Szafki RTV wiszące
Twój wybór: Usuń wszystko

Szafki RTV wiszące

Szafki RTV wiszące być może nie są tak częstymi bywalczyniami salonów, jak ich tradycyjne, stojące odpowiedniki, co jednak wcale nie oznacza, że ustępują im w kwestii funkcjonalnych atrybutów. To warte zastosowania rozwiązanie zwłaszcza jeśli o niewielkich wnętrzach mowa, jeśli zatem zależy Wam na nadaniu aranżacji lekkości, to szafki wiszące RTV mogą się w tej kwestii okazać niezwykle pomocna.
od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry

Nie znaleziono produktów spełniających wybrane kryteria.

Szafki wiszące RTV – meble dla praktycznych

Telewizor na stałe już wpisał się w krajobraz aranżacji współczesnych salonów oraz pokoi dziennych i choć ma coraz większe grono antyfanów, to jednak niezmiennie stanowi w tym pomieszczeniu nader częsty widok. Biorąc pod uwagę, że odbiornik telewizyjny obecnie rzadko już występuje sam, tym bardziej warto dobrze przemyśleć sprawę zakupu towarzyszącego mu mebla. A tak się składa, że w tej akurat kwestii szafki wiszące pod telewizor mają całkiem sporo do zaoferowania.

Ten rodzaj szafek nie tylko oferuje charakterystyczne dla wszystkich szafek RTV atrybuty, które sprzyjać będą funkcjonalnemu zorganizowaniu przestrzeni wokół telewizora i towarzyszącego mu sprzętu, ale i liczne, dodatkowe walory, których raczej trudno uświadczyć, wybierając tradycyjne modele stojące. W przypadku szafek stojących jesteśmy mocno uzależnieni od wysokości blatu, co ma istotne znaczenie nie tylko w wymiarze estetycznym, ale przede wszystkim praktycznym.

W przeciwieństwie do swych stojących odpowiedniczek, szafki RTV wiszące pozwolą nam na dostosowanie wysokości blatu, a tym samym znajdującego się na nim ekranu telewizora do wysokości naszego wzroku.

To rozwiązanie ma jeszcze jeden znaczny plus, który nie tylko obsesyjnym pedantom przypadnie do gustu – utrzymanie czystości i odkurzanie podłogi znajdującej się pod meblami wiszącymi nie wymaga przecież żadnego wysiłku.

Jest jednak mały haczyk – należy tutaj w szczególności mieć na uwadze konstrukcję ściany. Jeżeli charakteryzuje się ona odpowiednim stopniem wytrzymałości, szafki wiszące RTV są zdecydowanie dla nas. Jeżeli jednak ściana jest z gatunku tych umiarkowanie wytrzymałych (np. z płyty gipsowo-kartonowej), lepiej jednak postawić na klasyczną szafkę stojącą. Istotne jest również tutaj to, co stanowić będzie planowaną zawartość szafki – jeżeli zamierzamy przechowywać w niej stosunkowo ciężkie przedmioty, szafki wiszące mogą być rozwiązaniem o podwyższonym stopniu ryzyka.

Szafki wiszące pod telewizor – sposób na lekkie wnętrze

Nie każdy z nas może się niestety poszczycić imponującym metrażem, który pozwalałby na realizację wszystkich naszych wnętrzarskich marzeń i zachcianek. Nierzadko nawet mały kąt wolnej powierzchni bywa na przysłowiową wagę złota, dlatego tym bardziej warto w tego rodzaju wnętrzach stawiać na ergonomiczne rozwiązania, które pozwolą nam nadać aranżacji lekkości, a tym samym optycznie nieco ją powiększyć.

Szafki RTV wiszące, sprawiając wrażenie lewitujących nad podłogą, nie tylko uczynią wnętrze lżejszym, ale i przyczynią się do większej dynamiki aranżacji, niezależnie od tego, czy towarzyszyć im będą meble stojące, czy ulokowane na różnych wysokościach modele wiszące.

A jeśli w dodatku postawimy na takie w wysokim połysku, to sukces mamy gwarantowany – odbijające się w ich frontach światło to dodatkowy, warty wykorzystania patent na optyczne dodanie niewielkiemu wnętrzu przestrzeni.

Kupujemy szafki RTV wiszące nowoczesne – na co zwrócić uwagę?

Jeżeli już zdecydowaliśmy, że w naszym salonie znajdą się szafki RTV wiszące nowoczesne, a nie te tradycyjnie stojące, to jeden problem mamy z głowy – wysokość samej szafki nie będzie dla nas miała większego znaczenia. Skoro zamontowana zostanie bezpośrednio na ścianie, wyłącznie od nas zależy, na jakiej wysokości znajdować się będzie jej blat. Kwestia ilości oraz rodzaju schowków pozostaje jednak bez zmian – nadal wymaga przemyślenia. Sam wybór konkretnego modelu i jego zakup to jednak jeszcze nie wszystko – trzeba ją jeszcze będzie zaaranżować w funkcjonalny sposób.

Jeżeli na linii wzroku znajdują się stoliki kawowe, zwracajmy również uwagę na to, aby unikać stawiania na nich wysokich przedmiotów. Jeżeli pomiędzy miejscem siedzenia a ekranem znajdą się dość wysokie wazony lub jakieś inne dekoracje, mogą one negatywnie wpłynąć na widoczność i jakość odbioru. Szafki wiszące RTV powinny zostać zamontowane na takiej wysokości, aby wyeliminować te zakłócenia i umożliwić nam czystą widoczność ekranu. Podobna zasada obowiązuje również wtedy, gdy telewizor nie będzie znajdował się na blacie szafki, a zostanie przytwierdzony bezpośrednio do ściany.

Pamiętajcie, że najbardziej komfortową opcją dla osoby oglądającej, jest ustawienie ekranu na wysokości oczu lub nieco poniżej tej linii. Dzięki takiemu rozwiązaniu uda nam się uniknąć męczącego zadzierania głowy, które nie tylko dodatkowo obciąży wzrok, ale może także przyczynić się do powodowania napięcia karku i ramion, nie pozwalając nam się w pełni zrelaksować i cieszyć chwilą błogiego lenistwa. Ważna będzie tutaj również kwestia wysokości siedziskaposiadane przez nas sofy, fotele czy pufy niekoniecznie przecież muszą je mieć na dokładnie tej samej wysokości. Również wzrost osób oglądających będzie miał tutaj sporo do powiedzenia. Warto zatem podejść do tematu w sposób przemyślany, z uwzględnieniem powyższych parametrów (czyt. uśredniając je).

 

Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl