Jak wybrać szafę idealną?

Jak wybrać szafę idealną? 1

Jak wybrać szafę idealną?

 
Zakup każdego mebla powinien być decyzją przemyślaną, poprzedzoną dokładną analizą naszych oczekiwań i preferencji. Czynnikiem, o którym także warto nie zapominać, są kwestie praktyczne, związane w szczególności z metrażem, którym dysponujemy. Zwłaszcza w przypadku mebli o większych gabarytach, do grona których bez wątpienia zaliczają się szafy, jest to kryterium, którego bagatelizować zdecydowanie nie należy. Zatem jak wybrać szafę idealną i jakimi kryteriami w szczególności warto się kierować przy jej zakupie?
 
Określ swoje potrzeby – w pierwszej kolejności możliwie jak najprecyzyjniej zidentyfikuj swoje potrzeby związane z przechowywaniem. Określ, jakie przedmioty zamierzasz w niej przechowywać, ustal ich orientacyjną ilość, rozmiary (w szczególności wysokość) i wagę. Posiadając tę wiedzę, będziesz w stanie określić, czy bardziej potrzebna jest Ci szafa, w której dominować powinny półki czy też może większość miejsca powinna być zarezerwowana dla relingu, na którym ulokujesz wieszaki. Zwróć uwagę na wysokość półek, jak również na ich grubość oraz to, z jakiego materiału są wykonane – w przypadku przechowywania lekkich przedmiotów może to nie być aż tak istotne, ale w przypadku tych cięższych jest jednak dosyć znaczące.
 
Zaplanuj miejsce – precyzyjnie określ miejsce, w którym ustawiona zostanie szafa. Staraj się unikać miejsc, w których otwarcie drzwi szafy byłoby utrudnione lub wręcz niemożliwe, zachowując odpowiednie odległości w stosunku do sąsiadujących z szafą mebli. Jeśli metraż pomieszczenia Ci to uniemożliwia, wybierz model z drzwiami przesuwnymi. 
 
Zrób dokładne pomiary – upewnij się, że Twoja wymarzona szafa zmieści się w miejscu, które dla niej zaplanowałeś. Dodatkowo postaraj się, aby została ona dostosowana do znajdujących się na tej samej ścianie mebli pod względem głębokości. Jeżeli decydujesz się na model, który nie wymaga montowania części, a dostarczany jest w kompletnej już całości, upewnij się, że na przeszkodzie do jego wniesienia nie staną zdecydowanie zbyt wąskie framugi (tak, w przypadku modeli kilkudrzwiowych jest to możliwe…).
 
Jak wybrać szafę idealną? 2
2
Jak wybrać szafę idealną? 3
2
Jak wybrać szafę idealną? 4
2

Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl