Pomysł na domowe biuro – jak zaaranżować biurko podczas pracy zdalnej?

Pomysł na domowe biuro – jak zaaranżować biurko podczas pracy zdalnej? 1

Home office dla niektórych jest rozwiązaniem idealnym, innym z kolei jawi się jako przekleństwo. Dlaczego? Część osób miewa problemy z motywacją, część jednak uskarża się przede wszystkim na problemy ze skupieniem i koncentracją. Jest jednak kilka sposobów na to, aby nieco ułatwić sobie pracę w domu – dzisiaj podpowiadamy, jak zaaranżować biurko podczas pracy zdalnej, aby pracowało się nie tylko przyjemniej, ale przede wszystkim bardziej efektywnie.

Nawet najpiękniejsza aranżacja domowego biura na niewiele się zda, jeśli nie zadbasz o odpowiednie oświetlenie. W pierwszej kolejności zaplanuj ustawienie biurka – najlepiej, żeby nie stało ono ani tyłem ani frontem do okna. Najlepiej sprawdza się ustawienie boczne, wzdłuż jednej ze ścian przylegających do okna – dopływ światła będzie wystarczający, jednak nie będziesz zasłaniać sobą monitora, unikniesz też sytuacji, w której słońce raziłoby prosto w oczy.

Jeśli zastanawiasz się, jak zaaranżować biurko podczas pracy zdalnej, nie lekceważ tez kwestii odpowiedniej lampy biurkowej. Najlepiej sprawdzają się lampy biurkowe z regulacją wysokości, które umożliwiają dostosowanie zarówno kierunku, jak i kąta padania światła do aktualnych potrzeb i preferencji. Pamiętaj również o ustawieniu lampki biurkowej w odpowiednim miejscu. W przypadku pisania na klawiaturze, nie będzie to miało aż takiego znaczenia, jeśli jednak praca wymaga również notatek odręcznych, pamiętaj, aby ustawić lampę po przeciwnej stronie niż ręka pisząca – w ten sposób nie przesłonisz sobie źródła światła. 

Dobra rada: jeśli twoje biurko nie jest zbyt duże, w celu zaoszczędzenia nieco z powierzchni blatu roboczego, zastanów się nad kinkietem, zamiast decydować się na klasyczną lampę stołową. Wybieraj przede wszystkim kinkiety regulowane oraz kinkiety na wysięgniku. Jeśli nie chcesz nadmiernie zagracać blatu, zadbaj o to, aby wybrane biurko oferowało dodatkowe możliwości przechowywania w postaci szuflad, wysuwanej półki na klawiaturę (jeśli używasz komputera stacjonarnego) lub zamykanej szafki. Twoje biurko nie posiada takich opcji? Nic straconego. Z pomocą nadciągają kontenerki podbiurkowe.

Nie zapominaj również o wykorzystaniu ścian – półki, regały wiszące oraz organizery ścienne to niezwykle skuteczny sposób na to, jak zaaranżować miejsce do pracy zdalnej w sposób równocześnie efektowny i efektywny. 

Pomysł na domowe biuro – jak zaaranżować biurko podczas pracy zdalnej? 2
2
2
Pomysł na domowe biuro – jak zaaranżować biurko podczas pracy zdalnej? 3
2
Pomysł na domowe biuro – jak zaaranżować biurko podczas pracy zdalnej? 4
Zobacz kolejne 28 produktów Pokaż więcej 58 28 30 2

Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl