Biurka dla dzieci
Twój wybór: Usuń wszystko

Biurka dla dzieci (10 produktów)

od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry
Rodzaj drewna
Materiał nóg
Materiał
Kolor
Montaż
Rodzaj nóg
Wykończenie
Kształt blatu
Lakier
Kolor nóg
Funkcje/Cechy
Styl
Szuflada
Flaga
Cena
-
Producent
Produkty w promocji
Wysokość
-
Szerokość
-
Głębokość
-


Biurka dla dziewczynek i chłopców – jakie wybrać?

W życiu każdego rodzica przychodzi taki moment, gdy pokój dziecięcy musi wzbogacić się o kolejny element umeblowania w postaci biurka dziecięcego.

 

Biurka dla dzieci w niektórych przypadkach pojawiają się w pokoju dziecięcym już na etapie przedszkolnym, na ogół jednak dopiero wraz z pójściem naszej pociechy do szkoły.

 

I choć w przypadku każdego mebla należy dokonywać zakupu w sposób przemyślany, mamy wrażenie, że kupując biurka dla dzieci, należy zachować jeszcze większą niż zazwyczaj czujność. W szczególności, jeśli biurko dziecięce kupowane jest z myślą o kilkulatku, który często miewa przecież problemy z koncentracją i niekoniecznie od razu zapała płomiennym uczuciem do nauki.

 

Pomocna może się tutaj okazać odpowiednio dobrana kolorystyka. Białe biurko dla dziewczynki to bardzo dobre rozwiązanie, dodatkowo oferujące niezwykle szerokie możliwości aranżacyjne i niewychodzące z mody. Dobrze sprawdzają się również pastelowe biurka dla dziewczynek, które dodatkowo wniosą do pokoju dziecięcego sporą dawkę przytulności i subtelnej estetyki.

 

Wybierając biurko dla chłopca rzecz przedstawia się jednak nieco inaczej – nie można przesadzić z nadmiarem słodkości, dlatego do pasteli warto podchodzić z umiarem. Kolory energiczne też jednak są umiarkowanie wskazane – mogą podziałać zbyt pobudzająco, utrudniając wyciszenie i skupienie się na nauce czy odrabianiu lekcji. W tym przypadku warto wybrać klasyczne drewniane biurka dla dzieci lub nieco bardziej nowoczesne biurka dziecięce ze szklanym blatem (wyłącznie te z bezpiecznego hartowanego szkła!). Najważniejszy sekret dobrego wyboru biurka dla dzieci kryje się jednak gdzie indziej… Gdzie? Mamy dla Was kilka podpowiedzi.

 

Postaw na praktyczne rozwiązania – biurko regulowane dla dziecka

Wybierając biurka dla dzieci należy przede wszystkim kierować się szerokością i głębokością ich blatów. W przypadku osób dorosłych zwykło się przyjmować, że głębokość blatu powinna wynosić 80-90 cm. W przypadku biurek dla dzieci warto jednak uzależnić tę wielkość od ich wzrostu, a jeszcze konkretniej – od zasięgu ich rąk.

 

Jeżeli kupimy biurka dla dzieci ze zbyt głębokim blatem, może się okazać, że młody użytkownik będzie w stanie sięgnąć zaledwie poza jego połowę. To z kolei powodować będzie, że duża przestrzeń robocza blatu będzie niewykorzystywana, a tym samym wstawimy do pokoju mebel, który zajmować będzie sporo zbędnej powierzchni.

 

Co do szerokości, wybór biurek dla dzieci powinniśmy uzależnić przede wszystkim od tego, czy będzie to wyłącznie blat roboczy dla dziecka, czy może na biurku oprócz rozłożonych zeszytów i podręczników będą się również znajdować inne przedmioty (np. komputer lub lampka biurkowa).

 

Zwróćmy również uwagę na wysokość blatu – w tym przypadku warto przeprowadzić mały test, który pozwoli nam oszacować, jakie będą indywidualne preferencje naszego dziecka w tym temacie. Co należy zrobić? Wystarczy sprawdzić, czy siedząc (prawidłowa postawa – wyprostowane plecy, ręce oparte o blat, a stopy o podłogę) przy wybranym przez nas biurku dziecięcym, kąt pomiędzy ramieniem i przedramieniem oraz podudziem i łydką dziecka są kątami prostymi.

 

Warto również myśleć perspektywicznie. A tak się składa, że biurko dla dziecka z regulacją wysokości to zdecydowanie najlepszy wariant, jaki możemy wybrać. Jeśli wybierzemy biurko regulowane dla dziecka, możemy mieć pewność, że posłuży mu ono przez wiele lat, co jest nie tylko rozwiązaniem praktycznym, ale i niezwykle oszczędnym. Takie biurko będzie rosnąć wraz z dzieckiem, aczkolwiek na początku może się okazać, że głębokość blatu będzie nieco „na wyrost”. Biorąc jednak pod uwagę oszczędności, które w dłuższej perspektywie niesie ze sobą to rozwiązanie, z łatwością da mu się to jednak wybaczyć.

 

Biurko dla dwójki dzieci – urządzamy pokój dla rodzeństwa

A co w sytuacji, gdy miejsce do nauki powinno być dostosowane do więcej niż jednego dziecka? Nie każdemu przecież metraż pozwala na urządzenie dwóch osobnych pokoi dla dzieci, prawda? Wraz z upływem czasu, na ogół szybko okazuje się, że miejsca na szafy i komody dla dzieci wcale nie jest tu aż tak dużo, jak na początku nam się wydawało. Dlatego w pokoju dzielonym przez rodzeństwo przestrzeń powinna zostać zaplanowana w sposób jeszcze bardziej przemyślany i efektywny. Warto również sięgać po rozwiązania zaliczane do grona ergonomicznych. W przypadku biurek dla dzieci również.

 

I tutaj na scenę wkracza biurko podwójne dla dzieci, które pozwoli na stworzenie komfortowego miejsca do nauki, równocześnie pozwalając nam nie tracić na ten cel zbyt dużo powierzchni. Najczęściej przybiera ono formę wydłużonego blatu roboczego, wystarczająco długiego, aby wygodnie mogły przy nim pracować dwie osoby. Wybierając taki wariant, pamiętajcie jednak o tym, aby zadbać również o meble służące do przechowywania. Na klasyczne stojące regały dla dzieci w takim układzie miejsca może niestety nie starczyć, ale na półki czy regały wiszące zapewne bez większych problemów uda się wygospodarować nieco wolnej przestrzeni. Tak samo, jak i na kontenerki podbiurkowe.

 

W zależności od rozmiaru pokoju i jego kształtu, może się również okazać, że dobrym pomysłem będzie biurko narożne dla dziecka. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, dostępna na rynku oferta biurek narożnych dla dzieci jest całkiem spora – można wśród nich znaleźć zarówno modele dla jednego użytkownika, jak i narożne biurko dla dwójki dzieci. Koniecznie pamiętajcie też o wygodnych krzesłach dla dzieci – bo same biurka dla dzieci to zaledwie połowa sukcesu do tego, aby uczniowi stworzyć odpowiednie warunki do nauki i pracy.

 Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl