Meblościanki

Przepis na estetyczną i funkcjonalną aranżację salonu nie tylko dla amatorów tradycyjnego wzornictwa.Sprawdź, co jeszcze przygotowaliśmy dla Ciebie
 

Nowoczesne meblościanki do salonu

Współcześnie dostępne na rynku nowoczesne meblościanki w niczym nie przypominają już topornych i siermiężnych zestawów mebli rodem z PRL-u, które kiedyś swoimi gabarytami dominowały salony, a w połączeniu z ponurą kolorystyką dawały nad wyraz przytłaczający wystrój wnętrza. Tak naprawdę poza tym, że były bardzo pakowane, do przestrzeni mieszkalnej wnosiły niewiele dobrego, wyrabiając sobie tym samym niezbyt pochlebną opinię wśród użytkujących je osób. Nie twierdzimy oczywiście, że to zasługa efektu zniechęcenia do meblościanek, jeśli jednak jesteście na bieżąco z wnętrzarskimi nowinkami, z pewnością wiecie, jak popularne są obecnie meble o minimalistycznym designie – takie uniwersalne estetycznie, które nie przytłaczają swoją wielkością i dostarczają przy tym niezbędnych funkcjonalności.

Nowoczesne meblościanki do salonu doskonale wpisują się w ten trend, gdyż poprzez zastosowanie ergonomicznych form pozwalają na tworzenie konfiguracji w pełni odpowiadających indywidualnym preferencjom użytkowania.

Dzięki takim rozwiązaniom możemy dowolnie zestawiać poszczególne elementy, uwzględniając przy tym zarówno styl wnętrza, jak i ustawienie ścian, czy położenie kompletu wypoczynkowego, który stanowi centrum życia każdego salonu. Możemy także sami decydować, jaka ilość elementów będzie najbardziej odpowiadała rozmiarom wnętrza, czy naszym potrzebom w zakresie przechowywania, jak i w oparciu o kształty poszczególnych modeli, czy ich kolorystykę, tworzyć układy mebli, które będą najlepiej odpowiadały naszemu poczuciu estetyki.

Do jakich wnętrz najlepiej pasują meblościanki?

Nie będzie zapewne dla nikogo z Was zaskoczeniem, że meble systemowe to świetny wybór w przypadku aranżacji małych wnętrz. Takie rozwiązanie pozwala nam pozbyć się wielu dylematów - decydując się na nie, nie musimy rezygnować z kupna witryny na rzecz komody, czy ograniczenia ilości wiszących szafek na rzecz wysokiego i posiadającego niemałe gabaryty regału. Zwarta i ergonomiczna forma jaką przybierają, odpowiada pomieszczeniom o niewielkich rozmiarach nie tylko ze względu na oszczędność przestrzeni, ale także możliwości w zakresie przechowywania, które istotnie oferują.

Ukryte za połyskującymi frontami szafki i półki pomimo swojej niepozornej, minimalistycznej urody, dają wiele miejsca na rzeczy osobiste i bibeloty. Przechowywać w nich można niemalże wszystko – od książek, po albumy ze zdjęciami, czy kolekcje płyt CD. Odznaczają się bowiem w tym temacie wysoką jakością, która wyrażona jest poprzez zastosowanie trwałych i solidnych materiałów, jakimi są m.in. drewno, czy płyta mdf.

Nie jest jednak powiedziane, że meblościanki mają szansę dobrze zaprezentować się tylko i wyłącznie w małych wnętrzach, choć istotnie, do takich właśnie najlepiej są przystosowane.

Tego typu meble, ze względu na możliwość elastycznego doboru elementów, dobrze sprawdzą się także w zakresie aranżacji dużych przestrzeni. Bądźmy jednak w tym temacie ostrożni i w pierwszej kolejności stawiajmy przede wszystkim na to co niezbędne – dzięki temu podkreślimy przestronność wnętrza i sprawnie unikniemy niechcianego efektu zagracenia. W przypadku gdyby po jakimś czasie (np. na skutek pojawienia się dzieci) ilość mebli, a co za tym idzie miejsca, które oferują,  okazała się być niewystarczająca, możemy przecież dokupić dodatkowe półki do salonu, czy spełniające podobne do nich funkcje regały do salonu.

Wybieramy meblościanki do salonu

Przygotowania do zakupu meblościanki do salonu powinniśmy zacząć od dokładnego zmierzenia pomieszczenia, w którym zostanie zaaranżowana. Kolejnym krokiem powinno być ustalenie usytuowania poszczególnych elementów, a następnie analiza kolorystyczna wystroju wnętrza. W tym zakresie trzeba wziąć pod uwagę zarówno kolor ścian, podłóg, jak i stanowiących integralną część salonu sofy i foteli. Jeśli zdecydujemy się np. na aranżację w stylu nowoczesnym, dobrą i wartą rozważenia opcją będą białe meble z połyskiem. Tego rodzaju modele doskonale odzwierciedlą klimat idącego z duchem czasu wnętrza, a prostolinijne kształty w połączeniu z nowatorskim designem i klasycznymi barwami bieli dadzą niezliczoną możliwość kombinacji.

Wśród dostępnych w tym dziale modeli znajdziecie zarówno meblościanki do salonu w monochromatycznych kolorach, jak i zestawy mebli, których  fronty ubrano w barwy bieli, szarości i czerni.

Wartymi uwagi w tym zakresie, będą także zastosowane do wykonania meblościanki materiały. W naszej ofercie znajdziecie przede wszystkim zestawy mebli wykonane z wysokiej jakości płyty melaminowanej, która nie tylko nadaje meblościankom efektowny wygląd, ale także daje możliwość praktycznego ich użytkowania. Dzięki niej fronty półek i szuflad są odporne na zadrapania i zabrudzenia, a meble nie nastręczają problemów z utrzymaniem ich w czystości.