Stoliki dla dzieci
Twój wybór: Usuń wszystko

Stoliki dla dzieci

od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry

Nie znaleziono produktów spełniających wybrane kryteria.


Stolik dla dzieci – warto o nim nie zapominać

Planowanie wystroju i wyposażenia pokoju dla dziecka nie należy do spraw łatwych – to dosyć wymagające wyzwanie, którego nie należy lekceważyć. Nie warto również popełniać dosyć częstego błędu polegającego na skupianiu się wyłącznie na estetyce. Owszem, jest to jeden z aspektów, których nie należy ignorować, nie powinien on jednak stanowić kluczowego kryterium.

 

Pokój dziecka to niewątpliwie pomieszczenie, w którym priorytetem powinny być zarówno kwestie praktyczne i użytkowe, jak i bezpieczeństwo. W pierwszej kolejności warto zadbać przede wszystkim o odpowiednie łóżko dziecięce i kwestie związane z przechowywaniem. Na tym jednak temat umeblowania pokoju dziecięcego wcale się nie kończy.

 

Stoliki dla dzieci to meble, których w pokoju żadnego przedszkolaka zabraknąć nie powinno.

 

Wiek przedszkolny rządzi się swoimi prawami. To właśnie czas, w którym dziecko coraz bardziej odkrywa swoją wyobraźnię i kreatywność, potrzebując coraz więcej możliwości do ich wyrażania. I dlatego w pokoju każdego przedszkolaka powinno znaleźć się miejsce dla stolika i krzeseł dla dzieci. Stolik dziecięcy to miejsce wręcz wymarzone do tego, aby w otoczeniu kolorowych kredek i farbek przelewać swoje pełne dziecięcej fantazji wizje na kartki bloku rysunkowego. A może gry edukacyjne? W ich przypadku stolik dla dzieci również nie zaszkodzi.

 

Wybierając stolik do pokoju dziecięcego, pamiętajcie w szczególności o tym, że mebel ten powinien być przede wszystkim dostosowany do swoich użytkowników pod względem rozmiarów. W przypadku zakupów mebli dla dzieci szczególnie warto podejść do tematu zakupów z głową i w miarę możliwości wybierać takie, które będą „rosnąć” wraz z naszym dzieckiem. Czasem jednak łatwiej powiedzieć, niż zrobić – w przypadku biurek czy krzeseł dla dzieci zakup modelu z możliwością regulacji wysokości nie powinien nam nastręczać specjalnych trudności, w przypadku stolików dla dzieci sprawa przedstawia się już nieco trudniej. Niestety, stolik dla dzieci z regulowanym blatem należy do dosyć rzadko spotykanych rozwiązań. Dlatego trzeba sobie radzić nieco inaczej…

 

Wybierając stoliki dla dzieci, warto wybierać przede wszystkim takie modele, które w przyszłości da się również wykorzystać w innym charakterze (np. w roli stolika nocnego).

 

Stolik plastikowy dla dzieci – idealny do gier i zabaw

Planując zakup stolika dla dzieci, jest kilka kwestii, które należałoby uwzględnić. Stoliczek dla dziecka powinien przede wszystkim mieć odpowiednią wysokość. Co to oznacza? Że siedząc przy nim we właściwej postawie (stopy w całości na podłodze, kąt pomiędzy udem a łydką jest kątem prostym), krzesło można nie tylko swobodnie wsunąć pod blat, ale przede wszystkim dziecko nie musi się nadmiernie nachylać nad blatem w trakcie rysowania czy układania puzzli. Dlatego kupując stolik dla dzieci, postarajcie się w szczególności, aby towarzyszące mu krzesła lub ławki dla dzieci były względem niego odpowiednio dobrane.

 

Zwróćcie również uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem – stoliki dla dzieci powinny mieć zaokrąglone krawędzie, co pozwoli przynajmniej na częściowe zminimalizowanie konsekwencji ewentualnego upadku i uderzenia. Dobrze przemyślcie również kwestię materiału, z którego wykonane są stoliki dziecięce. W przypadku najmłodszych użytkowników największą popularnością (nie bez powodu) cieszy się stolik plastikowy dla dzieci. Dlaczego? Powodów jest kilka.

 

Plastikowy stolik dla dzieci to stosunkowo najtańsza opcja, która w dodatku może pochwalić się całkiem dobrym stosunkiem jakości do ceny.

 

Plastikowe stoliki dla dzieci są również niezwykle łatwe do utrzymania w czystości. Bo nie ma się co oszukiwać – blatu pomazanego flamastrem, farbkami czy rozlanym soczkiem porzeczkowym na pewno nie uda nam się uniknąć. Chyba że mowa o stoliku młodzieżowym – wtedy możemy sobie już pozwolić na nieco większą różnorodność…

 

Stolik drewniany dla dzieci i inne propozycje do praktycznie urządzonego pokoju dla dziecka

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem zdecydowanie okazują się być meble dla dzieci o ponadczasowym wzornictwie.

 

Wybierając klasyczny stolik drewniany dla dzieci lub taki w ponadczasowej bieli, możemy mieć niemalże całkowitą pewność, że z łatwością zaadaptuje się on do kolejnych zmian wystroju pokoju dziecka.

 

Zwłaszcza że wystrój wnętrza zawsze przecież możemy dostosować do wieku dziecka za sprawą dodatków czy zmiany kolorystyki ścian. Czasem wystarczy niewielka zmiana w postaci nowego oświetlenia czy dywanu dla dzieci i piękna metamorfoza gotowa. Jak już jednak na wstępie ustaliliśmy, pokój dziecka powinien być przede wszystkim praktyczny. A trudno będzie Wam ten cel osiągnąć bez przestrzegania jednej niezwykle istotnej zasady…

 

Będziemy to powtarzać do znudzenia, niczym wnętrzarską mantrę – miejsca do przechowywania nigdy za wiele! Zwłaszcza w przypadku dzieci mniejszych i większych, które poza standardowym miejscem do przechowywania swojej garderoby potrzebują również odpowiedniej ilości miejsca dla zabawek czy podręczników i innych związanych ze szkołą przedmiotów. W życiu każdego chyba rodzica przychodzi taki moment, że szafa i komoda w pokoju dziecięcym okazują się być rozwiązaniami niewystarczającymi. I co wtedy?

 

Nasza rada jest bardzo prosta – regały wiszące i półki dla dzieci! Bo to meble równie dobre nie tylko do przechowywania książek, ale i wielu innych przedmiotów codziennego użytku. Dla ulubionych maskotek czy lampki dla dzieci również znajdzie się tutaj godne miejsce. I nie myślcie sobie przypadkiem, że półki dla dzieci sprawdzą się tylko w przechowywaniu rzeczy ładnych i estetycznych – przygarną również takie, które niekoniecznie do wyeksponowania dla wzroku gości się nadają. Wystarczy, że na półkach ustawicie kosze lub pudełka, w których ukryjecie to, co światła dziennego ujrzeć nie powinno…

 Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl