Pokój dla dziecka – trendy wystroju 2019

Pokój dla dziecka – trendy wystroju 2019 1
HTML Editor - Full Version

W nowym roku zamierzacie urządzić lub odnowić pokój dla dziecka? Jeśli tak, to dobrze się składa, bo mamy dla Was kilka inspiracji i pomysłów. Czy w tym roku w pokojach dziecięcych czeka na nas kolorowy zawrót głowy? A może jednak lepiej postawić na uniwersalną biel? Jak urządzić pokój dla dziecka zgodnie z trendami wystroju 2019? Już podpowiadamy.

Pokój dziecięcy w stylu skandynawskim – niezmiennie na topie
Trendy wystroju wnętrz 2019 w przypadku pokoi dziecięcych są zdecydowanie jednomyślne – to kolejny już sezon, gdy styl skandynawski rządzi tutaj niepodzielnie. To trochę inaczej, niż w przypadku „dorosłych” wnętrz, gdzie po wielu latach dominacji scandi, do głosu coraz częściej dochodzą inne stylistyki. W przypadku pokoi dla dzieci wygląda jednak na to, że zmiany jeszcze długo nam nie grożą. Jest na to nawet proste wytłumaczenie – charakterystyczne dla stylu skandynawskiego połączenie prostoty i przytulności to wręcz idealna kombinacja jeśli o wystroju pokoju dla dziecka mowa.

Urządzając pokój dziecięcy należy przede wszystkim mieć na uwadze, jak liczne funkcje będzie spełniać to pomieszczenie. Bo to nie tylko pokój do zabawy, ale i sypialnia, a w przypadku starszych dzieci – również przestrzeń do nauki. Dlatego planując wystrój koniecznych jest sporo kompromisów. Powinno się tutaj znaleźć miejsce dla kolorów, nie powinno jednak być zbyt pstrokato, aby nadmiar bodźców nie utrudniał dziecku wyciszenia się. A tak się szczęśliwie składa, że styl skandynawski z całą swoją paletą bieli, różnych odcieni szarości i delikatnych pasteli idealnie nada się do tego celu.

Jak urządzić pokój dla dziecka? Naturalne materiały przede wszystkim.
Drewniane meble dla dzieci to oczywiście nic nowego (choć nadal na topie!), trendy wystroju 2019 idą jednak o krok dalej – w tym sezonie sporo do powiedzenia mają również meble wyplatane z naturalnych materiałów. Rattan, wiklina, bambus – wykonane z nich meble dziecięce w tym sezonie cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony projektantów i marek wnętrzarskich. To pochodna aktualnych trendów wystroju wnętrz dedykowanych dorosłej klienteli – styl eko już w 2018 zaliczał się do grona najgorętszych nurtów. Nie ograniczajcie się zresztą wyłącznie do mebli – zarówno lampy, jak i dodatki wystroju oraz akcesoria również są w tym roku niezwykle mile widziane w pokojach dziecięcych. 

Modne meble dla dzieci – bez nadmiaru kolorów i motywów dekoracyjnych
W trakcie urządzania pokoju dziecięcego bardzo łatwo ulec pokusie w postaci zbyt wielu kolorów i motywów dekoracyjnych. Bohaterzy ulubionych kreskówek, księżniczki, mini zoo – opcji jest tutaj całe mnóstwo, warto jednak zachować umiar i zdrowy rozsądek. W przeciwnym razie grozić nam będzie koszmarek w kolorach tęczy i z niezliczoną liczbą różnej maści stworków, na które przez dobrych kilka lat patrzeć będzie zmuszone nie tylko nasze dorastające dziecko, ale i my. I tak się składa, że trendy wystroju pokoi dziecięcych 2019 pięknie wychodzą nam tutaj naprzeciw…

Najmodniejsze meble dla dzieci 2019 to przede wszystkim te ubrane w stonowaną kolorystykę. Drewno, biele, szarości i dyskretne pastele – jeśli zdecydujemy się na rozwiązanie wpisujące się w tę neutralną paletę kolorystyczną, możemy mieć absolutną pewność, że uda nam się uniknąć katastrofy. Zamiast kolorowych aplikacji na meblach, warto wybierać modele o fantazyjnym kształcie. Krzesło z oparciem w kształcie misia, półka w formie gwiazdki lub uroczego ślimaka, łóżko z chmurką zamiast wezgłowia, fronty szuflad w kształcie ulubionego zwierzątka – w tegorocznej ofercie znajdziecie wiele takich perełek.

Pokój dla dziecka – trendy wystroju 2019 2
2
2
Pokój dla dziecka – trendy wystroju 2019 3
2
Pokój dla dziecka – trendy wystroju 2019 4
2
Pokój dla dziecka – trendy wystroju 2019 6
2
Pokój dla dziecka – trendy wystroju 2019 7
2

Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl