Skrzynie

Skrzynie

Skrzynia - wielofunkcyjny mebel o wielu twarzach. Ulokowana w salonie w pobliżu tapicerowanej sofy może stanowić ciekawą alternatywę dla ławy lub stolika kawowego.

Sortuj według:

Skrzynia do sypialni czy salonu?

Tym razem zabieramy Was w małą podróż sentymentalną, bo skrzynie to bez wątpienia meble o bogatej historii i tradycji, którą nie jeden z nas kojarzy z dawnych czasów dzieciństwa. My akurat dobrze pamiętamy wakacje u dziadków, gdzie ukryta w ich pokoju lub na strychu skrzynia na pościel dawała nieskończenie wiele możliwości zabawy. Najczęściej jednak zwykła skrzynia do sypialni okazywała się być kufrem z pirackimi skarbami, do którego można było się dostać dzięki narysowanej kredkami mapie… I choć obecnie skrzynie od dawna nie są już przez nas w ten sposób użytkowane, to na ich widok za każdym razem delikatny uśmiech pojawia się na naszej twarzy. Jesteśmy pewni, że ten sentyment już na zawsze z nami pozostanie, dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że ich obecność w aranżacjach wnętrz jeszcze całkiem nie wygasła, choć faktycznie niestety nie cieszą się one już tak dużą jak kiedyś popularnością. Skrzynia drewniana nadal pojawia się w różnych wnętrzach, choć obecnie jej wykorzystanie jest na ogół bardziej umotywowane jej walorami dekoracyjnymi i chęcią stworzenia oryginalnego wystroju, niż uzasadnione jej funkcjonalnością. To już bowiem nie tylko sypialniana skrzynia na pościel, jak za czasów naszych babć, ale i mebel, który spotkać możemy w salonach, pokojach dla dzieci, a nawet w przedpokojach. I nie ma się co temu dziwić – oferuje naprawdę sporo zastosowań.

Skrzynia drewniana – wielofunkcyjny mebel o wielu twarzach

Tradycyjna skrzynia na pościel w charakterze schowka w przedpokoju? Jak najbardziej. Nie tylko pozwoli na przechowywanie butów czy damskich torebek, ale i przy okazji może pełnić nie mniej ważną rolę siedziska, które okaże się pomocne zwłaszcza w trakcie zakładania obuwia. Klasyczna skrzynia do sypialni tym razem ulokowana w pokoju dziecka? Świetny pomysł – nie tylko zabawki nie będą już zagracać całej podłogi, ale i zabawy w piratów staną się bardziej autentyczne. W salonie z kolei, poza oczywistymi walorami związanymi z dodatkową powierzchnią do przechowywania, skrzynia drewniana może się okazać oryginalną alternatywą dla standardowego stolika kawowego.