Lampki biurkowe
Twój wybór: Usuń wszystko

Lampki biurkowe (83 produktów) - strona 1 z 2

Lampki biurkowe to obowiązkowe elementy wyposażenia zarówno jeśli mowa o domowym kąciku do pracy, jak i praktycznym pokoju dla ucznia. I choć warto pamiętać tutaj również o komponującej się z resztą wystroju estetyce, to walory praktyczne i użytkowe powinny stanowić zdecydowany priorytet. Macie jednak sporo szczęścia – w naszej ofercie znajdziecie całkiem sporo modeli, w których styl łączy się z funkcjonalnością…
Termin realizacji
od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry
Cena
-
Kolor klosza
Styl
Funkcje/Cechy
Producent
Flaga
Wysokość
-
Szerokość
-
Średnica
-
Głębokość
-

Lampki biurkowe

Zdarza Wam się przynajmniej od czasu do czasu pracować z domu? Jeżeli tak, to zapewne już dawno temu zdążyliście się zorientować, że wygodny fotel lub krzesło i znajdujący się na odpowiedniej wysokości blat roboczy to zdecydowanie za mało, aby stworzyć komfortowe do pracy warunki. I nie, wcale nie chodzi nam o filiżankę z gorącą i aromatyczną kawą (choć ona z pewnością nie zaszkodzi).

Lampki biurkowe to nie bez powodu najczęściej spotykany rodzaj oświetlenia we wnętrzach typu domowe biuro, niezależnie od tego, czy stanowią ono samodzielne pomieszczenia czy zaledwie część wydzieloną z pomieszczenia o innym przeznaczeniu.

Nie da się ukryć, że są najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem jeżeli chodzi o oświetlenie stanowiska pracy. Nawet jeśli w pomieszczeniu znajdują się inne rodzaje lamp, to właśnie lampki biurkowe okazują się być tymi zdecydowanie najbardziej przydatnymi. I wcale nie musicie pracować po nocach, aby przekonać się o ich przydatności – wystarczy pochmurny dzień. I choć wielu z nas wykorzystuje w tym celu zwykłe lampy stołowe, to jednak powinniście mieć świadomość, że nie wszystkie wypadną w tej roli równie dobrze. Unikajcie lamp z mocno zabudowanym źródłem światła, zwłaszcza tych z ciemnymi abażurami o niskiej przepuszczalności światła. Może i są efektowne, ale w tej sytuacji okażą się mało efektywne i nie oświetlą stanowiska pracy w należyty sposób. Jakie zatem rozwiązania warto wybierać?

Lampki biurkowe LED – wyższy wymiar funkcjonalności

Oświetlenie LED nie od dzisiaj znane jest ze swoich walorów praktycznych, może zatem warto wykorzystać je również w przestrzeni dedykowanej pracy lub nauce?

Lampki biurkowe LED to rozwiązanie, które ma spore szanse spodobać się wszystkim tym, którzy lubią przyjazne dla środowiska i energooszczędne rozwiązania.

Aby jednak w pełni móc się cieszyć ich zaletami, warto wybrać odpowiednie rozwiązanie konstrukcyjne. Wskazane będą przede wszystkim te modele, w których diody ledowe nie są nadmiernie osłonięte, zapomnijcie zatem o tych, w których skrywają się one za kloszami czy abażurami. Te rozwiązania wykorzystajcie w miejscach, w których mile widziane jest dyskretne światło, wprowadzające do wnętrza nastrojową atmosferę.

Lampki biurkowe dla dzieci – wybierz mądrze

Wybierając lampki biurkowe dla dzieci, priorytetem będą niewątpliwie ich walory praktyczno-użytkowe. Bo to nie tylko element wystroju, ale i zalecane pod kątem zdrowia rozwiązanie, które ma na celu troskę o wzrok naszych pociech. Na co zatem warto zwrócić szczególną uwagę przed zakupem? Oto kilka uniwersalnych zasad, do których warto się stosować również w trakcie wybierania oświetlenia do domowego biura.

Lampki biurkowe powinny być lekkie, a tym samym łatwe do przeniesienia. W tym celu wskazany będzie również odpowiednio długi przewód (1,5-3 m), który umożliwi nam zmianę lokalizacji lampki bez ryzyka utraty dostępu do gniazdka elektrycznego. Mobilność lampki może mieć też istotne znaczenie, jeżeli z biurka korzystać będą osoby zarówno prawo-, jak i leworęczne. W przypadku osób praworęcznych lampa powinna znajdować się po lewej stronie (aby ewentualnie „pisząca” ręka nie zasłaniała źródła światła), u leworęcznych z kolei po prawej.

Najlepiej sprawdzą się lampy stołowe o dość szerokim kloszu, pozwalające na oświetlenie stosunkowo jak największej powierzchni. Wskazana odległość pomiędzy żarówką a oświetlaną powierzchnią powinna wynosić ok. 35 cm. Może się jednak okazać, że nasze preferencje w zależności od dnia i potrzeb mogą się nieco różnić, warto zatem wybrać lampę, która będzie oferowała możliwość regulowania wysokości i kierunku padania światła, czyli taką, która wyposażona została w ruchome ramię lub wysięgnik. Takie rozwiązanie pozwoli na optymalne oświetlenie aktualnie użytkowanej części blatu roboczego.

Zadbajcie również o odpowiednio dobrane akcesoria do lamp. Lampki biurkowe dla dzieci z pewnością będą użytkowane stosunkowo długo i często, może zatem warto zdecydować się na energooszczędne rozwiązanie w postaci żarówek LED?

Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl