Twój wybór: Usuń wszystko

Sofy i narożniki (371 produktów) - strona 1 z 8

Są takie meble, bez których nie sposób mieszkać – dla nas jednym z najlepszych tego przykładów są sofy do salonu. Nieważne, jakim metrażem dysponujecie, kawalerką czy przestronną rezydencją, dla tych mebli zawsze znajdzie się odpowiednie miejsce. Relaks i rozrywka w jednym, solo lub w towarzystwie – te wygodne meble sprawdzą się w wielu funkcjach i konfiguracjach.
Termin realizacji
od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry
Cena
-
Kolor
Materiał
Styl
Rozkładanie
Funkcje/Cechy
Schowek
Producent
Flaga
Produkty w promocji
Wysokość
-
Szerokość
-
Wysokość siedziska
-
Głębokość siedziska
-
Głębokość
-

Sofy do salonu – z myślą o rasowych kanapowcach

Gdzie najchętniej relaksujecie się po ciężkim dniu? Jedni zapewne odpowiedzą, że w wannie z książką i kieliszkiem dobrego wina w ręku, inni że w zaciszu sypialni, doładowując akumulatory w trakcie snu. Wielu jednak postawi na salon, gdzie można odpoczywać nie tylko przyjemnie, ale i w większym, rodzinnym gronie. Aby jednak móc w tym pomieszczeniu wypoczywać w sposób komfortowy, kilku elementów umeblowania stanowczo nie powinno w nim zabraknąć – jednym z nich są niewątpliwie wygodne sofy do salonu. Mogą być 2- lub 3-osobowe, wstępować w towarzystwie foteli lub eleganckiego szezlonga, mogą to być sofy nierozkładane lub takie z funkcją spania, mogą także przybrać nieco bardziej rozłożystą formę narożnika. Niezależnie jednak od wybranego wariantu, powinny one uwzględniać potrzeby wszystkich użytkowników i oferować warunki idealne do skutecznego relaksu w domowych pieleszach.

Scrabble w towarzystwie dzieci?

Popołudniowa drzemka, która pozwoli zregenerować siły nadszarpnięte po ciężkim dniu pracy? A może sobotnio-wieczorny seans w rodzinnym kinie domowym, na który czekasz przez cały tydzień? Dobrze dobrane sofy do salonu będą sprzyjać wszystkim tym atrakcjom, tym samym sprawiając, że każdy jeszcze chętniej będzie wracać do domu. Bo niby gdzie miałoby być wygodniej…

Stylowa i wygodna sofa – miejsce dla niej znajdzie się nie tylko w salonie

Wbrew pozorom, sofy to meble bardzo uniwersalne pod kątem możliwych zastosowań i lokalizacji. Bo chyba nie myśleliście, że miejscem dla nich odpowiednim jest wyłącznie salon?

Sofa rozkładana, z dodatkową funkcją spania, odnajdzie się z nie mniejszym sukcesem także w pokoju gościnnym lub pokoju dla dziecka, w szczególności nastolatka. Pamiętajcie również, że sofy do salonu to meble, które nie są dedykowane wyłącznie domowym wnętrzom. W wielu pomieszczeniach biurowych lub usługowo-komercyjnych mają spore szanse sprawdzić się z nie mniejszym sukcesem. Nie wierzycie? A co powiecie na elegancką skórzaną sofę w prezesowskim gabinecie, w ekskluzywnej poczekalni lub luksusowym butiku? Stylowy narożnik tapicerowany równie przytulnym, co i ekstrawaganckim pluszem w hotelowej recepcji? A może kilka wygodnych sof w firmowym „chillout roomie”? To zaledwie kilka z możliwości wykorzystania tych nie tylko funkcjonalnych, ale i całkiem reprezentacyjnych mebli.

Sofy nierozkładane czy z funkcją spania?

To na ogół jeden z dylematów, który pojawia się na etapie zakupu sofy. Odpowiedź na to pytanie jest dosyć oczywista, jeśli nie dysponujemy zbyt dużym metrażem i nasz pokój dzienny zmuszony jest do pełnienia równocześnie roli sypialni. W tym przypadku wybór sofy rozkładanej jest naturalną oczywistością. To również wskazane rozwiązanie, jeśli nie dysponujemy oddzielnym pokojem gościnnym, a należymy do osób towarzyskich i nocujący u nas goście są zjawiskiem, które zdarza się przynajmniej do czasu do czasu.

Sofa z funkcją spania to także dobry pomysł w przypadku umeblowania pokoi dla nastolatków – w nocy zastąpią standardowe łóżko, w dzień z kolei przydadzą się w trakcie czytania lub pogaduszek z najlepszymi przyjaciółkami.

W tej konfiguracji przydatne mogą się również okazać pufy do salonu – te niewielkie meble odnajdą się w wielu pomieszczeniach, w zależności od wybranego modelu pełniąc rolę dodatkowego miejsca do siedzenia, podnóżka, a nawet stanowiąc namiastkę stolika kawowego.

Niektórzy jednak pomimo tego, że wcale nie potrzebują dodatkowego miejsca do przenocowania ewentualnych gości, i tak decydują się na zakup sofy rozkładanej. Dlaczego?

Po prostu – bo lubią wypoczywać w pozycji leżącej. Powiecie, że przecież na nierozłożonej również na ogół można w tej pozycji wypoczywać? Jasne, ale w przypadku dwóch osób sprawy jednak już nieco się komplikują. Tutaj jednak mała sugestia – równie wygodnym, a nieco bardziej estetycznym niż rozłożona sofa rozwiązaniem, mogą się okazać szezlongi do salonu. I nie myślcie przypadkiem, że to meble dedykowane wyłącznie wnętrzom wpisującym się w klasyczny wystrój wnętrz – w obecnie dostępnej na rynku ofercie znajdziecie również wiele przykładów nowoczesnego wzornictwa.

 

Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl