Kinkiety dla dzieci
Twój wybór: Usuń wszystko

Kinkiety dla dzieci

od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry

Nie znaleziono produktów spełniających wybrane kryteria.


Kinkiety dla dzieci – warto zacząć je doceniać

To, że oświetlenie w wystroju wnętrz odgrywa rolę nie mniej istotną niż umeblowanie, jest wiadome już od bardzo dawna. Ważne jest jednak również to, aby było ono zróżnicowane. I nie, nie chodzi tutaj wyłącznie o kwestie estetyczne, ale przede wszystkim o względy praktyczne, czyli funkcjonalne oświetlenie różnych stref użytkowych, na które umownie podzielone jest (prawie) każde pomieszczenie.

 

Lampy wiszące rzadko okazują się wystarczać, stąd warto posiłkować się również innymi alternatywami. W tym celu warto sięgnąć w szczególności po kinkiety dziecięce, o których niestety wielu z nas zdarza się zapominać w trakcie urządzania pokoju dla dziecka. Dlaczego kinkiety dla dzieci to rozwiązanie zdecydowanie godne polecenia?

 

Kinkiet do pokoju dziecięcego w wielu sytuacjach pozwoli nam zaoszczędzić sporo dodatkowej powierzchni. A o tym, jak ważna jest przestrzeń w pokoju dla dziecka, chyba nikogo przekonywać nie musimy?

 

Jakkolwiek nie zachęcamy do całkowitego rezygnowania w tym pomieszczeniu z lamp stołowych czy podłogowych, często jednak okaże się, że kinkiety dla dzieci będą zdecydowanie bardziej ergonomicznym, a tym samym słusznym wyborem. W przypadku kinkietów dziecięcych, punkt ciężkości zostaje tutaj przeniesiony na ścianę, która w wielu aranżacjach wykorzystywana jest tylko w częściowym zakresie. W przeciwieństwie do podłogi, która na ogół zmuszona jest przyjąć na swe barki dużo więcej, a nawet wręcz za dużo niż faktycznie powinna. Kinkiety dla dzieci będą świetnym antidotum na tę dosyć powszechną bolączkę…

 

Kinkiety do pokoju dziecięcego i ich różne funkcje

Jaką zatem rolę mogą odgrywać kinkiety dla dzieci w aranżacji pokoju dziecięcego? Tak naprawdę więcej niż tylko jedną…

 

Kinkiet do pokoju dziecięcego to pomysł, który warto wykorzystać w charakterze lampki nocnej.

 

Maluchom często łatwiej zasypia się przy włączonym świetle, starszym dzieciom z kolei towarzyszyć będzie w trakcie wieczornego czytania do poduszki. Kinkiety dla dzieci to również świetny zamiennik dla klasycznej lampy biurkowej. W tym przypadku będzie to rozwiązanie szczególnie wskazane, jeśli biurko naszego dziecka nie należy do największych – kinkiety dla dzieci z pewnością pozwolą nam wygospodarować dodatkową przestrzeń na blacie biurka.

 

Kinkiety dla dzieci mogą również być wykorzystywane w czysto dekoracyjnych celach. Zwłaszcza nastolatki mogą ucieszyć się na widok kinkietów stylizowanych na neony z retro klubów lub romantycznych abażurów w formie kwiatów – tak, takie modele kinkietów do pokoju dziewczynki również znajdziecie w naszej szerokiej ofercie…

 

Kinkiety do pokoju dziewczynki – urządzamy królestwo małej królewny

Urządzanie pokoju dziecka zawsze niesie ze sobą pewne trudności. Jakie meble do pokoju dziecięcego wybrać, by posłużyły jak najdłużej? Na jaki kolor pomalować ściany? Jak funkcjonalnie podzielić pokój dziecięcy na kilka stref użytkowych? To jedne z najczęstszych pytań i dylematów, z którymi spotkamy się w trakcie tego procesu. Trudności te są na ogół jednak jeszcze większe, gdy musimy urządzić pokój dla dziewczynki – tutaj w szczególności musimy zachować czujność, aby było to wnętrze w równym stopniu praktyczne, co i piękne.

 

Skoro o kinkietach dla dzieci tutaj mowa, to właśnie od nich zacznijmy. Choć przy ich wyborze nadal warto kierować się względami praktycznymi i użytkowymi, warto wybierać w szczególności takie kinkiety dla dziewczynek, które dodatkowo charakteryzują się dekoracyjnością. Kinkiet w kształcie uroczego buldożka lub mopsa? A może w formie uśmiechniętej chmurki? Możliwości  znajdziecie tutaj całkiem sporo…

 

Kinkiety dla dziewczynek to jednak zaledwie początek tego, co powinno znaleźć się w wymarzonym pokoju (czyt. królestwie) małej księżniczki. Bo, jak już przecież ustaliliśmy powyżej, oświetlenie dla dzieci powinno być zróżnicowane. Zarówno ze względów estetycznych, jak i przyczyn praktycznych. I dlatego nie warto tutaj rezygnować z lamp wiszących dla dzieci.

 

Tutaj jednak dobra rada – jeżeli zależy Wam na tym, aby odpowiednio oświetlały jak największą część pomieszczenia, wybierajcie przede wszystkim modele ze światłem ukierunkowanym do dołu. Świetnie sprawdzają się również lampy wiszące, w których klosze zamontowane są na ruchomych ramionach lub wysięgnikach, umożliwiających dostosowanie kierunku padania światła do aktualnych potrzeb i preferencji.

 

Urządzając pokój małej księżniczki koniecznie nie zapominajcie również o akcesoriach dla dzieci! Bo choć dobrze dobrane oświetlenie do pokoju dziecięcego ma sporo do powiedzenia w kwestii stworzenia odpowiedniej atmosfery, to przytulności nigdy tutaj za wiele. Kolorowe osłonki na doniczki, pomysłowe ramki na zdjęcia, tak samo jak i plakaty oraz obrazki dla dzieci z łatwością sprawią, że wystrój pokoju dziecięcego nabierze jeszcze bardziej radosnego i magicznego charakteru.

 Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl