Pokój dla ucznia – zainspiruj się na nowy rok szkolny

Pokój dla ucznia – zainspiruj się na nowy rok szkolny 1

Niby dopiero początek wakacji, a jednak wszyscy doskonale wiemy, że ani się obejrzymy, a będzie już słychać pierwszy wrześniowy dzwonek. Dlatego już teraz mamy dla Was kilka inspiracji na nowy rok szkolny, a konkretnie na urządzenie lub metamorfozę wystroju pokoju dla ucznia.

Wakacje to oczywiście czas, który przede wszystkim warto wykorzystać na odpoczynek. Ale nie tylko – tak się składa, że to również dobry okres, aby odświeżyć, a może i całkiem od nowa urządzić pokój dla ucznia. Bo chyba lepiej to zrobić wtedy, gdy dziecko ma wolne od szkoły i nie będzie musiało codziennie spędzać czasu przy biurku, prawda? Możemy wtedy spokojnie malować, tapetować, oczekiwać na zamówione biurko oraz inne meble i akcesoria, które w tym pomieszczeniu są niezbędne. Wraz z początkiem roku szkolnego warto mieć już to wszystko przygotowane, żeby niepotrzebnie nie odciągać dziecka od nauki. O czym warto wcześniej pomyśleć?

Na pierwszy ogień idzie oczywiście biurko. Dotychczasowe na pewno jest odpowiednie? Dziecko z niego nie wyrosło? Urządzając pokój dla ucznia, najlepiej wybierać takie rozwiązania, które rozmiarem będą dopasowane do wzrostu użytkownika, lub też takie, które będą „rosnąć” razem z dzieckiem. Nie tylko zresztą nad biurkiem z regulowaną wysokością blatu warto się tutaj zastanowić – nad fotelem lub krzesłem biurowym z regulacją wysokości siedziska również. Takie meble posłużą dziecku znacznie dłużej, dodatkowo nie będziemy musieli się aż tak mocno obawiać o kwestie związane z zachowaniem odpowiedniej postawy w trakcie nauki. Nie musimy chyba mówić, że to rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale i pozwalające co nieco zaoszczędzić?

Warto też zwrócić uwagę na kolory wybieranych do pokoju dla ucznia mebli oraz dodatków. Dobrze byłoby, gdyby działały uspokajająco i sprzyjały koncentracji. Równie istotne jest jednak to, żeby były to odcienie lubiane przez dziecko, w otoczeniu których czuje się po prostu dobrze, dlatego czasem lepiej nieco odpuścić. Mała bo mała, ale zawsze to jednak jakaś dodatkowa zachęta do odrabiania lekcji…

Pokój dla ucznia – zainspiruj się na nowy rok szkolny 2
2
2
Pokój dla ucznia – zainspiruj się na nowy rok szkolny 3
2
Pokój dla ucznia – zainspiruj się na nowy rok szkolny 4
Zobacz kolejne 24 produktów Pokaż więcej 54 24 30 2

Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl