Kwiaty i rośliny – najłatwiejszy sposób na dekoracje wielkanocne

Kwiaty i rośliny – najłatwiejszy sposób na dekoracje wielkanocne 1

W poszukiwaniu dekoracji świątecznych bardzo często zdarza nam się zapominać o najprostszych rozwiązaniach. Szkoda, bo nierzadko okazują się one być jednymi ze zdecydowanie najlepszych. Nie popełnijcie tego błędu przy okazji najbliższych świąt – proste dekoracje wielkanocne z wykorzystaniem zielonych akcentów to łatwy, a zarazem skuteczny sposób na wielkanocną atmosferę o wiosennym charakterze.

Na początek bukszpan. Sprawdzi się nie tylko w charakterze ozdoby koszyka ze święconką, ale  i jako dekoracja stołu wielkanocnego – zarówno w wazonie, w formie wieńca lub pojedynczej gałązki ułożonej obok każdego nakrycia. Co jeszcze warto wstawić do wazonów, by na stole zagościła odświętna atmosfera? Wykorzystajcie przede wszystkim wiosenne kwiaty, jak tulipany, żonkile oraz hortensje. Tutaj jednak mała rada – wybierajcie przede wszystkim wazony niezbyt wysokie. Jeśli zamierzacie wykorzystać kwiaty cięte w charakterze dekoracji wielkanocnych na stół, zadbajcie o to, aby ich wysokość nie zakłócała pola widzenia, a tym samym nie utrudniała konwersacji pomiędzy siedzącymi przy stole osobami.

Nie lekceważcie również roślin doniczkowych, zwłaszcza często pojawiających się o tej porze roku w kwiaciarniach roślinach cebulowych w doniczkach. Wystarczy kilka kolorowych hiacyntów włożonych w świąteczne osłonki na doniczki i wiosenna atmosfera w trakcie Wielkanocy gwarantowana. Zróbcie również dobry użytek z bazi i kwitnącej w tym okresie forsycji – ich gałązki świetnie nadają się do wykorzystania zawieszek wielkanocnych. I oczywiście nie zapominajcie o rzeżusze – możecie ją zasiać na wilgotnej wacie zarówno w naczyniach dekoracyjnych, jak i w skorupkach jajek. Podlewajcie codziennie, a po 7-9 dniach otrzymacie naturalną dekorację wielkanocną, którą warto wykorzystać nie tylko w kuchni.

Kwiaty i rośliny – najłatwiejszy sposób na dekoracje wielkanocne 2
2
2
Kwiaty i rośliny – najłatwiejszy sposób na dekoracje wielkanocne 3
2
Kwiaty i rośliny – najłatwiejszy sposób na dekoracje wielkanocne 4
Zobacz kolejne 13 produktów Pokaż więcej 43 13 30 2

Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl