Parawany
Twój wybór: Usuń wszystko

Parawany

Parawany do sypialni to wbrew temu, co na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, meble nie tylko o właściwościach dekoracyjnych, ale też praktyczno-użytkowych. Z wdziękiem ukryją to, co - krótko mówiąc - dobrym gustem nie grzeszy, jak i umożliwią nam oddzielenie stref występujących w ramach jednego pomieszczenia, a jednak posiadających inne przeznaczenie. To może tak piękna namiastka garderoby w sypialni…?
od najnowszych
  • od najnowszych
  • od najpopularniejszych
  • od najtańszych
  • od najdroższych
  • Wyprzedaż
Twój wybór:
Filtry

Nie znaleziono produktów spełniających wybrane kryteria.

Parawany do sypialni – dla miłośników oryginalnego wystroju wnętrz

Pomimo swej bogatej tradycji, obecnie parawany do sypialni nie należą do cieszących się zbytnią popularnością rozwiązań. Parawan dekoracyjny przez wieki towarzyszył eleganckim damom w ich szykownych buduarach, z czasem jednak coraz bardziej wychodząc z użycia, a tym samym znikając ze współczesnych wnętrz. Obecnie parawan pokojowy należy do bardzo sporadycznych widoków, my jednak jesteśmy dalecy od spisywania go na straty, wręcz przeciwnie. Naszym zdaniem to świetny sposób na stworzenie aranżacji o mocno unikalnym charakterze, czyli idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią, gdy ich wnętrze ma to „coś”, co znacznie wyróżnia je na tle innych. Rozumiecie już chyba, dlaczego parawany do sypialni koniecznie musiały się znaleźć w naszej ofercie?

Parawan pokojowy – jak można go wykorzystać? 

Wbrew pozorom, parawan dekoracyjny to nie tylko element wykorzystywany w wystroju wnętrz w charakterze ozdoby. Niesie wraz ze sobą wiele walorów praktyczno-użytkowych, tym samym w pełni kwalifikując się do grona ulubionych przez nas mebli, które łączą w sobie zarówno styl, jak i funkcjonalność. Jak zatem można go wykorzystać? Jeżeli w Waszych wnętrzach znajdują się elementy, których nie jesteście w stanie wyeliminować, jak choćby mało estetyczne rury czy inne instalacje, o nie nadającym się do eksponowania charakterze, to parawan pokojowy może się okazać skutecznym sposobem na ich ukrycie. To także warte zastosowania rozwiązanie w przypadku otwartych przestrzeni, jak chociażby mieszkania typu studio czy klasyczne kawalerki.

Nie bez powodu czasem określa się parawany mianem „przenośnych ścianek” – faktycznie mogą one znaleźć zastosowanie jako zaakcentowanie granic pomiędzy poszczególnymi strefami występującymi w ramach jednego pomieszczenia.

Może się to okazać szczególnie przydatne do wydzielenia części sypialnianej – to przecież niezwykle intymna przestrzeń, którą większość z nas chce zachować wyłącznie dla siebie, z dala od wścibskiego wzroku gości. Parawan pozwoli nam na subtelne odgrodzenie i zarezerwowanie części powierzchni wyłącznie dla naszych osobistych potrzeb (w tej roli sprawdzą się zwłaszcza pełne parawany, o niskiej przepuszczalności światła). Przede wszystkim jednak nie zapominajmy o klasycznym już ich wykorzystaniu w tradycyjnej, stanowiącej samodzielne pomieszczenie sypialni, zwłaszcza jeśli marzy nam się garderoba, a metraż nie pozwala na urządzenie jej w oddzielnym pomieszczeniu. Parawany do sypialni ustawione w bliskim sąsiedztwie szafy, z łatwością wydzielą skrawek przestrzeni, który będzie stanowić prowizoryczną garderobę. A jeśli w dodatku uda nam się w tym kąciku wygospodarować nieco powierzchni na duże lustro, to wymarzony kącik każdej chyba kobiety gotowy… W sypialniach sprawdzą się także znakomicie parawany ażurowe – dzięki swej koronkowej powierzchni, będą pięknie rozpraszać światło, nie tylko dekorując w ten sposób wnętrze, ale i pełniąc swoistą rolę żaluzji, jeśli tylko ustawimy je przy oknie.

Parawany do sypialni i… co dalej?

Parawan to rozwiązanie, które warto wykorzystać zwłaszcza w tych pomieszczeniach, które poza pełnieniem wynikającej z nazwy funkcji, odgrywają również inne role. To właśnie te funkcje w dużej mierze narzucą nam rodzaj wykorzystania parawanu, a tym samym pozostałe meble do sypialni, które stanowić będą odpowiednie dla niego towarzystwo. Sprawę garderoby w sposób dość wyczerpujący omówiliśmy już chyba powyżej. Do tej pory nie wspomnieliśmy jednak o jeszcze jednym rozwiązaniu, które do rzadkości wcale nie należy.

Spotkaliście się kiedyś z namiastką domowego biura, które znajdowałoby się właśnie w sypialni?

Bo my już wielokrotnie byliśmy świadkami tego rodzaju aranżacji i zdarzało się, że strefę roboczą od sypialnianej oddzielał właśnie parawan. Z uwagi na przytulny charakter wnętrz o tym przeznaczeniu, najlepiej jednak zastąpić tradycyjne biurko meblem o zdecydowanie bardziej delikatnym wzornictwie. Co powiecie, aby w tej roli wystąpiły konsole do sypialni? Blat roboczy przecież posiadają, a z całą pewnością charakteryzują się subtelniejszą estetyką. I oczywiście możecie je również wykorzystać w charakterze toaletki…

 

Właścicielem marki SfMeble® jest DESIGN AG Anna Guenther (adres prowadzenia działalności: Jurajskie Wzgórze 14, 32-087 Bibice, Polska ) wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Zielonki pod numerem 3920, NIP 6772309195, REGON 120798841.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookies znajdziesz w naszej Polityce prywatności sklepu sfmeble.pl