Łóżka

Łóżka

Wygodne łóżko to najważniejszy mebel w sypialni nie tylko ze względów aranżacyjnych, ale przede wszystkim z uwagi na to, że sen umożliwia regenerację organizmu i stanowi siłę napędową dla człowieka.

Sortuj według:Sprawdź, co jeszcze przygotowaliśmy dla Ciebie
 

Łóżka do sypialni, które zapewnią Ci komfortowy sen

Wygodne łóżko to najważniejszy mebel w sypialni nie tylko ze względów aranżacyjnych, ale przede wszystkim z uwagi na to, że włącznie przesypiamy 1/3 całego życia. Całkiem długo, prawda? W łóżku spędzamy średnio około 6-8 godzin każdej nocy – dla jednych taka ilość jest wystarczająca, dla śpiochów to zdecydowanie za mało. Jako że sen stanowi swego rodzaju siłę napędową dla człowieka i ma wiele aspektów pozytywnie wpływających na zdrowie, bez jego odpowiedniej dawki nie jesteśmy w stanie sprawnie funkcjonować. Sen pozwala nam zrelaksować się i zregenerować siły, czego skutki odczuwamy przede wszystkim poprzez nasze samopoczucie zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Nie trzeba chyba dodawać, że kiedy nie zażywamy odpowiedniej ilości snu jesteśmy pozbawieni energii, brak nam entuzjazmu i nie mamy siły na wykonywanie podstawowych czynności. To właśnie dlatego wygodne łóżko stanowi zupełną podstawę komfortowego odpoczynku, a jego dobór to bardzo indywidualna sprawa – dobrze wybrane łóżko do sypialni pozwala przede wszystkim odpocząć zmęczonym nogom i mięśniom, a co najważniejsze, daje ukojenie nerwom i narażonemu na obciążenia podczas pracy kręgosłupowi. Jakie łóżko zatem będzie dla nas najbardziej odpowiednie? Jakimi parametrami kierować się podczas jego wyboru? O tym kilka słów powiemy w dalszej części tekstu.

Wygodne łóżka sypialniane: jakie powinny posiadać wymiary?

Pierwszym krokiem na drodze do wyboru idealnego łóżka będzie nie nic innego, jak pomiar sypialni – przed zakupem koniecznie zorientujmy się jaki model zapewni nam optymalne wykorzystanie wolnego miejsca, a co za tym idzie da możliwość swobodnego poruszania się po przestrzeni sypialnianego wnętrza. Ergonomiczne łóżko przeznaczone do użytkowania dla jednej osoby powinno posiadać minimum 90 cm, a dla dwóch osób 160 cm szerokości. Jeśli jednak ogranicza nas metraż i nie dysponujemy zbyt przestronnym pomieszczeniem, na rynku bez trudu znajdziemy łóżka sypialniane dwuosobowe o mniejszych wymiarach, takich jak np. 120x200 cm lub 140x200 cm, specjalnie dostosowane do celów aranżacyjnych małych sypialni.

Na co zwrócić uwagę wybierając łóżko do sypialni?

Drugim, nie mniej istotnym niż wymiar łóżka aspektem będzie dostosowanie konkretnego modelu do naszych preferencji i potrzeb aranżacyjnych wnętrza. Wybierając spośród bogatej oferty producentów odpowiadające naszym potrzebom łóżka sypialniane zwróćmy uwagę m.in. na materiał i sposób wykonania ramy łóżka. Wśród dostępnych w naszej ofercie mebli z łatwością znajdziecie łóżka do sypialni pojedyncze i podwójne wykonane z drewna (palisander, akacja, dąb, mango) lub wysokiej jakości tapicerki. Nie zabraknie tutaj m.in. łóżek urozmaiconych o wygodne, wysokie zagłówki, jak i łóżek wyposażonych w komfortowe schowki i szuflady, czy minimalistycznych modeli przeznaczonych do użytkowania przez dzieci. Różnorodność oferowanych mebli pozwoli nie tylko na dobór komfortowego łóżka, ale także występującego z nim w duecie wygodnego materaca – wśród prezentowanych w tym dziale modeli znajdziecie m.in. materace z regulacją wysokości i kąta nachylenia siedzenia, materace piankowe i materace sprężynowe, a także przeznaczone dla bardziej wymagających klientów materace rehabilitacyjne.