Krzesła dla dzieci
Twój wybór: Usuń wszystko

Krzesła dla dzieci (11 produktów)

od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry
Odcień drewna
Rodzaj drewna
Materiał nóg
Materiał
Motyw
Materiał blatu
Kolor
Montaż
Rodzaj siedziska
Rodzaj nóg
Oparcie
Wysokość oparcia
Kształt blatu
Kolor siedziska
Materiał siedziska
Kolor nóg
Styl
Rodzaj oparcia
Przeznaczenie
Rozkładanie
Podłokietniki
Swing
Cena
-
Producent
Produkty w promocji
Wysokość
-
Szerokość
-
Wysokość siedziska
-
Głębokość
-


Krzesła dla dzieci – kupuj mądrze

Choć na pierwszy rzut oka krzesło dla dziecka (zwłaszcza krzesło dziecięce do biurka), wzornictwem niczym szczególnym nie wyróżnia się na tle swoich „dorosłych” odpowiedników, różnice są tutaj jednak dosyć istotne. Zwłaszcza jeżeli zależy nam na komforcie użytkowania, a przede wszystkim na bezpieczeństwie i zdrowiu naszych dzieci, przy wyborze krzeseł dla dzieci do biurka warto zachować czujność.

 

W przypadku krzeseł młodzieżowych dla nastolatków i modeli dedykowanych osobom dorosłym, standardowe rozmiary są odpowiednie niemalże dla każdego, krzesła dla dzieci to jednak zupełnie inna bajka.

 

Tutaj odpowiednie wymiary, dopasowane do wagi oraz wzrostu dziecka, jak i jego aktualnych możliwości rozwojowych, są szczególnie istotnym kryterium, którym należy się kierować kupując krzesła dla dzieci. I chociaż estetyka nie jest tutaj czymś, z czego należałoby całkowicie rezygnować, to jednak należy mieć świadomość, że jest to kryterium zdecydowanie drugorzędne. W przypadku krzeseł dla dzieci priorytetem zawsze powinna dla nas pozostawać ergonomia zastosowanych rozwiązań. Co to jednak dokładnie oznacza i jak ugryźć sprawę zakupu krzesła dziecięcego w praktyce? Jak zwykle mamy dla Was kilka porad i wskazówek…

 

Na co zwrócić uwagę kupując krzesła biurowe dla dzieci?

Warto poświęcić nieco więcej uwagi wyborowi krzeseł dla dzieci, zwłaszcza jeżeli mowa o takich, które znajdą swoje miejsce w towarzystwie biurka. Nie ulega przecież wątpliwości, że dziecko będzie na nim spędzać sporo czasu w trakcie nauki i odrabiania lekcji. W celu zapewnienia dziecku komfortu siedzenia i wyeliminowania ryzyka wad postawy, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to, czy krzesła biurowe dla dzieci posiadają odpowiednio wyprofilowane oparcie.  Zalecane jest jego przyleganie do pleców dziecka przynajmniej na wysokości odcinka lędźwiowego, najlepiej zaś na odcinku od linii zaraz poniżej łopatek aż do lędźwi.

 

Zwróćmy też uwagę na to, czy w wybranym przez nas krześle dziecięcym, siedzisko posiada odpowiednią głębokość. Krzesła dla dzieci wyposażone w za duże siedzisko sprawią, że dziecko albo nie będzie sięgać stopami do podłogi, albo nie będzie mogło korzystać z oparcia, co powodować będzie niewłaściwą postawę i niepotrzebne, a z pewnością szkodliwe przeciążanie kręgosłupa. Poza wygodnym siedziskiem o odpowiedniej głębokości i dobrze wyprofilowanym oparciem, warto zainteresować się również krzesłami dla dzieci z regulowaną wysokością siedziska – dzięki temu zawsze będziemy mieć możliwość jej dostosowania do postępującego wzrostu dziecka. Nie musimy chyba mówić, że to także rozwiązanie ekonomiczne, które w dłuższej perspektywie czasowej pozwoli nam zaoszczędzić nieco pieniędzy.

 

Krzesła obrotowe dla dzieci czy jakieś inne?

Niezmienną popularnością w pokojach dziecięcych, gdzie zlokalizowane są biurka dla dzieci i kąciki do nauki, cieszą się przede wszystkim fotele i krzesła dla dzieci na kółkach. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim temu, że umożliwiają łatwe i szybkie przemieszczanie się po pokoju (np. do ulokowanego w pobliżu regału z książkami).

 

Krzesła dla dzieci z kółkami mają jednak pewien minus – jeśli w pokoju znajduje się dywan (zwłaszcza taki o grubszym runie i wyższym stosie), przemieszczanie się może być utrudnione. W przypadku niewielkich pomieszczeń, przeszkodą do poruszania się może być również ograniczony metraż. Dlatego też często okazuje się, że krzesło do biurka dla dziecka bez kółek jest rozwiązaniem w pełni wystarczającym. Nie oznacza to jednak wcale, iż  może to być zwykłe krzesło dziecięce, które stawiamy przy stołach dla dzieci – powinny to być krzesła dla dzieci do biurka, tyle że pozbawione dosyć często spotykanych kółek zamontowanych u dołu podstawy.

 

Jest jednak pewien rodzaj krzeseł dla dzieci, z którego nie warto rezygnować, niezależnie od metrażu, który mamy do dyspozycji, jak i wspominanego powyżej dywanu (lub jego braku). Jest nim krzesło obrotowe dla dzieci, które umożliwia odwrócenie się o 180° (a najczęściej nawet i 360°). Dlaczego jest to funkcja aż tak istotna? W tego rodzaju krzesłach dla dzieci oparcie zawsze podąża za plecami użytkownika, dzięki czemu zapewnia ono większą stabilność i umożliwia utrzymanie prawidłowej postawy, tym samym minimalizując ryzyko negatywnych skutków długich godzin spędzanych w pozycji siedzącej.

 

I tutaj warto również wspomnieć o innym błędzie, który niektórym z nas niestety zdarza się popełniać – fotele dla dzieci, choć faktycznie potrafią być niezwykle wygodne i komfortowe w użytkowaniu, nigdy nie zastąpią prawdziwych krzeseł biurowych dla dzieci.Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl