Biurka i sekretarzyki

Biurka i sekretarzyki

Funkcjonalne biurka i sekretarzyki – stwórz stylowe miejsce do pracy i nauki.

Sortuj według:Sprawdź, co jeszcze przygotowaliśmy dla Ciebie
 Sprawdź, co jeszcze przygotowaliśmy dla Ciebie
 

Zainspiruj się nowymi aranżacjami…

i zaprojektuj domową przestrzeń na miarę swoich potrzeb.

Funkcjonalne biurka – stwórz stylowe i komfortowe miejsce do pracy

Biurko to mebel z długoletnią tradycją, który był znany we Francji już w pierwszej połowie XVII wieku. Potrzeba wynalezienia mebla służącego wówczas przede wszystkim do pracy zrodziła pomysł połączenia pulpitu, stołu i komody, z których to właśnie powstała pierwsza konstrukcja nawiązująca do współcześnie nam znanych kształtów biurka. Komfortowe biurko do gabinetu to w dzisiejszych czasach podstawowe wyposażenie każdego szanującego się miejsca pracy – tak jak sypialnia nie istniałaby bez wygodnego łóżka, tak gabinet nie może obyć się bez praktycznego w użytkowaniu biurka. Mebel ten nie tylko podnosi funkcjonalność biurowej przestrzeni, ale przede wszystkim daje swobodę i wygodę niezbędną do efektywnej pracy. Ponadto, umożliwia zagospodarowanie podręcznych przyborów, akcesoriów oraz dokumentów, a także bezpieczne korzystanie ze sprzętu komputerowego. Wbrew pozorom, nie jest to jednak mebel przeznaczony tylko i wyłącznie do pracy – równie dobrze sprawdza się podczas popołudniowego relaksu, czytania literatury lub prasy branżowej, czy opłacania domowych rachunków.

Gdzie zaaranżować biurko, aby jak najlepiej spełniało swoje funkcje?

Zwyczajowo biurko kojarzy nam się z firmowym biurem lub gabinetem. Jak się jednak okazało na przestrzeni lat, ten posiadający szerokie możliwości adaptacyjne mebel równie dobrze odnalazł się w prywatnych przestrzeniach mieszkalnych. Tak więc, z roku na rok rosła tendencja przenoszenia klimatów biurowych do domów i aranżowania w nich dobrze wyposażonych, stylowych gabinetów. Trzeba przyznać, że odbyło się to z bardzo pozytywnym skutkiem dla naszych wnętrz – współcześnie biurka doskonale odnajdują się nie tylko w domowych biurach, ale też pokojach wielofunkcyjnych i pokojach dziecięcych, gdzie stanowią bardzo praktyczne przedmioty codziennego użytku. Nowoczesne aranżacje coraz śmielej poczynają sobie w kwestiach łączenia występujących w ramach jednego pomieszczenia stref o różnych funkcjonalnościach, stąd dzisiaj nikogo nie dziwi już kącik do pracy wyznaczony w salonie lub sypialni. Pozwala to nie tylko urozmaicić wystrój, ale przede wszystkim zaoszczędzić cenną szczególnie w małometrażowych wnętrzach przestrzeń.

Czym się kierować przy wyborze biurka do gabinetu?

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego modelu powinniśmy nie tylko określić ile posiadamy na kupno biurka środków i miejsca, ale też w jaką stylistykę najbardziej wkomponowuje się dane wnętrze. Prezentowane w tym dziale, innowacyjne, wyposażone w rozmaite półki i szuflady biurka stanowią kompilację różnorodnych, acz wysokojakościowych materiałów, takich jak: drewno, metal, szkło czy skóra naturalna. W naszej ofercie znajdują się biurka do gabinetu i biurka do pokoju dziecięcego wpisujące się w wiele różnorodnych konwencji aranżacyjnych – odzwierciedlenie swoich upodobań znajdą tutaj zarówno wielbiciele minimalistycznego stylu scandi, jak i wpisującego się w aktualne trendy stylu nowoczesnego. Nie zawiodą się także królowe ekscentrycznego glamour – szklane i srebrne, nawiązujące do barokowej stylistyki biurko do gabinetu idealnie wpisze się w klimat ekstrawaganckiego, biurowego wnętrza. Wykonane z naturalnego drewna biurka do pokoju dziecięcego lub biurka w komplecie z krzesłem będą doskonałą propozycją dla zwolenników klasycznych i harmonijnie urządzonych wnętrz.