Witryny i kredensy

Witryny i kredensy

Przez lata nieco zapomniane i nie w pełni doceniane, te niezwykle urokliwe meble coraz odważniej powracają do wnętrzarskich łask, niezmiennie zachwycając swą subtelną urodą.

Sortuj według:Sprawdź, co jeszcze przygotowaliśmy dla Ciebie
 

Stylowe inspiracje wybrane specjalnie dla Ciebie.

U nasz znajdziesz aranżacje w swoim ulubionym stylu.

Witryny i kredensy – ponadczasowa elegancja

Przez lata nieco zapomniane i nie w pełni doceniane, te niezwykle urokliwe meble coraz odważniej powracają do wnętrzarskich łask, niezmiennie zachwycając swą subtelną urodą. Nic tak dobrze jak drewniany kredens nie zaopiekuje się przecież odziedziczoną po babci porcelaną, a gustowne bibeloty nigdzie nie będą mieć tak efektownych możliwości zaprezentowania się, jak te, które zaoferuje im szklana witryna, szkoda zatem, aby meble te były pomijane w trakcie planowania wystroju wnętrza. Nadal pokutuje niestety błędne stwierdzenie, że witryny i kredensy to rozwiązania wskazane wyłącznie jeśli o klasycznych aranżacjach mowa – drewniany kredens odnajdzie się przecież nie tylko w tradycyjnie urządzonej jadalni, która przypomina tę z domu babci, w której w okresie dzieciństwa odbywały się cotygodniowe obiady rodzinne, ale i we wnętrzu wpisującym się w uniwersalny styl skandynawski, czyli jak  najbardziej współczesnej i zgodnej z aktualnymi trendami aranżacji. Oferowane przez nas witryny i kredensy to zresztą nie tylko te charakteryzujące się klasycznym wzornictwem, gdzie na pierwszy rzut oka widoczne są inspiracje stylem kolonialnym czy prowansalskim, ale i cała gama modeli o wyraźnie nowoczesnej estetyce, niejednokrotnie zasługujących na miano designerskich i nowatorskich w swej formie. Wzornicza tradycja zgrabnie przeplata się tutaj z nowoczesnymi, a wręcz prekursorskimi kształtami, dzięki czemu zarówno miłośnicy klasyki, nowoczesności, jak i wnętrz eklektycznych z pewnością znajdą tu mebel, który idealnie wkomponuje się w preferowany przez nich wystrój salonu i jadalni. Przyjrzyjcie się tylko nieco bliżej naszej ofercie, a przekonacie się, że nie są to wyłącznie puste deklaracje.

Stylowy kredens i elegancka witryna nie tylko do salonu i jadalni

Tradycyjnie już meble te kojarzone są z pomieszczeniami, w których znajduje się stół, przy którym wspólnie spożywane są posiłki w rodzinnym gronie. Zazwyczaj w tym właśnie sąsiedztwie lokowane są zarówno kredensy, jak i witryny z przeszklonymi frontami, zza których widoczna jest odświętna zastawa stołowa lub rodzinne pamiątki o sentymentalnym charakterze, które przywodzą na myśl wspomnienia miłych chwil z odległej już przeszłości. Nie oznacza to jednak, że miejscem odpowiednim dla tych mebli może być wyłącznie salon lub jadalnia – zapewniamy, że w pomieszczeniach o innym przeznaczeniu również poradzić sobie mogą w nie mniej udany sposób. Nadal nie jesteście przekonani? Co zatem powiecie na kredens w łazience? Brzmi nieco absurdalnie? Bynajmniej. Górna część z przeszklonymi frontami to nie tylko praktyczny, ale równocześnie bardzo efektowny sposób na przechowywanie ręczników, który wniesie do tego pomieszczenia dodatkową porcję dekoracyjności o bezpretensjonalnym charakterze, któremu nie sposób zarzucić będzie przesytu i przeładowania. A szklana witryna w sypialni lub przedpokoju? To kolejny przykład tego, że przechowywanie w efektownym stylu jak najbardziej jest możliwe – w takiej lokalizacji zarówno biżuteria, perfumy czy torebki wizytowe nabiorą dekoracyjnego charakteru, przy okazji nie będąc narażone na osadzający się kurz. Jak zatem widzicie, witryny i kredensy mają w sobie olbrzymi potencjał i tylko od naszej wyobraźni zależy, w którym ze znajdujących się w naszym domu pomieszczeń zagoszczą, niezależnie jednak od ostatecznie wybranej dla nich lokalizacji, każdorazowo liczyć możecie na styl i funkcjonalność na najwyższym poziomie.