Podesty dla dzieci
Twój wybór: Usuń wszystko

Podesty dla dzieci

od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry

Nie znaleziono produktów spełniających wybrane kryteria.


Podest dla dzieci – must have w domu każdego kilkulatka

Podesty dla dzieci to nie bez powodu rozwiązanie cieszące się coraz większą popularnością, na które można natknąć się w coraz większej liczbie domów. Są lubiane zwłaszcza przez tych, którzy pragną ze swego domu uczynić przestrzeń nie tylko miłą dla oka, ale i w równym stopniu funkcjonalną. A tak się składa, że wielofunkcyjne podesty dla dzieci to jeden z kilku możliwych kroków, które można w tym celu podjąć, w każdym domu zamieszkiwanym przez kilkuletnie dziecko.

 

Te praktyczne dodatki mogą przybrać formę zarówno podestu w pokoju dziecięcym, jak i podestu łazienkowego.

 

Dom kilkulatka powinien być miejscem przede wszystkim bezpiecznym. I nie chodzi tutaj wyłącznie o różnego rodzaju blokady na drzwiczki szafek czy zabezpieczenia do gniazdek elektrycznych, ale i o udogodnienia, które pozwolą wyeliminować ryzyko upadku i uszczerbku na zdrowiu. Przy okazji nie zaszkodzi również, jeśli te rozwiązania sprzyjać będą także nauce samodzielności. I tutaj na scenę wkraczają właśnie podesty dla dzieci

 

Podest dla dziecka do łazienki – przydatne udogodnienie

Podest łazienkowy to niezwykle pomocny gadżet, doceniany zwłaszcza przez rodziców dwu-czterolatków, które stopniowo przyuczane są do coraz bardziej zaawansowanej toalety osobistej.

 

Podesty dla dzieci, ustawione naprzeciw umywalki, umożliwią dziecku umycie zębów czy rąk, tym samym ucząc je coraz większej samodzielności.

 

Kupując podest dla dziecka do łazienki warto wybierać zwłaszcza podest antypoślizgowy. To dużo bardziej bezpieczne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że łazienka to pomieszczenie o podwyższonym stopniu wilgotności. Dodatkowo, samodzielnie myjący ręce lub zęby trzylatek zapewne mocno przy tej czynności nachlapie, nie tylko na wiszące na ścianie lustro…

 

Podest dla dzieci warto również wykorzystać w charakterze podestu do toalety. W tym celu na ogół najlepiej sprawdza się niewielki podest plastikowy, w formie pojedynczego schodka, z antypoślizgową powierzchnią (lub punktowymi antypoślizgowymi wypustkami). Podest łazienkowy z plastiku ma również dodatkowy atut – bardzo łatwo jest go utrzymać w czystości. Wystarczy włożyć go do wanny lub brodzika prysznicowego i wyczyścić wodą z mydłem bądź najzwyklejszym płynem lub mleczkiem do czyszczenia.

 

Podest dwustopniowy dla dzieci i inne sposoby na praktyczny pokój dziecięcy

Funkcjonalny pokój dziecięcy to przede wszystkim taki, w którym znajdziemy sporo różnych możliwości przechowywania. Szafy, komody i półki dla dzieci to jedne z najczęściej pojawiających się tutaj mebli, oferujących miejsce dla dziecięcych ubranek, zabawek i innych niezbędnych akcesoriów.

 

W pokoju dziecięcym całkiem często znajdują się także regały dla dzieci, na półkach których zazwyczaj znajdują się ulubione książeczki i gry planszowe naszego dziecka. Choćbyśmy jak bardzo nie prosili, żeby zawołać w nas celu ściągnięcia czegoś z wyższej półeczki, w każdym chyba dziecku od czasu do czasu odzywa się nieustraszony kamikaze, który wspina się do najwyższej półki. Niekoniecznie jednak ze zwinnością sprytnej małpiatki. A tu już blisko do tragedii. Dlatego lepiej zaopatrzyć się w podesty dla dzieci, które choć w pewnym stopniu pozwolą nam wyeliminować to ryzyko.

 

W tym celu zdarza nam się również korzystać z taboretów dla dzieci, w tym przypadku warto jednak zachować nieco więcej czujności. Choć na ogół stosunkowo niewielkie, dziecięce taborety mogą znacznie różnić się pomiędzy sobą wysokością. W przypadku tych najniższych wejście na nie zapewne nie będzie niebezpieczne, przy tych wyższych może już jednak być ryzykownie. Dużo bezpieczniejszym rozwiązaniem okazuje się podest dwustopniowy dla dzieci, wyposażony w dodatkowy schodek, ułatwiający wejście na podstawę.

 Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl