Twój wybór: Usuń wszystko

Stoliki (1539 produktów) - strona 1 z 33

Ławy i stoliki kawowe do salonu to bez wątpienia stali bywalcy pomieszczeń o tym przeznaczeniu. To zdecydowanie meble, które mają w sobie spory potencjał dekoracyjny, a równocześnie każdorazowo wnoszą do wnętrza dużo walorów praktyczno-użytkowych. Przygotujcie się na mały zawrót głowy – różnorodność stylów, materiałów, rozmiarów, kształtów i kolorów jest tutaj naprawdę ogromna…
Termin realizacji
od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry
Cena
-
Kolor
Materiał
Materiał blatu
Kształt blatu
Styl
Wykończenie
Rozkładanie
Producent
Flaga
Produkty w promocji
Wysokość
-
Szerokość
-
Średnica
-
Głębokość
-

Stoliki kawowe do salonu i nie tylko…

Stoliki i ławy kawowe do salonu to nie bez powodu meble cieszące się od wielu lat niesłabnącą popularnością. Trudno się temu dziwić – posiadają przecież szereg walorów nie tylko estetycznych, ale też użytkowych, które pozwalają aranżować je we wnętrzach o różnorodnym przeznaczeniu. Bo chyba nie myśleliście, że miejsce dla stolików kawowych znajdzie się wyłącznie w salonie? Jeżeli tak, to najwyższa pora uruchomić swoją wnętrzarską wyobraźnię…

Przez chwilę pozostańmy jednak przy wynikającym z ich nazwy zastosowaniu. Stoliki kawowe do salonu najczęściej spotkamy w tym pomieszczeniu w bliskim sąsiedztwie wygodnych sof lub foteli, gdzie zwyczajowo już pełnią rolę mebli, na blatach których położyć możemy filiżankę, miskę z pop cornem lub inne umilacze popołudniowo-wieczornego lenistwa. Często jeden stolik lub ława okazują się jednak nie być wystarczające, zwłaszcza jeśli nasze meble wypoczynkowe nie ograniczają się wyłącznie do niewielkiej sofy dwuosobowej. W przypadku większej sofy i fotela lub obszernego narożnika, często okazuje się, że potrzebny jest jeszcze stolik pomocniczy, który na ogół lokowany jest przy najbardziej odległym od stolika głównego elemencie mebli wypoczynkowych. To praktyczne rozwiązanie pozwala uniknąć sytuacji, w której każdorazowo będziemy zmuszeni wstawać, chcąc odłożyć coś na blat ławy lub stolika głównego.

Stoliki boczne często wykorzystywane są również w charakterze blatu, na którym ustawiana jest lampa stołowa. Bo w kąciku wypoczynkowym dodatkowe oświetlenie po prostu warto mieć, choć oczywiście w tym charakterze możecie również wykorzystać lampę podłogową lub kinkiet (obecna oferta tego rodzaju oświetlenia zdecydowanie nie przypomina już wzornictwa sprzed lat, które wielu nie kojarzy się najlepiej, dlatego nie dajcie się odstraszyć tej nieco stereotypowo brzmiącej nazwie).

Zostawmy już jednak salon w spokoju – nie bez powodu przecież już na wstępie pisaliśmy, że nie tylko tutaj stoliki warto wykorzystać.

Gdzie jeszcze? Zdecydowanie w sypialni w charakterze stolików nocnych. Choć oczywiście należy pamiętać o tym, że nie każdy model wypadnie w tej roli dobrze. Najlepiej spiszą się tutaj modele o stosunkowo najprostszej konstrukcji – okrągły lub kwadratowy blat na smukłych nóżkach. Nie powinny one być zbyt duże (stoliki pomocnicze lub boczne sprawdzą się tutaj zdecydowanie najlepiej) i pamiętajcie również o tym, aby wybrany przez Was model posiadał blat na wysokości zbliżonej do łóżka.

Stoliki i ławy kawowe do salonu – co w aktualnych trendach piszczy?

Niezmiennie dobrze ma się drewno. Stoliki kawowe do salonu wykonane z tego materiału cieszą się niezmienną popularnością zarówno wśród producentów, jak i klientów. Od dłuższego już czasu szczególną popularnością cieszy się tutaj charakterystyczne dla stylu skandynawskiego zestawienie drewna z bielą, choć możecie także liczyć na drewniane duety zarówno z uniwersalnymi szarościami, jak i innymi kolorami. Złoto i miedź nadal nie wypadają z mody, zwłaszcza w przypadku mniejszych stolików pomocniczych.

Coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się zestawy stolików kawowych składających się z 2-3, a czasem nawet większej liczby elementów, które na ogół różnią się miedzy sobą wyłącznie rozmiarem.

Niektóre z zestawów czasem też skonstruowane są w sposób umożliwiający przechowywanie mniejszych stolików pod blatem większego, co jest rozwiązaniem niezwykle praktycznym, zwłaszcza gdy nie istnieje konieczność korzystania z blatów pomocniczych. W celu nadania wystrojowi naszego salonu nieco bardziej oryginalnego charakteru warto również nie ograniczać się wyłącznie do standardowych kształtów blatów. Bo stoliki kawowe do salonu to nie tylko te okrągłe, kwadratowe i prostokątne, ale i meble o trójkątnych lub asymetrycznych blatach, dzięki którym odświeżymy aranżację, bez konieczności dodawania jej krzykliwej estetyki.

Ławy czy stoliki kawowe – co będzie dla Ciebie bardziej odpowiednie?

Urządzając salon powinniśmy pamiętać, że względy praktyczne liczą się tutaj nie mniej niż miła dla oka estetyka. To przecież właśnie tutaj odpoczywamy, relaksujemy się, spędzamy czas wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi. I tak naprawdę w dużej mierze od tego, kto i w jaki sposób będzie z tego pomieszczenia korzystać, warunkuje to, czy lepszym wyborem będą stoliki czy ławy kawowe do salonu.

To przecież całkiem logiczne – przy większej liczbie użytkowników bardziej wskazana okaże się raczej ława, która zaoferuje nieco większy niż stolik blat.

Jeżeli jednak jesteśmy zdeklarowanymi fanami stolików kawowych, zawsze pozostaje nam możliwość zakupu 2-3 stolików kawowych (w gotowym zestawie lub skompletowanie go samodzielnie). Pamiętajmy jednak, że zestaw kilku stolików może wymagać nieco więcej przestrzeni niż jednoelementowa ława, jak również nieco bardziej „zagracić” wnętrze.

Co jeszcze warto mieć na uwadze?

W zdecydowanej większości przypadków ławy posiadają blaty o prostokątnym lub owalnym kształcie, w kwestii stolików możemy z kolei liczyć na dużo większą różnorodność, co w wielu sytuacjach pozwoli nam na optymalne dostosowanie kształtu blatu do warunków, które narzuca nam metraż, kształt pomieszczenia oraz wielkość pozostałego umeblowania pomieszczenia.

Nie tylko zresztą wielkość mebli towarzyszących ma tutaj znaczenie, ale także ich styl oraz charakter. Klasyczne szezlongi do salonu zdecydowanie lepiej wypadną przecież w towarzystwie nie mniej klasycznej ławy, niż w sąsiedztwie nowoczesnego stolika. I na koniec mała rada. Jeśli Wasze lokum nie należy do grupy tych, które mogą się poszczycić imponującym metrażem i tradycyjny stół, przy którym spożywane są posiłki, zastępuje wielofunkcyjna ława, warto rozważyć jeszcze jedną alternatywę – niewielkie stoły barowe mogą się w tym przypadku okazać bardziej praktycznym rozwiązaniem.

 

Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl