Najmodniejsze fotele do salonu – przegląd trendów 2019

Najmodniejsze fotele do salonu – przegląd trendów 2019 1
HTML Editor - Full Version

Lubicie wiedzieć, co słychać w aktualnych trendach wystroju wnętrz? To dobrze się składa, bo mamy dla Was kolejną porcję salonowych inspiracji. Tym razem przedstawiamy przegląd najmodniejszych foteli do salonu 2019.

Welwetowe fotele do salonu – plusze niezmiennie na topie
Jeśli byliście na bieżąco z trendami home designu 2018, pierwsza pozycja z naszej dzisiejszej listy zapewne nie będzie dla Was specjalną niespodzianką – tak, welwetowe fotele do salonu nadal zachowały pozycję lidera pośród tegorocznych salonowych hitów. Plusze niezmiennie cieszą się ogromną popularnością, co widoczne jest w ofercie zdecydowanej większości topowych marek wnętrzarskich. Nie tylko zresztą welwetowe fotele do salonu zaliczają się do grona wnętrzarskich hitów tego sezonu – sofy, krzesła i pufy również, tak samo jak i tapicerowane łóżka.

Modne fotele 2019 – zieleń mile widziana
Już nie szarości, ani delikatne pastele – najmodniejsze fotele do salonu 2019 to modele z tapicerkami w różnych odcieniach zieleni. Może to być butelkowa zieleń, khaki, oliwka, szałwia lub zaliczana do najgorętszych kolorów tego sezonu szmaragdowa zieleń. Nie sposób nie zauważyć, że w temacie modnych foteli do salonu 2019, zieleń przeżywa istny renesans. W dodatku to kolor o całkiem szerokich możliwościach aranżacyjnych. Chętnie współpracuje nie tylko z uniwersalną bielą i czernią, czy nie mniej ponadczasowymi barwami ziemi, ale i z fioletami, żółcieniami oraz oranżami.

Fotele w stylu retro – wzornictwo sprzed dekad powraca
Styl retro w wystroju wnętrz to kolejny trend, który w tym roku mocno zyskuje na znaczeniu. Nie pozostało to również bez znaczenia w temacie foteli do salonu – znajdziecie tutaj całe mnóstwo inspiracji zaczerpniętych nie tylko z niezwykle popularnego wzornictwa charakterystycznego dla lat 50. i 60, ale nawet wcześniejszych dekad. Sympatią cieszą się nie tylko łagodne linie i delikatnie opływowe kształty siedziska, ale i nóżki o okrągłym przekroju, subtelnie zwężane do dołu. A skoro już o tych ostatnich mowa…

Fotel ze złotymi nóżkami – to jest hit
Choć modele na drewnianych nóżkach nadal cieszą się całkiem sporą popularnością, po miejsce na podium coraz odważniej sięgają fotele ze złotymi nóżkami wykonanymi z metalu lub stali (również tej nierdzewnej). Możecie tutaj liczyć aż na kilka różnych wariantów. To zarówno wspominane już powyżej retro nóżki o zwężanym przekroju, jak i modele dużo smuklejsze oraz nowoczesne stojaki czy wygodne podstawy typu swing. Jednym z największych hitów są tutaj czarne nóżki ze złotymi końcówkami – jeśli w wystroju swoich wnętrz lubicie sięgać po szlachetną kolorystykę, ta propozycja może Wam się szczególnie spodobać.

Fotel rattanowy w stylu eko – postaw na naturalne klimaty
Ten rok to także kontynuacja ubiegłorocznego zainteresowania naturalnymi materiałami. Nie ma się zatem co dziwić, że do grona najmodniejszych foteli do salonu 2019 zaliczają się również te wyplatane z rattanu, wikliny, bambusa, hiacynta wodnego czy liści bananowca. To ostateczny sygnał dla wszystkich konsekwentnych niedowiarków, którzy nadal tkwią w błędnym przekonaniu, że meble rattanowe to propozycje nadająca się wyłącznie do aranżacji ogrodowo-tarasowych. Dalsze przekłamywanie rzeczywistości nie ma najmniejszego sensu – świetnie sprawdzą się również w domowych wnętrzach, zarówno tych inspirowanych stylem eko, boho czy skandynawskim.

Najmodniejsze fotele do salonu – przegląd trendów 2019 2
2
2
Najmodniejsze fotele do salonu – przegląd trendów 2019 3
2
Najmodniejsze fotele do salonu – przegląd trendów 2019 4
2
Najmodniejsze fotele do salonu – przegląd trendów 2019 5
2
Najmodniejsze fotele do salonu – przegląd trendów 2019 6
2

Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl