Nakładki i ochraniacze
Twój wybór: Usuń wszystko

Nakładki i ochraniacze

Dobry sen to również taki, która odbywa się w higienicznych warunkach, a w tym pomocne z pewnością okażą się nakładki i ochraniacze na materac, które znajdziecie w naszej ofercie. Wykonane z najwyższej jakości materiałów, nie tylko zabezpieczą materac w sposób skuteczny, ale i przyczynią się do komfortu naszego snu.
od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry

Nie znaleziono produktów spełniających wybrane kryteria.

Jakie funkcje spełnia ochraniacz i nakładka higieniczna na materac?

Podstawową funkcją, jaką spełniać powinna zarówno nakładka higieniczna na materac, jak i ochraniacz na materac jest zabezpieczanie przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, a co za tym idzie – zwiększenie komfortu użytkowania łóżka i ogólna poprawa jakości snu. Dobrze dobrane akcesoria potrafią nie tylko zapobiegać wchłanianiu się różnorodnych substancji, ale także ograniczają przedostawanie się kurzu i pyłków do wnętrza materaca, co jest szczególnie ważne jeśli użytkujące go osoby borykają się z reakcjami alergicznymi.

Podobne funkcje spełnia również pokrowiec na materac, który doskonale zabezpiecza przed działaniem czynników zewnętrznych. Bywa on jednak nieco bardziej problematyczny w pielęgnacji – zdjęcie go z materaca, a następnie wypranie, czy ponowne założenie, niejednokrotnie nastręcza nam problemów, stąd też robimy to niezwykle rzadko, a to z kolei nie wpływa korzystnie na stan pochłaniającego znaczną cześć zanieczyszczeń i bakterii materaca.

Ochraniacz i nakładka na materac to zdecydowanie wygodniejsza alternatywa – można je łatwo zdjąć i czyścić chemicznie w temperaturze odpowiadającej parametrom konkretnego modelu (zazwyczaj rekomendowana przez producenta jest temperatura mieszcząca się w przedziale 60-90°C).

Dodatkową ich zaletą jest to, że występują one w różnorodnych wariantach, co daje swobodę doboru modelu w pełni odpowiadającego potrzebom danego użytkownika. Na jaki zatem wybór konkretnie możecie tutaj liczyć?

Wybieramy ochraniacz na materac

Oprócz tego, że ochraniacz powinien posiadać oczywiste walory praktyczne, czyli być dostosowany rozmiarami do wielkości materaca, powinien także – w zależności od naszych potrzeb – spełniać kilka dodatkowych funkcji. Różnorodność proponowanych przez producentów modeli pozwala nam wybrać m.in. ochraniacz na materac zewnętrzny, przeznaczony do użytkowania na górnej części materaca oraz ochraniacz wewnętrzny, czyli inaczej mówiąc nakładkę na stelaż, która zabezpiecza materac od spodu i utrzymuje odpowiedni poziom cyrkulacji powietrza.

Do wyboru w tym zakresie mamy również akcesoria takie jak: nakładki pikowane i nakładki higieniczne na materac z lateksu, pianki termoplastycznej lub pianki poliuretanowej, o grubości od 3 do 5 cm. Są to miękkie nakładki wodoodporne, mocowane za pomocą gumek, posiadające powłokę PVC o właściwościach zarówno bakteriobójczych, jak i antyalergicznych. Modele te są przeznaczone do użytkowania dla osób dorosłych oraz dzieci, jak i osób obłożnie chorych; polecane są także jako wyposażenie hoteli i pensjonatów, pozwalając zachować możliwie najbardziej higieniczne warunki użytkowanych przez wiele różnych osób materacy. 

Wartymi uwagi akcesoriami są także bawełniane nakładki moltonowe, które oprócz tego, że mają właściwości pokrowca paroprzepuszczalnego (zatrzymują wilgoć, a jednocześnie zapewniają cyrkulację powietrza), są wykonane z materiału trójwarstwowego, co daje możliwość dwustronnego ich użytkowania. Dzięki wszytej w rogi nakładki praktycznej gumce, możemy z łatwością przymocować ją do materaca, a w razie potrzeby zdjąć szybko zdjąć do czyszczenia – nakładki moltonowe z powodzeniem można prać w temperaturze do 95°C.

Nakładka na materac i inne przydatne w sypialni akcesoria

Poza nakładkami lub ochraniaczami, przydatne okazują się również pełniące podobne funkcje, wspominane już wcześniej pokrowce na materac. Przy zakupie pokrowca pamiętajcie jednak o tym, aby był on idealnie dopasowany do rozmiaru posiadanego przez Was materaca, w przeciwnym wypadku może się zwijać, a powstałe w ten sposób nierówności z pewnością nie przyczynią się do zwiększenia komfortu naszego snu.

I choć wygodny i dobrze dopasowany do naszych potrzeb i preferencji materac to w każdej sypialni podstawa, warto również mieć na względzie, że to zaledwie połowa sukcesu – stelaż do łóżka także odgrywać tutaj będzie całkiem istotną rolę. Dobry stelaż to nie tylko ten, który swymi rozmiarami idealnie wpasuje się w ramę naszego łóżka, ale i taki, który będzie stanowić odpowiednie podparcie dla naszego kręgosłupa. A jeżeli zaliczacie się do grona osób, dla których czytanie przed snem należy do codziennych nawyków, warto również zastanowić się nad stelażem z regulowanym kątem nachylenia zagłówka (takie z regulowanym podnóżkiem również u nas znajdziecie…).

 

Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl