposób na zagospodarowanie pustego kąta pomieszczenia.

Zróżnicowane oświetlenie – sposób na aranżacyjną nudę

Oświetlenie do salonu powinno znajdować się na kilku wysokościach – ten prosty zabieg pozwoli nam na zdynamizowanie całości wystroju wnętrza. Zróżnicowane oświetlenie może się również okazać niezwykle pomocne w kwestii polepszenia proporcji pomieszczenia.

Uwzględnij lokalizację gniazdek elektrycznych 

Planując oświetlenie do salonu, zwłaszcza w przypadku lamp podłogowych i stołowych, koniecznie pamiętajcie o tym, aby uwzględnić miejsce kontaktów. Nie chcecie chyba, żeby mało estetyczne kable zasilające były zbyt widoczne, prawda?

Jak zaplanować oświetlenie do salonu? 2
2
2
Jak zaplanować oświetlenie do salonu? 3
2
Jak zaplanować oświetlenie do salonu? 4
2
Jak zaplanować oświetlenie do salonu? 5
Zobacz kolejne 15 produktów Pokaż więcej 45 15 30 2

Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl